binnenland 15 Studenten tegen selectie aan de poort Tentamens InHolland ongeldig na diefstal Assistente tilt verzekering Veerman is toch kritisch Plannen van Zijlstra 'Pedofiel' gooit roet in het eten TOPhotels bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 woensdag 9 februari 2011 weert - Door gebruik te maken van de gebrekkige controle bij zorg verzekeraar VGZ/SIZ heeft een tandartsassistente uit Weert de ver zekering bijna negen jaar lang voor in totaal 880.000 euro kunnen op lichten. In dienst bij een tandarts in Stramproy declareerde de nu 50-jarige vrouw vanaf 2002 tot eind 2010 gemiddeld tweeduizend euro per week ten onrechte aan tandarts kosten. Zij had een ongelimiteerde aanvullende verzekering. Declara ties lager dan duizend euro worden bif VGZ automatisch uitbetaald. AMSTERDAM - Bij de hogeschool In- Holland in Diemen is op grote schaal gefraudeerd bij acht verschil lende tentamens. De toetsen zijn vermoedelijk gestolen door een schoonmaker en doorgespeeld aan studenten, die ze verhandelden. De fraude kwam aan het licht na dat sommige studenten wonder baarlijk hoge cijfers hadden ge haald voor de tentamens die vori ge maand werden afgenomen. Ook kwam er een anonieme tip binnen. InHolland heeft alle voldoendes van de acht tentamens ongeldig verklaard. Ruim honderd studenten moeten de toetsen herkansen. De gestolen tentamens betroffen financiële vak ken, bijvoorbeeld boekhouden. Er zat ook een spellingstoets tussen. De vragen met bijbehorende ant woorden werden uit een kast ge stolen en doorgespeeld aan studen ten. Die zouden ze vervolgens heb ben gekopieerd en doorverkocht. De hogeschool heeft aangifte ge daan van diefstal en er wordt een onderzoek ingesteld. Studentendemonstratie tegen de bezuinigingen op onderwijs twee weken geleden. foto Robert Vos/ANP den haag - Studentenorganisaties LSVb en ISO zijn niet blij met de gisteren aangekondigde strengere selectie van universiteiten en hoge scholen. „Met die selectie perk je de keuzevrijheid van studenten in", aldus voorzitter Guy Hend ricks van het Interstedelijk Studen ten Overleg (ISO). Gisteren stuurde staatssecretaris Halbe Zijlstra (Onderwijs) zijn plannen voor het hoger onderwijs naar de Tweede Kamer. Hij volgt daarin de adviezen van de commis sie-Veerman. Volgens Zijlstra is 'het maken van keuzes hard nodig om de kwaliteit van het hoger on derwijs in Nederland te verbete ren'. Hij verbindt hieraan ook fi nanciële consequenties. Op basis van het profiel dat ze hebben geko zen en de resultaten die ze daar mee behalen, krijgen hogescholen en universiteiten straks geld. Universiteiten en hogescholen mo gen hun studenten aan de poort strenger gaan selecteren. Het is niet langer de bedoeling dat iedere middelbare scholier met een diplo ma nog bij iedere hogeschool of universiteit terecht kan. Het gaat de staatssecretaris erom dat een student op de juiste plaats komt te zitten. Als een instelling denkt dat de student niet uit het juiste hout is gesneden voor de opleiding, kan hij of zij in het vervolg worden ge weigerd. Dit moet de kans vergro ten dat studenten hun opleidin gen succesvol afronden. Het kabinet heeft de ambitie om Nederland tot de top-5 van kennis economieën te laten behoren. De vereniging van universiteiten (VSNU) en de HBO-raad waar schuwden Zijlstra gisteren de ope ratie niet vergezeld te laten gaan van bezuinigingen. „Dat is net als of je voor een belangrijke wed strijd nog even het veld om ploegt", schrijft de VSNU in een reactie. Ook studentenvakbond LSVb- voorzitter Sander Breur is tegen de selectie. „Sowieso zijn de plannen van Zijlstra onuitvoerbaar met de aangekondigde bezuinigingen." Volgens hem wil het kabinet voor een dubbeltje op de eerste rang zit ten. Zowel de LSVb als de ISO is wel blij met de verdwijning van het verschil in titulatuur tussen hoge scholen en universiteiten. De plannen van oud-minister Cees Veerman worden zo goed als allemaal uitgevoerd, maar de commissie voorzitter is bang dat de bezuinigingen die in de weg zullen zitten. De belangrijkste voorstellen van staatssecretaris Halbe Zijlstra: Universiteiten en hogescholen moeten zich specialiseren in waar ze goed in zijn en bepaalde opleidingen en vakgebieden afsto ten. Universiteiten en hogescholen mo gen voortaan strenger selecteren. Zo zijn studenten met een hbo-pro- pedeuse straks niet meer auto matisch welkom op een universi teit. Hogescholen mogen mbo'ers gaan weigeren. Studenten met de juiste vooropleiding moeten wel altijd er gens kunnen doorstromen. De onderwijsinstellingen krijgen meer vrijheid om hun eigen selec tiemethode te kiezen. Studenten krijgen meer te kiezen. Voor mbo'érs komen er binnen het hbo meer tweejarige opleidin gen, de zogeheten 'Associate de grees'. Om het hbo voor vwo'ers aantrekkelijker te maken, komen er daar meer programma's voor 'ex cellente studenten'. Het verschil in titulatuur tussen hogescholen en universiteiten ver dwijnt, zodat hbo-studenten in het buitenland beter op hun waarde worden geschat. Bij de bepaling hoeveel geld een in stelling krijgt, gaat kwaliteit straks een belangrijke rol spelen. Nu wordt dat bepaald door het aantal studenten aan de opleiding. amsterdam - SBS6 schrapt de rest van de week vier afleveringen van het dagelijkse programma Komen eten. Een van de mannelijke deel nemers van deze week, een Zeeuw, heeft de programmama kers namelijk voorgelogen over zijn strafrechtelijke verleden. Hij is in het verleden met justitie in aan raking geweest wegens het bezit van kinderporno. Dit heeft een woordvoerder van SBS6 gisteren gezegd. Het ANP kreeg gisteren een tip van een kijker die de per soon in kwestie herkende als zijn voormalige buurman uit een Zeeuws dorp. Volgens de kijker is de man tot tweemaal toe opgepakt en veroordeeld voor het bezit en verspreiden van kinderporno. Producent MasMedia en SBS heb ben besloten vanaf gisteravond de afleveringen van het programma waarbij mensen bij elkaar gaan eten deze week te vervangen door andere afleveringen. JAN THIEL BAAI Chogogo Resort* Zie www.kras.nl/25302 Zie www.kras.nl/25332 Zie www.kras.nl/25324 Meer informatie op www.kras.nl/zon-curacao 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. vlieg met ArkeFly of KLM! geniet van de parelwitte stranden, unieke baaien en de bijzondere sfeer ontdek de kleurrijke hoofdstad Willemstad Geliefd en populair resort nabij het strand van de Jan Thiel Baai. 4-sterren resort aan de rustige zuidkust van Curacao, een ideale duiklocatie. Uniek resort aan het privé-strand van Cabana Beach, naast Mambo Beach. www.curacao.com Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5