20l zeeland Zierikzeeënaar zet vierdaagse Toch weer Zeeland voor Sophia Nu 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel bellen, en e-mailen Het gemeentebestuur van de Zuid-Spaanse badplaats reageert enthousiast op het idee van de Zeeuw Hans Wohl. Loontjens maakt plan voor disco bij Snowbase iQ woensdag 9 februari 2011 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Op 21 januari 2012 stap pen in Burgh-Haamstede toch weer honderden Zeeuwen op de spinningbike om zoveel mogelijk geld bijeen te fietsen voor het Sop hia Kinderziekenhuis. Organisator Marcel Willemse uit Zierikzee is teruggekomen op zijn besluit te stoppen met de spinning- marathon. Willemse trok de stek ker eruit nadat hij door verschillen de deelnemers was uitgescholden omdat bij afgelopen editie van 'Zeeland sport voor Sophia' fout jes waren gemaakt. Willemse werkte bij de laatste edi tie (opbrengst 100.000 euro) voor het eerst samen met serviceclub Kiwani's Zierikzee-Schouwen-Dui- veland. Die samenwerking wordt nu geïntensiveerd. „Ik was erg aan gedaan door die negatieve reacties. Met de Kiwani's erbij krijgt de or ganisatie een bredere rug." Leden van de Vlissingse sport school die voor problemen zorgde, verwacht Willemse volgend jaar niet terug. „In plaats daarvan heb ben twee sportscholen uit Zeeuws-Vlaanderen interesse ge toond om mee te doen." Willemse kreeg op de dag dat hij in de PZC bekend maakte te stop pen honderd steunbetuigingen binnen. „En binnen een week wa ren dat er 230." Burgemeester Gerard Rabelink en oud-burgemeester Jack Asselbergs benaderden hem met het verhaal dat dit liefdadigheidsevenement voor Schouwen-Duiveland niet verloren mocht gaan. „Die reacties en de versterkte sa menwerking met de Kiwani's zijn voor mij en mijn mede-organisato ren genoeg redenen om alsnog door te gaan." Willlemse kondigde bij zijn be sluit te stoppen ook aan de Zeeuw se spinningmarathon te verruilen voor de Rotterdamse met hetzelf de goede doel: „Maar ik ga daar nu alleen de coördinatie en de presen tatie doen." VIERDAAGSE VAN MARBELLA door Ton van den Nouweland Het was tijdens een bijeenkomst van de 'denktank' van de Zuid-Spaanse ge meente Marbella dat oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl op perde een vierdaagse wandeltocht naar Nijmeegs voorbeeld te organi seren. Die gaat op 9 oktober van start met een finish vier dagen la ter in de hoofdstraat, de Avenida Ricardo Soriano, voor die dag om gedoopt tot Via Gladiolo. „De Nederlanders in Marbella wis ten meteen waar ik het over had. Aan de Spanjaarden moest ik wat meer uitleggen over de Vierdaagse, maar zij begrijpen nu ook dat een dergelijk evenement heel goed bij Marbella past. Van de gemeente en het Centra de Iniciativas Turisti- cas krijg ik alle medewerking." Hans Wohl en zijn echtgenote Cla- rie woonden van 1979 tot 1996 in Zierikzee. Ze hadden modezaken in Zierikzee, Middelharnis en Roosendaal. Het stel werd in Zie rikzee bekend om hun mode shows gecombineerd met diner in de Concertzaal. Toen Clarie ziek werd, verkochten ze de winkels en verhuisden ze naar Marbella. Daar zat Hans dertien jaar in de make laardij. „Met de vierdaagse probeer ik Mar bella positief op de kaart te zet ten", vertelt Hans Wohl. Corrupte types als burgemeester Jesus Gil y Gil gaven de Spaanse badplaats een fout imago. Wohl: „Die figu ren zijn dood of zitten achter de tralies, maar nog steeds denken mensen bij het woord Marbella aan Russen met geldkoffertjes. Russen zijn er wel, maar die kof fers met geld heb ik nooit gezien." Wohl organiseert zijn evenement in overleg met de organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse en de Ne- Oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl organiseert naar Nijmeegs voorbeeld de vierdaagse van Marbella. derlandse wandelsportbond KNBLO. „Ik heb afgelopen zomer met beide directeuren gepraat. Ze vinden het goed dat ik hun draai boek gebruik en geven advies. De Nijmeegse Vierdaagse is zelf ook aan het internationaliseren. Ze zijn bezig met een wandeltocht in China." Wohl - die zelf de Vierdaagse twee keer liep - heeft twee weken na het bekend worden van zijn plan vijftig inschrijvers voor het wandel evenement. Die komen uit Neder land, Spanje en Zwitserland. „De routes heb ik ook al. Elke dag twin tig kilometer. De eerste dag over de boulevard is nog licht. Daarna •Geldig bij een 2-jarig BedrïjfsBundel 35 abonnement i.< n 2-jarig Pocket Internet Zeker-abonnement. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011Vraag naar de voorwaarden. TERNEUZEN - Horecaleverancier Loontjens in Middelburg werkt plannen uit voor de bouw van een regionale discotheek bij skipiste Snowbase in Terneuzen. Daar naast wordt gedacht aan een bil jartcentrum, bowlingbanen en een wokrestaurant. In het complex zou ook ruimte kunnen worden gereserveerd voor een automaten hal, maar dan moet het gemeente lijk beleid eerst worden aangepast. Het plan dat nu op tafel ligt, ver toont- veel gelijkenis met de oor spronkelijke invulling van de ruim ten bij Snowbase. Die opzet bleek destijds niet haalbaar. De presenta tie van het plan voor de bouw van een discotheek in Terneuzen valt samen met de mededeling van ex ploitant Ralf Flemm van de groot ste disco in de regio, )oy in Cad- zand-Bad, dat hij over twee jaar de deuren sluit. NOKIA licht bewolkt Options Call kpn.com/zakeüjk 0800 0105 kprt Business Center ondee*®**" 11/01 11/01 11/01 10/01 Gratis Nokia N8 E-mail (4) 83 Offerte controleren voor_ CS Wil je voor klant. 53 Reactie up PowerPoint... 38 Wljziriinrien in bestelling... met KPN tegoedbon t.w.v. €100,- Push e-mail en agenda Gratis navigatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40