Zeeland PZC Kitebuggyen voorbij in Zeeland 'Vierbaans N59 over Flakkee' SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 EXTREME SPORTEN Natuurorganisaties krijgen na jaren van procederen gelijk Rijp voor sloop 11-12 FEBR. WOONLAND.NU Nieuwe reddingspost strand Flaauwe Werk ANWB test apparatuur redding Grevelingen almanak Jarig FiZi staat aan vooravond boeiend toekomstperspectief Woensdag 9 februari 2011 Zierikzeeënaar zet Vierdaagse op in Marbella 17 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland verbiedt Ki tebuggyen op het Verklikker- strand. De gemeente ziet geen brood meer in een nieuwe poging om de vergunning juridisch water dicht te maken. Daarmee ver dwijnt de laatste officiële locatie voor kitebuggyen in Zeeland. Het verbod is een overwinning voor de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en stichting Duinbehoud die zich jarenlang hebben ingezet voor het verbieden van de sport op het Verklikker- strand bij Burgh-Haamstede. Dit strand heeft bijzondere natuur waarden, onder meer vanwege de zeldzame stuifduinen. De natuurorganisaties waren bang dat de racende karretjes de kwets bare aanwas van nieuwe duinen zouden dwarsbomen. „We hebben niets tegen kitebuggyers, maar niet op het Verklikkerstrand", zegt Geert-Jan Buth van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Het college van B en W heeft zich altijd hard gemaakt voor de extre me sporten op die locatie. „Wij vonden het op zich een goede zaak", zegt wethouder Ad Verse- put. Volgens het college was juist dat strand heel geschikt omdat het breed is en relatief rustig. Boven dien is het andere strand binnen de gemeentegrenzen waar de kite buggyers hun gang konden gaan niet meer geschikt. Het Schouwse deel van het strand op de Brou- wersdam is door afslag te smal ge worden. Dat de gemeente nu be sloten heeft het Verklikkerstrand te sluiten voor de kitebuggyers heeft te maken met kosten en de jarenlange juridische procedures. Onlangs verwees de bezwarencom- missie van de provincie Zeeland de vergunning naar de prullenbak omdat de onderbouwing onvol doende was. „Wij hebben dit na tuurlijk al eerder meegemaakt", zegt Buth. „In 2008 zijn we naar de Raad van State gegaan en toen zijn we ook in het gelijk gesteld." Het college heeft uiteindelijk beslo ten niet weer te proberen de ver gunning aan te passen. Dat zou veel geld gaan kosten voor een ge specialiseerd bureau en de kans van slagen was niet groot. De gemeente gaat nu 'van de nood een deugd maken' en de na tuurwaarden van het strand beter promoten. De Natuur- en Vogel wacht heeft toegezegd hierbij een rol te willen spelen. ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland trekt samen met Oostflakkee en tal van onderne mersorganisaties op om te pleiten voor de verdubbeling van rijksweg N59 op Flakkee. Momenteel wer ken de organisaties aan de tot standkoming van een 'pleitnota'. Die moet ertoe leiden dat het pro ject op de rijksbegroting voor we gen en spoor komt. Volgens wethouder Wim Stouten is een vierbaansweg vanaf de af slag Philipsdam tot aan het Helle gatsplein goed voor Schou wen-Duiveland. Voor forensen die hier willen wonen, ontstaat een betere verbinding met de Rand stad. Bedrijven van buiten Zee land, zullen eerder hier activitei ten ontplooien, denkt Stouten. In de pleitnota worden geen grote aanpassingen voor het Zeeuwse deel van de N59 (tussen Seroosker- ke en Bruinisse) opgenomen. Vol gens Stouten is er op Schouwen- Duiveland 'totaal geen draagvlak' voor verdubbeling van de weg. PONINGBËURS ZEELAND STAVENISSE - De havenmeester had het nog ge zegd: 'ga niet varen met dit weer'. Toch trokken de eigenaren van dit bootje er afgelopen vrijdag op uit, tijdens het stormachtige weer. Ze kwa men niet ver. Even buiten de jachthaven van Sta- venisse kregen ze motorpech, waarna het bootje stuurloos raakte. De opvarenden sprongen in het water en zijn opgevangen bij café Het Keeten. Het bootje, dat tegen de dijk aan lag te slaan, is door bergingsbedrijf Van den Berge op het droge gezet. foto Pieter Theuns Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! OUDDORP De strandreddingsbrigade van Oud dorp krijgt een nieuwe post op het strand van het Flaauwe Werk. Het huidige onderkomen is versleten. De nieuwe reddingspost krijgt een EHBO-ruimte, een instructielokaal, een douche en een uitkijkpost Er komt ook een openbaar toilet bij. Burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goedereede slaat volgende week woensdag de eerste paal voor de nieuwbouw, die eind mei klaar moet zijn. SCHARENDIJKE Twee redacteuren van de ANWB Waterkampioen hebben maandag en dinsdag op het Grevelingen- meer verschillende reddingsmidde len beproefd. Maandag zijn detec tiesystemen getest, die alarm slaan als iemand overboord valt. Giste ren werden systemen uitgepro beerd, waarmee een drenkeling aan boord kan worden getakeld. „Het water was ernstig koud," zei een van de redacteuren. De testen worden 24 maart gepubliceerd. Tip? redactie@pzc.nl Toen dat stel besloot om samen te gaan wonen, schoot er een wasma chine over. Die van hem - een om vangrijke veteraan - werd vervangen door die van haar, een lichter model van een jaar oud. Het oude apparaat deed het nog goed en kennissen kon den een wasmachine prima gebrui ken. Op de dag dat het apparaat werd op gehaald, zou het paar niet thuis zijn. Met de afspraak dat de sleutel bij de buren zou zijn, koppelde het paar de oude machine af en zeulde het lood zware geval van de trap van hun bo venwoning. Het machinetje van haar stond vlot op zijn plaats. Groot was de schrik toen ze thuis kwamen: daar stond-ie weer: de vete raan. Met er op een briefje. „Dank voor de mooie wasmachine. We heb ben de andere vast voor jullie ge plaatst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37