Veel kritiek op locatie nieuwe kerk Zeeland PZC 7 R&B Wonen en Vliedberg fuseren Wasmachine Rijp voor de sloop 18 en 19 20 en 21 YERSEKE Raad spreekt onder meer van 'vreemde gang van zaken' en hekelt verkeersproblematiek BEVELANDEN-THOLEN 11-12 FEBR. WOONLAND.NU Man ernstig gewond bij verkeersongeval Airbags gestolen uit geparkeerde auto's almanak wonvMgbeurs ZEELAND door Lilian Dominicus kruiningen - Het laatste woord is nog lang niet gezegd over de bouwlocatie voor een nieuwe gere formeerde kerk in het dorp Yerse- ke. Zoveel is gisteravond laat wel duidelijk geworden tijdens de opi- nievormende raadsvergadering. De raad zet nog veel vraagtekens bij het aanbieden van gemeentelij ke grond in de nieuwbouwwijk Steehof Zo stipte onder meer me vrouw Laban de verkeersproblema tiek aan, die groter zal worden op het moment dat de kerk opengaat. „Er is nu al geen doorkomen aan op de Steeweg", zo betoogde zij, haar argumentatie kracht bij zet tend met foto's van de huidige ver keerssituatie. CDA-er Peter Koeman vindt het veel te vroeg om nu al een grond- aanbieding te doen aan het kerkbe stuur. „Het zou beter zijn om eerst alle drie de potentiële locaties te onderzoeken." Hij doelde daarbij op de locaties Molenpolder en Grindweg. „Dat zijn echter geen gemeentelijke gronden", merkte fractievoorzitter Marien Weststra- te van Leefbaar Reimerswaal op. „Dat is dus een probleem." Fractie voorzitter Sylvia Schouwenaars van de WD had daarnaast moeite met de gang van zaken. „Een beet je vreemd," zei ze, „dat de plaats van een kerk middels een motie moet worden aangegeven." Zij refe reerde daarbij naar de SGP-motie die eerder door de raad is aangeno men, waaruit een 'sterke voorkeur voor de locatie Steehof naar vo ren kwam. Ook maakte ze zich zor gen over het zicht voor de andere .bewoners van Steehof En verder spraken de raadsleden hun zorgen uit over de verkleining van het aan tal mogelijkheden voor Yersekena- ren om zonder projectontwikke laar te kunnen bouwen. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) is de kritiek niet helemaal terecht. „Er zijn ook veel onjuistheden ge weest in de berichtgeving", zo sprak hij. „Ook op de andere twee locaties, Molenpolder en Grind weg, moet de verkeerssituatie wor den aangepast. En Steehof is ten minste van ons. Het is ook niet zo dat het kerkbestuur al een keuze heeft gemaakt. Het kerkbestuur is ook in gesprek met de projectont wikkelaars van de andere locaties. En verder, als de kerk in Steehof zou komen, blijft er in Yerseke nog 16.000 vierkante meter grond over voor woningbouw." door Luc Oggel Woensdag 9 februari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl rilland -R&.B Wonen en Stich ting Huize De Vliedberg in Ril land willlen fuseren om de bouw van een nieuw woonzorgcentrum in het dorp mogelijk te maken. Volgens directeur-bestuurder Peter Bevers van R B is de fusie een randvoorwaarde voor het plan, aangezien de stichting dermate klein is dat die.niet onder de volks- huisvestelijke regels valt. Daardoor kan geen aanspraak worden ge maakt op financiële middelen. Overigens heeft de woningcorpora tie vorig jaar al het bestuur van huize De Vliedberg overgenomen. „We zijn ook al bezig met de plan ontwikkeling, maar zoeken nu de formele weg", aldus Bevers. Het oude bestuur van De Vlied berg zit in de bouwgroep die mee denkt over de nieuwbouw, het per soneel is sinds t januari in dienst bij R&B. Het is de bedoeling dat de bouw van het nieuwe centrum in 2013 begint Plan voor tophotel op eilandje in het Veerse Meer Zierikzeeënaar zet in Marbella vierdaagse op Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! STAVENISSE - De havenmeester had het nog gezegd: 'ga niet varen met dit weer'. Toch trokken de eigenaren van dit bootje er afge lopen vrijdag op uit, tijdens het stormachtige weer. Ze kwamen niet ver. Even buiten de jacht haven van Stavenisse kregen ze motorpech, waar na het bootje stuurloos raakte. De opvarenden sprongen in het water en werden opgevangen bij café Het Keeten. Daar kregen ze droge kleren. Het bootje, dat tegen de dijk aan lag te slaan, is door bergingsbedrijf Van den Berge op het droge gezet. „Later deze week, als we toestemming krij gen van Rijkswaterstaat, gaat het op de vrachtwa gen", zegt Jan van den Berge. „Het is rijp voor de sloop." foto Pieter Theuns NIEUWDORP Bij een verkeersongeval op de Euro- paweg-Oost bij Nieuwdorp is gis terochtend een 48-jarige automobi list uit Vlissingen zwaargewond ge raakt. Hij reed over de Luxemburg- weg toen hij op de kruising met de Europaweg-Oost linksaf wilde slaan. Daarbij gaf hij geen voorrang aan een busje dat werd bestuurd door een 41-jarige man uit de ge meente Borsele. De Vlissinger is met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. KRUININGEN De daders van auto-inbraken die in de nacht van maandag op dinsdag in Kruiningen zijn gepleegd, had den het wel op een heel specifiek onderdeel voorzien: de airbags. Bij vier voertuigen die geparkeerd stonden aan de Rijksweg en de Slagveldstraat werden de airbags weggenomen uit het stuur en het dashboard. Uit een vijfde auto werden alleen wat kleingeld en enkele cd's gesto len. Toen dat stel besloot om samen te gaan wonen, schoot er een wasma chine over. De zijne, een omvangrij ke veteraan. Die van haar was een lichter model, van nauwelijks een jaar. Het oude geval deed het nog goed en kennissen konden een wasmachine prima gebruiken. Op de dag dat het oude apparaat werd opgehaald, zou het paar niet thuis zijn. Met de af spraak dat de sleutel bij de buren Tip? redactie@pzc.nl zou zijn, koppeldehet paar de oude machine af en zeulde het loodzware geval van de trap van hun bovenwo ning naar het halletje beneden. Het machientje van haar stond vlot op zijn plaats. Groot was de schrik toen het stel la ter op de avond thuis kwam. Daar stond-ie weer: de veteraan. Met er op een briefje. „Dank voor de mooie wasmachine. We hebben de andere vast voor jullie geplaatst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57