i8l zeeland Werken in buitenland SS}1 MJ 'Politie moet auto's snel kunnen aanhouden' Veilig verkeer nodig bij brede school Biervliet Wasmachine STICHTING WELZIJN Informatie-avond in Oostburg moet jongeren Bromfietster gewond in Hoek almanak woensdag 9 februari 2011 mmsseassseams^^smmm door René Hoonhorst sluis - Sluis onderzoekt samen met politie en Openbaar Ministe rie of de gemeente de politie meer bevoegdheden kan geven om (po tentiële) inbrekers in de kraag te vatten. Inbrekers sloegen deze win ter al ruim honderd keer hun slag in de regio. Bijna de helft van de inbraken vond plaats in verlaten vakantiehuisjes langs de kust. De politie surveilleert intensief in de kuststrook. Alle auto's die tij dens 'voor de nachtrust bestemde uren' door verlaten polders rijden, worden gecontroleerd, meldt een politiewoordvoerster. Maar de Her mandad mag alleen bij een 'rede lijk vermoeden' van een overtre ding een auto doorzoeken. „Als er een koevoet op de achter bank ligt, is dat aanleiding de be stuurder te sommeren de achter bak te openen.,Maar als die koe voet niet te zien is en er is geen sprake van aantoonbaar verdacht gedrag dan mogen onze mensen niet de hele auto doorzoeken", legt de politiewoordvoerster uit. Bij calamiteiten of in probleemwij ken in grote steden kan de burge meester soms besluiten de politie ruimere bevoegdheden te geven. Onder welke voorwaarden dat pre cies gerechtvaardigd is, onderzoekt een juridisch medewerker van de gemeente momenteel in samen spraak met het Openbaar Ministe rie, liet de woordvoerster van de Sluise burgemeester Jaap Sala giste- ren weten. Of het onderzoek tot een 'projectmatiger aanpak' leidt om de inbraakgolf in vakantiehuis jes tot staan te brengen, is nog niet te voorspellen. Het Woningen Inbraken Team wil graag tijdens de nacht preventief kunnen fouilleren en verdachte au to's kunnen onderzoeken. door Martijn de Koning Twaalf jaar lang al biedt Stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen jongeren de mogelijk heid in het buitenland te werken of te studeren. De reis, een werkplek, een logeer adres, zelfs zakgeld: alles wordt ge regeld. De oogst na twaalf jaar pro beren: één uitzending naar Ier land. Dat moet beter, vindt jeugd- en jongerenwerker Kristine Provo. Stichting Welzijn houdt daarom vrijdag een 'Europa-avond' in jon gerencentrum Time Out in Oost burg. Daar kunnen scholieren, stu denten en werkende jongeren te recht om kennis te maken met de mogelijkheden. Die zijn groot, verklaart Provo. „We werken als enige welzijnsorga nisatie in Zeeland samen met Youth in Action. Die biedt duizen den activiteiten aan: van een paar weken tot zes maanden, in allerlei Europese landen, en met uiteenlo pende werkzaamheden." Zomaar een greep: dolfijnen tellen in de Middellandse Zee, helpen bij op gravingen in Italië, begeleiden van jeugd in Roemenië en werken op een kinderboerderij in Duitsland. Overigens helpt de stichting ook Kijk naar foto's van het historische geveltje in Terneuzen dat GroenLinks wil behouden op: www.pzc.nl. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen @pzc.nl hoek - Een 17-jarig meisje uit de gemeente Terneuzen is gisteroch tend rond acht uur gewond ge raakt bij een aanrijding op de Bin nendijk in Hoek. Een 37-jarige automobilist uit de gemeente Sluis zag haar over het hoofd, toen hij vanaf de Hoekse- weg rechtsaf de Binnendijk op ging. Het meisje liep door het on geval een pijnlijke arm op en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. door René Hoonhorst biervliet - Gemeente, Leertij en Kapriom werken er hard aan om de nieuwe samenwerkingsschool in Biervliet augustus 2012 van start te laten gaan. De voormalige garage en een woonhuis zijn intussen gesloopt en de sanering van de grond kan beginnen. Alleen archeologische vondsten en bezwarenprocedures kunnen de bouw eventueel vertra gen. Ouders van basisscholieren zitten daar niet op te wachten, lie ten ze vertegenwoordigers van de onderwijskoepels en de gemeente Terneuzen weten. Ze vroegen aan dacht voor onder meer de ver keersveiligheid. De voorziene 'steekvakken' om te parkeren, leve ren gevaar op bij het achteruit rij den na het afzetten van schoolkin deren. Het voorziene parkeerter rein is ruim genoeg voor wat ver keersveilige aanpassingen, ver wachtte een ambtenaar. De bouw van twee woningen aan de Braak manlaan, vóór het parkeerterrein naast de toegangsweg tot de school, beviel niet alle aanwezigen. Ze vinden het zonde dat de school als visitekaartje van Biervliet wordt weggestoken. De samenwerkingsschool valt straks onder Leertij, maar ook die koepel waarborgt de 'katholieke identiteit' voor hen die dat willen. Tip? redactie@pzc.nl Toen dat stel besloot samen te gaan wonen, was er een wasmachine over. De zijne. Die van haar was een lich ter model, nauwelijk een jaar oud. Het andere geval deed het nog goed en kennissen konden een wasmachi ne prima gebruiken. Ze zouden het zelf ophalen. De sleutel was afgege ven bij de buren, want het paar zou zelf niet thuis zijn. Voor vertrek kop pelden ze de oude machine af en zeul den het loodzware geval de trap van hun bovenwoning af. Haar machien tje stond vlot op zijn plaats. Groot was de schrik toen het stel la ter die avond thuis kwam. Daar stond-ie weer: die veteraan van hem. Met er op een briefje. „Dank voor de mooie wasmachine. We hebben de andere vast voor jullie geplaatst." l.dP 1/1 www.pzc.ni/winactie Jl £j\J Litouwer Vaidus voelt zich als een vis in het water in scholierencentrum Time Out in Oostburg. Zijn begeleider

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48