Marbella vierdaagse op zeeland 121 JVOZ kan niet naar Middelburg 4DAYS Bruinisse stap voor stap naar vernieuwing A™ IfVi' Boren om leidingen te verleggen Seniorenraad en WMO-raad gaan in elkaar op €375,-pp Meer informatie over de vierdaagse van Marbella en inschrijven voor dit Spaanse wandelevenement kan via: www.marbella4dayswalking.com woensdag 9 februari 2011 door Theo Giele kortgene - Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) verhuist defi nitief niet van Kortgene naar sport park Veersepoort in Middelburg. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries vindt het 'erg jam mer' dat het na een lange discussie niet is gelukt om met JVOZ en de twee clubs op de Veersepoort (Zee- landia Middelburg en MZVC) tot overeenstemming te komen. De voetbalschool, bekend van de ge broeders De Nooijer, speelt nu in Kortgene. De komst van JVOZ had voor MiddeJburg 'een meerwaar de' betekend, aldus De Vries. Ook JVOZ-voorzitter Peter Ver burg betreurt het afketsen van de verhuizing. „Zelfs in deze econo misch moeilijke tijden was de ge meente bereid fors te investeren", aldus Verburg. De Vries zegt dat JVOZ niet geluk kig was met de 'setting' waarin de voetbalopleiding zou komen te spelen. Verburg beaamt dit. Zeelan- dia Middelburg en MZVC stelden bij de komst van JVOZ voorwaar den over de werving van hun spe lers door JVOZ. En die voorwaar den betekenden voor JVOZ dat de voetbalopleiding concessies aan haar selectiebeleid moest doen. Volgens Verburg voelde dat niet goed. Binnen twee jaar wil JVOZ naar Goes, Middelburg of Vlissingen verhuizen. De opleiding is Kortge ne ontgroeid. „De spelersbus van PSV kan er de dijk niet op", aldus Verburg. Middelburg is nog niet helemaal uit beeld. De Vries heeft JVOZ onder meer het aanbod ge daan om bijvoorbeeld op de Voor- borch te gaan spelen. Dat complex wordt na het vertrek van de hoc- keyvereniging gerenoveerd. Hier komt een kunstgrasveld voor Jong Ambon. „Maar ook Goes en Vlis singen hebben laten weten ons te willen verwelkomen. Zolang we echter met Middelburg over de Veersepoort praatten, zijn we daar niet op ingegaan." vierdaagse van Marbella. tig inschrijvers voor het wandel evenement. Die komen uit Neder land, Spanje en Zwitserland. „De routes heb ik ook al. Elke dag twin tig kilometer. De eerste dag over de boulevard is nog licht. Daarna gaat het de buitenwijken en de ber gen in. En op de laatste dag lopen ze over het strand naar het cen trum met de finish op de Avenida Ricardo Soriano,- die we voor de gelegenheid Via Gladiolo noe- door Joeri Wisse bruinisse - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft een plan ning gemaakt voor de vernieu wing van Bruinisse. Daarin zijn uiteenlopende projecten opgeno men, variërend van de verplaat sing van de sportvelden tot de ver betering van de verkeerssituatie en de nieuwbouw van woningen. In dit zogeheten 'uitvoeringspro gramma' komen verschillende plannen samen. Eén daarvan is het masterplan voor het centrum en de haven. Ook liggen er ver schillende onderzoeken, zoals naar de toekomstige behoefte aan nieu we woningen, aan het plan ten grondslag. „We hebben er .voor ge kozen om alleen concrete projec ten op te nemen", zegt wethouder Ad Verseput. Het gaat hierbij om projecten uit de koker van bijvoor foto Dirk-jan Gjeltema men." Clarie Wohl: „We zoeken nog een geschikte Andalusische bloem als vervanger van de gla diool. Dat zou de bougainville moeten zijn, maar die heeft door nen, helaas." SLUISKIL - De voorbereidingen namen enkele weken in beslag, maar toen de boormachine was warm gedraaid, was de klus zo geklaard. In de polder bij Sluiskil op de westoever van het kanaal Gent-Terneuzen moesten voor de aanleg van de Sluiskiltunnel twee leidingen van Dow en Shell worden verlegd. Daarvoor is een leidingtunnel van 600 meter lengte geboord, die vanaf de Noordweg tot aan het Sluiskilpad leidt, onderdoor de spoorlijn richting Zelzate en de N62. Het tunneltje ligt dertig meter diep. Gisteren werden de twee leidingen én een loze leiding getrokken, foto Peter Nicolai beeld projectontwikkelaars, maar ook om projecten die de gemeente op zich neemt, zoals het verbete ren van de verbindingen tussen het dorp, de havens en de recrea tie. Verseput constateert dat het 'de goede kant op gaat' met Brui nisse. Hij kan echter niet garande ren dat de agenda van a tot z wordt uitgevoerd. Vooral als het gaat om vernieuwing van panden in het dorpscentrum, is de bereid heid van pandeigenaren van essen tieel belang voor het slagen. Het college stelt de gemeenteraad ver der voor om zo'n 25.000 euro uit te trekken. Daarmee kan een ex tern bureau een plan opstellen om de straten in het centrum aan te pakken. In dat plan moet onder meer komen te staan welke materi alen worden gebruikt voor bankjes en prullenbakken en hoe de nieu we bestrating eruit moet zien. wissenkerke - De Senioren Ad viesraad en de WMO Adviesraad voor Noord-Beveland gaan in el kaar op. De aandacht voor de ouderenzorg past in het kader van de Wet maatschappelijke onder steuning, die over welzijn van alle bevolkingsgroepen gaat, is de rede natie achter het besluit van de ge meente. Bovendien bestaat er een grote overlap in onderwerpen bij beide raden. De advisering kan effectie ver zijn na de samenvoeging, denkt het gemeentebestuur. In het verleden veroorzaakte die overlap soms verschillen in advisering aan het college of de ambtenaren. De doelstelling van de raden kwa men nagenoeg overeen: gevraagd en ongevraagd adviseren over wo nen, (gezondheids)zorg, welzijn, mobiliteit en leefbaarheid. De raad vergadert zes keer per jaar in het openbaar. Prima appartementen in het sfeervolle AAonte Gordo Appartementen 8dagmop17iumalv.a. 3 pers. €399.-P-P- 2 pers. €445.- P-P- 4 pers. Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61