221 zeeland 'Balans is te ver naar natuur doorgeslagen' StlP) Altijd de leukste aanbiedingen Vrijwilliger van SLZ in 't zonnetje STIP Protestlied van Bressiaander op onderwijsdag Formulieren kwijtschelding moeten simpeler Minder regels, geen extra nieuwe natuur en meer investeren in infrastructuur. De WD kiest voor economie. prognose: Voordeelreis Thailand woensdag 9 februari 2011 SSamnBStESagBHBOBHBHI NIEUWEGEIN - Parttime onderwij zer Tij] Damen uit Breskens brengt vandaag in Nieuwegein op de landelijke bijeenkomst tegen 'passend onderwijs' het protest lied In één klap ten gehore. Leerkrachten uit het speciaal on derwijs vrezen dat de plannen geen 'onderwijs op maat' bieden, zoals minister Marja van Bijster- veldt zegt na te streven, maar puur zijn bedoeld als bezuinigingsmaat regel. Kinderen, die extra onder steuning nodig hebben, dreigen tussen wal en schip terecht te ko men en thuis te moeten blijven. Tijl Damen, (kinder)liedjeszanger en onderwijzer, schreef een pro testsong tegen het wegbezuinigen van 'alle zorgenkindjes'. „We doen net of ze niet bestaan, dat spaart zo lekker uit. En als we het niet meer aankunnen, dan blijven ze maar thuis", zingt Damen vandaag tijdens de manifestatie. MIDDELBURG - De formulieren voor minima om kwijtschelding van de waterschapslasten aan te vragen, vallen twee weken na de belastingspapieren van het water schap in de bus. Bovendien is het niet eenvoudig om die formulie ren in te vullen. Splinter, het plat form voor bestrijding van armoe de en sociale uitsluiting, vindt die aanpak erg omslachtig. Daardoor zijn er wellicht minima die hun te gemoetkoming mislopen. Splinter stelt voor om direct te vragen naar de hoogte van het inkomen en het eigen vermogen. Om die vragen draait het bij kwijtschelding. SJOERD HEIJNING, VVD door Nadia Berkelder Het kan best, vindt Sjoerd Heijning, VVD-lijsttrekker, in dustrie en toerisme combineren in Zee land. Sterker nog: het moet. „Voor de huidige kerncentrale is nog nooit iemand weggebleven, een tweede maakt dan ook niets meer uit. We moeten natuurlijk wel zor gen dat industrie veilig is. Hotel iers hebben telefoontjes gekregen nadat Thermphos in het nieuws was. Als er dioxine vrijkomt, ho ren ze dat in Duitsland ook." De tweede kerncentrale is meer dan welkom, zegt Heijning. „De WD is daar groot voorstander van; die is goed voor de werkgele genheid, en ook weer voor de rest van de economie. Die mensen die bij de kerncentrale werken, wonen hier en geven hun geld uit." Natuur is er nu wel genoeg, vindt Heijning. „We moeten een paar jaar pas op de plaats maken. Er mag zeker geen nieuwe natte na tuur meer bij, daar hebben we he lemaal geen behoefte aan. Wij den ken dat de balans de laatste jaren teveel naar natuur is doorgeslagen. De Westerschelde Container Ter minal heeft te lijden onder natuur- regelgeving, maar dat gebeurt ook ook op kleinere schaal: bij de uit breiding van de jachthaven in Bres kens bijvoorbeeld: voordat daar toestemming voor komt, moeten zetels nu: „Ik ben blij met zeven zetels, maar heel erg blij als we er acht halen." er jachten worden geteld, terwijl er dagelijks tientallen container schepen langsvaren, maar die tel len niet mee. Wij hebben de in druk dat de provincie de regels wel heel erg streng toepast, strenger dan noodzakelijk is." Afschaffen van de tol voor de Wes- terscheldetunnel - iets wat veel le zers van deze krant wensen - is niet reëel, vindt Heijning. „Verla ging of afschaffen van het toltarief kunnen we in Zeeland alleen beta len als we de provinciale opcenten op de wegenbelasting verhogen. Dat Den Haag meebetaalt aan het afschaffen van de tol, zoals sommi ge partijen denken, is echt een illu sie, daar is jaren over gesproken, met drie opeenvolgende ministers. Het nadeel van het afschaffen van de tol is dus dat wij als Zeeuwen al le kosten moeten opbrengen; het enige voordeel daarvan zou kun nen zijn dat Zeeuws-Vlamingen iets minder betalen, maar zelfs dat weet ik niet zeker." „Ik ben alleen voor verhoging van de opcenten als dat ten goede komt aan wegen. Er staan er vier op ons lijstje, als je er vanuit gaat dat de verbinding Goes-Gent al verbeterd wordt: de weg van Hulst naar de grens, de N6i tussen Oost burg en Terneuzen, de N57 van de Stormvloedkering naar de Brou- wersdam en de weg van Zierikzee naar Bruinisse. Waarom dat nodig is? Omdat het belangrijk is voor onze economie dat de havengebie den goed bereikbaar zijn. In de zo mer loopt het vrachtverkeer door het toeristenverkeer. Het is echt niet meer alleen zes weken per jaar druk." Sjoerd Heijning Woonplaats: Goes ©Beroep: „Ik zit in de politiek." Politieke carrière: Gemeente raadslid voor de WD in Goes, wet houder in Goes, lid van Provinciale Staten in Zeeland voor de WD. Welk boek ligt er op uw nacht kastje? „Ik lees vooral in vakanties; met Kerstmis was dat Joris Luyen- dijk, 'Je hebt het niet van mij, maar...' In welke auto rijdt u? „Een Kia. Welk model? Geen idee." Wat gaat de volgende vakantie naartoe? „Zoutelande natuurlijk, en daarna Vietnam." „Toen ik drie maanden was, kwam ik voor het eerst in Zoutelande. We woonden toen in Aerdenhout. Mijn grootmoeder had hier een huis, dus vierden we onze vakanties in Zoute- SCHERPENISSE - In het Holland Huis in Scherpenisse houdt Stich ting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) zaterdag haar jaarlijkse SLZ-Vrijwilligersdag. Net als ande re jaren wordt de Gouden Jirizaag uitgereikt. Deze gouden zaag wordt geschonken aan een vrijwil liger die zich in de kijker heeft ge werkt. De SLZ wil haar waarde ring laten blijken aan de vrijwilli ger. Foort Minnaard, directeur Stichting Landschapsbeheer Zee land, reikt de prijs uit. De SLZ is dit jaar te gast bij Na- tuurvereniging Tholen. Er zijn kin- deractiviteiten, er kunnen excur sies gevolgd worden of er kan op het land gewerkt worden van enke le locaties zoals een landschaps camping of op het erf van familie Bierens uit Tholen, de Erftrofee 2010-winnnaar. SLZ-vrijwilligers en medewerkers zijn welkom. Zie voor het volledige programma: www.landschapsbeheerzeeland.nl reizen nl 15- of 16-daagse rondreis incl. strandvakantie k Vertrek mrt. t/m juni. Inclusief: vliegreis, transfers, taxen, rondreis per touringcar, strandvakantie, verblijf in goede hotels met ontbijt, diverse excursies en Nederlandsspr.^® reisleiding. Naar o.a. Bangkok, Damnoen Saduak, River Kwai, Ayutthaya en Pattaya/Jomtien. nVe<lata, £ü'ls veria*. lus/efp'rVA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62