Zeeland Steun voor plan disco bij Snowbase Boormachine 30 meter diep voor leidingen Anker nieuwe stap Juvent ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 JL EjKj 17 20 en 21 ONTSPANNING Combinatie met biljartcentrum, bowlingbanen en een wokrestaurant 'Historische bovengevel behouden' Werken in buitenland is nog niet zo populair Woensdag 9 februari 2011 Nachtopvang kleiner en toch minder klachten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - Horecaleverancier Loontjens in Middelburg werkt plannen uit voor de bouw van een regionale discotheek bij skipiste Snowbase in de Koegorspolder in Terneuzen. Daarnaast wordt ge dacht aan een biljartcentrum, bow lingbanen en een wokrestaurant. In het complex zou ook ruimte kunnen worden gereserveerd voor een automatenhal, maar dan moet het gemeentelijk beleid eerst wor den aangepast. Het plan dat nu op tafel ligt, vertoont veel gelijkenis met de oorspronkelijke invulling van de ruimten bij Snowbase. Die opzet bleek destijds niet haalbaar. Desondanks zien CDA-fractievoor- zitter Henk Siersema en raadslid Bram Stoffels (Top Gemeentebe langen) nu wél perspectief in de plannen van Loontjes. Het bedrijf ontvouwt ze binnenkort schrifte lijk aan de gemeenteraad met het verzoek ze tijdens een informatie bijeenkomst te mogen toelichten. De presentatie van het plan voor de bouw van een discotheek in Terneuzen valt samen met de me dedeling van exploitant Ralf Flemm van de grootste disco in de regio, Joy in Cadzand-Bad, dat hij over twee jaar de deuren sluit. Naar verluidt praat Loontjens met Flemm over de exploitatie van de disco in Terneuzen. Siersema en Stoffels vinden dat het gemeentebestuur snel moet in spelen op de plannen. Op korte termijn moet ook worden over legd met ondernemers, die willen aanhaken. Siersema: „Dan kan Ter neuzen aan de buitenwereld tonen dat er wel degelijk sprake is van daadkracht bij de verwezenlijking van grote projecten." Hij denkt dat aan de zuidkant van Snowbase ook ruimte is voor sportvoorzie- ningen. „Daar mag niet worden ge bouwd omdat er leidingen en ka bels liggen. Atletiekvoorzieningen, tennisbanen, voetbalvelden en bij voorbeeld een schaatsaccommoda- tie kunnen er wel. We weten dat daar belangstelling voor is." Die is er ook voor de invulling van het gebied tussen Braakman-oost en Hoek-west, ook een initiatief van Siersema. Begin maart wordt in Biervliet een informatiebijeen komst belegd, waar de plannen van verschillende ondernemers worden belicht: watersportactivi teiten, een golfbaan, een hippisch centrum, vakantiebungalows én een nieuwe accommodatie voor voetbalvereniging Hoek. door Wout Bareman sluiskil - De voorbereidingen na men enkele weken in beslag, maar toen de boormachine eenmaal was warm gedraaid, was de klus zo geklaard. In de polder bij Sluiskil op de west oever van het kanaal Gent-Terneu- zen moesten met het oog op de aanleg van de Sluiskiltunnel twee leidingen van Dow en Shell wor den verlegd. Daarvoor is een lei dingtunnel van zo'n zeshonderd meter lengte geboord, die vanaf de Noordweg tot aan het Sluiskilpad leidt, onderdoor de spoorlijn rich ting Zelzate en de N62. Het tunnel tje ligt dertig meter diep. Gisteren werden de twee leidin gen én een loze leiding getrokken. Projectleider Mart van Loenhout van de gespecialiseerde firma Vis ser Smit uit Papendrecht: „We ruimen nu het materieel op, maar zijn nog lang niet klaar. We moe ten de leidingen nog wel in de goe de richting buigen en ze natuurlijk ook aansluiten op de bestaande lei dingen. Die aansluiting valt samen met een grote shut-down bij Dow, in de derde week van maart." Ook de oude stukken leiding moe ten worden verwijderd. Tunnelbouwer BAM-TBI begint di rect na de zomer met het graven van de bouwput aan de oostkant van het kanaal. Dan wordt ook een begin gemaakt met de aanleg van de toeleidende wegen en onge lijkvloerse kruisingen. door Raymond de Frel door Raymond de Frel terneuzen - Met de opening van een wooncomplex voor jongeren met een licht verstandelijke beper king in de Fransz Lisztstraat heeft Juvent (voorheen Stichting AZZ) zijn positie in Zeeuws-Vlaanderen versterkt. Woonvoorziening Het Anker, vijf aaneengeschakelde huizen die in samenwerking met woonstichting Clavis zijn gerealiseerd, is gisteren officieel geopend. Juvent-directeur Hein Abbing sprak van 'een sluit stuk in een keten in Zeeuws-Vlaan- deren'. „We hebben nu voorzienin gen in Terneuzen (Jacob Cats- school en Chopinlaan) en één in Hulst. Langzaam breiden we nu dus uit aan deze kant van de Wes- terschelde, al zoeken we ook nog altijd een plek om een foyer de jeu- nesse (een voorziening waarin jon geren tot 23 jaar zelfstandig wo nen) in te richten." Die wens heeft Juvent al lang, maar de instelling is er nog niet in geslaagd een goede locatie te vin den. In Het Anker wonen negen jonge ren van twaalf tot achttien jaar. Zij worden in fasen voorbereid op zelfstandig wonen. Lukt dat, dan mogen ze naar woonvoorziening Het Roer aan de Chopinlaan. TERNEUZEN - De bovengevel van de voormalige Marskramer in de Noordstraat in Terneuzen moet zo snel mogelijk op de gemeentelijke monumentenlijst worden ge plaatst. Daartoe spoort GroenLinks-raads- lid Peter Clijsen het college van B en W aan, nu schoenenzaak Ö'Mo- da het winkelpand tegenover het oude stadhuis heeft gekocht. Clij sen heeft vernomen dat O'Moda het pand wil verbouwen met een tien meter hoge glaspui. „De bo vengevel stamt, zoals de gevelsteen aangeeft, uit 1646. Zelfs de kozij nen zijn uit die tijd. Het is het eni ge pand in de stad dat nog een stuk van zijn uiterlijk heeft uit het begin van Terneuzen. Als de wel standscommissie instemt met de ze verbouwing, moet zij zichzelf maar opheffen. Dan heeft zij geen waarde meer", aldus Clijsen. Hij snapt niet dat 'de gemeente Terneuzen er maar niet in slaagt om iets ouds voor de stad te be houden'. De leidingen werden probleemloos onder de weg en de spoorlijn doorgetrokken. Pas half maart worden een shut-down bij Dow Benelux. ze aangesloten. Dan wordt gebruik gemaakt van foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47