op in Marbella 4DAYS Bruinisse stap voor stap naar vernieuwing zeeland 121 Bellen naar vreemden is spannend maar goed JVOZ verhuist nog niet 'am m «rITT The Pink Floyd Sound in Arsenaal Theater Meer informatie over de Vierdaagse van Marbella en inschrijven voor dit Spaanse wandelevenement kan via: www.marbella4dayswalking.com foto Dirk-Jan Gjeltema gaat het de buitenwijken en de ber gen in. En op de laatste dag lopen ze over het strand naar het cen trum met de finish op de Avenida Ricardo Soriano, die we voor de gelegenheid Via Gladiolo noe men." Clarie Wohl: „We zoeken nog een geschikte Andalusische bloem als vervanger van de gla diool. Dat zou de bougainville moeten zijn, maar die heeft door nen, helaas." door Joeri Wisse bruinisse - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft een plan ning gemaakt voor de vernieu wing van Bruinisse. Daarin zijn uiteenlopende projecten opgeno men, variërend van de verplaat sing van de sportvelden tot de ver betering van de verkeerssituatie en de nieuwbouw van woningen. In dit zogeheten 'uitvoeringspro gramma' komen een verschillende plannen samen. Eén daarvan is. het masterplan voor het centrum en de haven. Ook liggen er ver schillende onderzoeken, zoals naar de toekomstige behoefte aan nieu we woningen, aan ten grondslag. „We hebben er voor gekozen om alleen concrete projecten op te ne men", zegt wethouder Ad Verse- put. Het gaat hierbij om projecten uit de koker van bijvoorbeeld pro jectontwikkelaars, maar ook om projecten die de gemeente op zich neemt, zoals het verbeteren van de verbindingen tussen het dorp, de havens en de recreatie. Verseput constateert dat het 'de goede kant op gaat' met Bruinisse. Hij kan echter niet garanderen dat de agenda van a tot z wordt uitge voerd. Vooral als het gaat om ver nieuwing van panden in het dorps centrum, is de bereidheid van pandeigenaren van essentieel be lang voor het slagen. Het college stelt de gemeenteraad verder voor om zo'n 25.000 euro uit te trekken. Daarmee kan een extern bureau een plan opstellen om de straten in het centrum aan te pakken. Daarin moet onder meer komen te staan welke materi alen worden gebruikt voor bankjes en prullenbakken en hoe de nieu we bestrating eruit moet zien. woensdag 9 februari 2011 Christian van Zeventer, Neneth Sy, Saskia van der Zande en Maureen Kra mer met cadeautjes voor hun 'projectkinderen' foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman zierikzee - Broodjes, bedrukte tas sen en shirts en uoo euro aan sponsorgeld. Dè twee teams van Obaseschool 't Kofschip in Zierik- zee die meedoen aan onderwijs project De Uitdaging hebben in amper twee dagen tijd al een hoop 'binnengesleept'. De bedoeling is in een kort tijdsbestek een zelfbe dachte maatschappelijke droom te realiseren, onder leiding van coaches van Welzijnshuis en Zeeuwland. De dromen worden volgende week uitgevoerd. De ene ploeg (de leerlingen Ne neth, Saskia, Maureen en Chris tian) gaat kinderen opvrolijken in het Ronald McDonaldhuis in Rot terdam. Het gaat om kinderen die een broer of zus in het Sophia Kin derziekenhuis hebben liggen. Ploeg twee (Dave, Megan, Lisian- ne, Merel en Ahmed) gaan met een bus leerlingen van de Bea- trixschool naar het Dolfinarium in Harderwijk. Om zover te komen hebben de leerlingen al flink hun grenzen moeten verleggen, blijkt uit de ver halen van Neneth, Christian, Maureen en Saskia. „Het was de eerste keer heel spannend om te moeten bellen. Niemand wilde. Maar nu wil iedereen juist graag bellen. Als je weet wat je moet zeg gen is het niet meer zo eng." Er moesten ook forse teleurstellin gen worden-geïncasseerd. Het oor spronkelijke plan om kinderen in het ziekenhuis van Goes in de wat ten te leggen, werd omgezet in het plan iets voor kinderen in het zie kenhuis in Dirksland te doen. Daarna kwam het Sophia Kinder ziekenhuis in beeld. Met al hun goede bedoelingen liepen de jeug dige regelaars echter vast op zaken als het beperkte aantal kinderen in de streekziekenhuizen en hygiëne regels in het Sophia. Dus werd er - na een lange weg - aangeklopt bij het Ronald McDonaldhuis. Het minst leuke aan het project? „Dat we elke keer onze plannen moesten veranderen." Dat 'schake len' levert echter ook wat op, vindt coach Herman Mens. „je gaat toch verder, want je hebt een doel." Genoten van de overwinningen werd er ook. Het team van Lisian- ne Ravia en Merel Noomen sleep te bijvoorbeeld 1100 euro aan spon sorgeld in de wacht. „Vandaag was moeilijk en leuk, maar dat voelt wel heel fijn eigenlijk." door Theo Giele middelburg - Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) verhuist defi nitief niet van Kortgene naar sport park Veersepoort in Middelburg. Dat betekent dat de aanleg van een extra kunstgrasveld op dit complex van de baan is en dat kan worden volstaan met het vervan gen van de grasmat van één wed- strijdveld en een klein trainings veld door kunstgras. Wethouder Albert de Vries vindt het 'erg jammer' dat het na een lange discussie niet is gelukt om met JVOZ en de twee clubs op de Veersepoort (Zeelandia Middel burg en MZVC) tot overeenstem ming te komen. De voetbalschool, bekend van de gebroeders De Nooijer, speelt nu nog in Kortgene. De komst van JVOZ had voor Middelburg 'een meerwaarde' betekend, aldus De Vries. Ook [VOZ-voorzitter Peter Verburg betreurt het afketsen van de verhuizing. „Zelfs in deze eco nomisch moeilijke tijden was de gemeente bereid fors te investe ren", aldus Verburg. De Vries zegt dat JVOZ niet geluk kig was met de 'setting' waarin de voetbalopleiding zou komen te spelen. Verburg beaamt dit. Zeelan dia Middelburg en MZVC stelden bij de komst van JVOZ voorwaar den over de werving van hun spe lers door JVOZ. En die voorwaar den betekenden voor ]VOZ dat de voetbalopleiding concessies aan haar selectiebeleid moest doen. Volgens Verburg voelde dat niet goed. Binnen twee jaar wil JVOZ naar Goes, Middelburg of Vlissingen verhuizen. De opleiding is Kortge ne ontgroeid. „De spelersbus van PSV kan er de dijk niet op", aldus Verburg. Middelburg is nog niet helemaal uit beeld. De Vries heeft 1VOZ onder meer het aanbod ge daan om bijvoorbeeld op de Voor- borch te gaan spelen. Dat complex wordt na het vertrek van de hockeyvereniging vanaf deze zo mer gerenoveerd. Hier komt een kunstgrasveld voor Jong Ambon. Verburg: „Maar ook Goes en Vlis singen hebben laten weten ons te willen verwelkomen. Zolang we echter met Middelburg over de Veersepoort praatten, zijn we daar niet op ingegaan." vlissingen - The Pink Floyd Sound staat zaterdag 7 mei vanaf 20.30 uur in het Arsenaal Theater. Het is één van Nederlands toon aangevende Pink Floyd imitatoren. Het repertoire van de band omvat Floyd's gehele oeuvre. Er komt mu ziek uit de jaren 60, 70 én 80 aan bod. Organisator EPS brengt dit voor jaar meer van deze concerten naar het Arsenaal: Rory Gallagher en li- mi Hendrix tributes op 26 maart; The Bootleg Doors op 4 juni. Het complete programma is te lezen op www.arsenaaltheater.nl. Appartementen 8 dagen op 1? ium 2 Prima appartementen in het sfeervolle Monte Gordo l„cl- vliegre», «ansto w Excl. reservermgskosten cc/./T,: Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41