's-Heerenhoek in ban van inbraakgolf Plan voor tophotel op i8l zeeland Loontjens maakt plan voor disco bij Snowbase Vrouwenpolderse ondernemer Marco Doeleman en Belgisch bouwconcern Cordeel hebben een ambitieus doel. Een topho tel in het Veerse Meer met de naam van een mondiale keten. Gemeente draagt vijf mille bij aan restauratie doek woensdag 9 februari 2011 BEZORGD 'Bewoners moeten goed opletten' door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De dorpsraad van 's-Heerenhoek is zeer bezorgd over het grote aantal inbraken de laatste weken. „Wij vragen de be woners 's avonds als ze hun hond je uitlaten goed te letten op ver dachte zaken", zegt Gerard Eijs- sens, vicevoorzitter van de dorps raad. Drie inbraken het afgelopen week end en vier de week ervoor. „In onze voetbalkantine wordt veel over de inbraakgolf gesproken. Be woners zijn zeer bezorgd." Wie achter de inbraken zou kun nen zittten, weet Eijssens niet. „Vroeger kende je iedereen in het dorp. Nu 's-Heerenhoek voor een deel uit sociale woningbouw be staat met veel doorstroming, ken nen we bepaalde mensen niet meer." Eijssens vermoedt dat bepaalde mensen informatie doorgeven over panden waar 'wat te halen door Wout Bareman TERNEUZEN - Horecaleverancier Loontjens in Middelburg werkt plannen uit voor de bouw van een regionale discotheek bij skipiste Snowbase in Temeuzen. Daar naast wordt gedacht aan een bil jartcentrum, bowlingbanen en een wokrestaurant. In het complex zou ook ruimte kunnen worden gereserveerd voor een automatenhal, maar dan moet het gemeentelijk beleid eerst wor den aangepast. Het plan dat nu op tafel ligt, ver toont veel gelijkenis met de oor- PALLAZZ'EAU door Claudia Sondervan valt'. Eijssens wil donderdagavond 17 februari tijdens de vergadering van de dorpsraad de mening ho ren van de bewoners over de in braakgolf „De volgende stap is pra ten met de wijkagent over maatre gelen." Dat is dan het zoveel mogelijk mel den van vreemde en/of verdachte zaken, zei een woordvoerster van de politie gisteren. „Noteer kente kens en signalementen." De politie heeft extra aandacht voor de inbraken in 's-Heeren hoek. „Er zijn meer surveillances op tijdstippen en in gebieden waarvan we denken dat er veel in gebroken kan worden. Ook bij ons is een behoorlijke zorg." Eijssens weet zelf wat de impact is van een inbraak. Uit zijn woning was anderhalf jaar geleden voor twaalfduizend euro aan juwelen gestolen. „Ik kreeg wel een vergoe ding maar de herinneringen kreeg ik niet meer terug. Er zat bijvoor beeld het eerste ringetje bij dat ik aan mijn vrouw gaf." spronkelijke invulling van de ruim ten bij Snowbase. Die opzet bleek destijds niet haalbaar. Desondanks zien CDA-fractievoorzitter Henk Siersema en raadslid Bram Stoffels (Top /Gemeentebelangen) nu wél perspectief in de plannen van Loontjes. De presentatie van het plan voor de bouw van een disco theek valt samen met de medede ling van exploitant Ralf Flemm van de grootste disco in de regio, Joy in Cadzand-Bad, dat hij over twee jaar de deuren sluit. Naar ver luidt praat Loontjens met Flemm over de exploitatie van de disco in Terneuzen. Het hotel dat Zeeland dé toplocatie aan de Nederlandse kust moet geven, heeft een lange draagtijd: het zit al tien jaar in de pen. Het plan van de Vrouwenpolderse on dernemer Marco Doeleman heeft in die tijd wel wat veranderingen ondergaan. Donderdag presenteert hij het plan voor het eerste vijfster renhotel in Zeeland aan de ge meenteraad Noord-Beveland. Doeleman hoopt dat het hotel opent in 2014 of 2015. Het hotel moet komen te liggen op een kunstmatig eiland aan de Veerse Gatdam. De bouw alleen vergt al een investering van 50 tot 55 miljoen euro. Aannemer Van der Straaten uit Hansweert voert in maart voor de tweede maal son deringen uit bij de dam. „De bo dem heeft een eerste zandlaag, dan een laag klei, dan een tweede zandlaag. We willen weten hoe diep de funderingspalen moeten gaan", vertelt hotelontwikkelaar Doeleman. „De sondering is eer der gebeurd. Dit keer kijken we hoe diep de funderingspalen moe ten gaan." Het eiland komt te liggen in elf meter diep water op Noord-Beve- lands grondgebied. Het eerste idee van een pier met luxe hotelka mers, 'Zeeuwse Lagune', is veran derd in een Zeeuwse variant van de Mont Saint Michel - zij het dat er geen berg aan te pas komt. Het hotel is nu gebaseerd op het idee van een klooster en krijgt in strak ke, moderne lijnen het aanzien van een burcht in het water, met uitzicht op de Grote Kerk van Veere. „Denk je dat eens in, met gevels in Zeeuwse moppen. Of iets vergelijkbaars", vertelt de eigenaar van restaurant Vrouwe in de Pol der, ook op de Veerse Gatdam. Het restaurant gaat verdwijnen bij de herinrichitng van de dam. Palazz'eau - een woordspeling van Het Veerse Meer vanaf de Veersegatdam aan Noord-Bevelandse zijde. Links het Italiaanse 'palazzo' en het Fran se 'eau' voor water - is de nieuwe werktitel van het project dat Doele man ontwikkelt met architecten bureau AWG uit Antwerpen en het Belgische internationale bouw bedrijf Cordeel, dat ook vestigin gen heeft in Vlissingen-Oost en Axel. Het eiland-lagune-idee is verlaten omdat het voor het oog een te groot ruimtebeslag geeft op het Veerse Meer, oordeelde de provin cie Zeeland in het Beeldkwaliteits plan Veerse Dam. In dat plan wordt het idee van een luxe hotel op een eiland omarmd als waarde volle aanvulling van het Zeeuwe toeristische product met interna tionale uitstraling. Een die een fik se impuls geeft aan de lokale eco nomie, wordt verwacht. De bouw zal circa twee jaar in beslag ne men, schat Doeleman. Het hotel le vert minimaal 120 arbeidsplaatsen, waarvan een derde, inclusief top- MEEST GELEZEN 1Kritiek op weghalen grafstenen. 2. Mensen willen noodbrug houden. 3. Jamin keert terug in statig pand. BLOGS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze via de site: www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl YERSEKE - De gemeente Reimers- waal kent een eenmalige subsidie van vijfduizend euro toe aan de Stichting Restauratie Schilderij Vaarzon Morel. Dat heeft het colle ge van B en W gisteren besloten. Het doek 'Gezicht op de haven van Yerseke' van W.A.F.I. Vaarzon Morel is één van de pronkstukken van het Oosterscheldemuseum in Yerseke. Het is echter hard toe aan restauratie. De stichting probeert de daarvoor benodigde 46.000 eu ro op allerlei manieren bij elkaar te krijgen, onder meer door subsi dies aan te boren. Ook is het moge lijk om een stukje van het schilde rij te adopteren vanaf 25 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58