nog niet zo populair zeeland 119 Burgemeester huldigt kampioen vogelkwekers Uitbreiding van betaald parkeren in Hulst J0« 1 HET MOOISTE IN NEDERLAND P. van Vuu over de streep trekken Vlaanderen is gewapend tegen gladde wegen nieter BIJ U OP DE VLOER! Kristïne Provo komt af en toe een kijkje nemen. foto Peter Nicolai Tuinaanleg Tuinonderhoud Jaarcontracten onderhoud Alle soorten bestrating Vlonders e.d. www.tmcwoonwinkels.nl woensdag 9 februari 2011 z jongeren die op andere manieren naar het buitenland willen. Zo kunnen studenten die via de popu laire Erasmus- of Leonardopro- gramma's in het buitenland willen studeren, rekenen op hulp. Naast het 'uitzenden' van jonge mensen houdt Stichting Welzijn zich ook bezig met de begeleiding van buitenlandse jongeren die in Oostburg terechtkomen. Zo is mo menteel Vaidas Ramelis, een 23-ja- rige Litouwer, te gast. Hij werkt 32 uur per week in scholierencen trum Time Out en loopt mee tij dens andere activiteiten van de stichting. Youth in Action zorgt voor de financiering van het pro ject, Stichting Welzijn helpt bij de concrete en praktische zaken. In Litouwen werkte Vaidas een paar jaar met straatjongeren, toen hij besloot in het buitenland aan de slag te gaan. „Nederland was cent - In de haven van Gent heb ben twee zeeschepen de afgelopen dagen in totaal 123.000 ton zout aangevoerd. Een belangrijk deel daarvan wordt op verschillende lo caties in België opgeslagen als strooizout of doorgevoerd naar an dere Europese landen, een ander deel gaat naar de chemische sec tor. Het zout is overgeslagen bij de fir ma Zoutman nv aan het Kluizen dok. Ook in Terneuzen werd door één van de schepen een hoeveel heid zout gelost. Het zout is afkomstig uit de Atlan tische en Indische Oceaan en is van betere kwaliteit dan dat uit de Middellandse Zee. Polderstraat 66 Tel. 0115 - 432349 www.pvanvuuren.nl 4543 NA Zaamsiag Fax. 0115 - 431723 info@pvanvuuren.nl mijn eerste keus. Bij ons zien ze Nederland als hét land van de vrij heid", geeft hij aan. Vaidas woont in een studio in Oostburg en komt niks tekort, stelt hij. „Ik ben ontzet tend blij dat ik dit gedaan heb. Mijn Engels is er in die vijf maan den enorm op vooruit gegaan, ik spreek nu zelfs een beetje Neder lands. Naast mijn werk heb ik ge noeg tijd om iets van het land te le ren kennen. En ik kan prima rond komen van het zakgeld dat ik via Youth in Action krijg." Eenzaam? Ach, als je een beetje je best doet, heb je zo contact met de lokale bevolking, stelt Vaidas. Ze ker als je, zoals hij, bijna dagelijks tussen de jongeren werkt. Boven dien ontmoet hij regelmatig de an dere buitenlanders die momenteel via Youth in Action ergens in Ne derland aan het werk zijn. Overigens maken lokale jongeren dankbaar gebruik van de aanwezig heid van Vaidas in Oostburg. Zwin- college-leerlingen Sophie en Laura geven de Litouwer Nederlandse les en verdienen daarmee punten voor hun maatschappelijke stage. Vaidas is er blij mee. „Ze namen me laatst mee de straat op en ik mocht alleen maar Nederlands pra ten. Dat was leerzaam voor me, en we hebben bovendien erg gela chen." Het project van Vaidas loopt eind deze maand, na een half jaar, af De Litouwer hoopt nog een poos je in Nederland te kunnen blijven. „Ik ga op eigen initiatief werk zoe ken. Als het niet lukt, kan ik op elk moment terug naar Litouwen." Europa-avond De Europa-avond van Stichting Welzijn begint vrijdag om 20 uur. Bezoekers krijgen informatie over alle mogelijkheden om in het bui tenland te werken ofte studeren. Drie Litouwse jongeren, onder wie Vaidas, vertellen over hun ervarin gen die ze momenteel in Neder land opdoen. Tussendoor is er muziek van on der meer de Iraanse pianist Rooz- beh en de Cadzandse singer/song writer Dylan Nooteboom. De bijeenkomst vindt plaats in scholierencentrum Time Out bij het Zwincollege in Oostburg. Burgemeester Jan-Frans Mulder (rechts) overhandigt de pennenset aan Gi- no van Overmeiren (links) en Erik van den Branden. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - Voor de uitmuntende sco res van hun vogels op de wereld kampioenschappen in het Franse Tours zijn Gino van Overmeiren en Erik van den Branden van vo gelvereniging De Nachtegaal uit Nieuw-Namen gisteren gehuldigd in het Hulster stadhuis. De twee vogelkwekers kregen van burgemeester Jan-Frans Mulder een luxe pennenset en een bos bloemen. Van den Branden behaalde met zijn Zuid-Afrikaanse zwavelgele dikbek cini's drie gouden en een bronzen medaille. Van Overmeiren behaalde één gou den medaille met een enkeling for- pus mutant Amerikaans geel. De herkomst van deze vogelsoort is Zuid-Amerika. Het wereldkampioenschap voor tentoonstellingsvogels werd gehou den van 22 tot en met 30 januari. Er namen in totaal 23.000 vogels deel aan de strijd om de medailles. Voor de twee bestuursleden van de Nachtegaal was het de eerste keer dat ze de allerhoogste eer op een dergelijk kampioenschap be haalden. Volgens de burgemeester en wet houder Frank van Driessche (Sportzaken) is het, voor zover zij weten, nooit eerder in de geschie denis van de gemeente voorgeval len dat twee vogelkwekers wereld kampioen zijn geworden. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst breidt het betaald parkeren in Hulst uit met het Havenfort, de Statie en het Stationsplein. De parkeerauto maten zijn daar onlangs al op aan gepast. Met ingang van morgen moet daar niet alleen in het week einde, maar ook op weekdagen be taald worden. Om het mensen die in de binnen stad werken toch mogelijk te ma ken gratis te parkeren, wordt op het Havenfort wel een stuk voor 'vrij parkeren' gemaakt. Het gaat dan om het gedeelte tus sen de Oude Vaart en De Statie. Die situatie geldt alleen doorde weeks. Op zaterdag en zondag moet ook daar betaald worden. lUTROnu, ParketGroep /'.a ♦NIEUW* "«ATIS TMC Goes rconistraat 13 (0113) 22 41 03 LOER Een collectie van 8 houten vloeren, speciaal door ons voor u geselecteerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49