21 zeeland Een hoop gaat goed, Eerst snoeien om 'Je maakt geen keuze als je Kamer wil uitleg natuur Regeren is acteren PZC woensdag De krant 8 weken voor 24 euro! VISITATIECOMMISSIE In het gisteren gepresenteerde rapport 'Ruimte voor verbeelding' krijgt het Zeeuwse provinciebestuur forse kritiek te verduren. watisnouje.nl woensdag 9 februari 2011 door Ernst Jan Rozendaal Ze zeggen dat van hard werken nooit iemand is doodgegaan, maar ik neem liever het risico niet. Ik las dit citaat deze week in een krantenstuk dat was gewijd aan de honderdste geboortedag van de Amerikaanse oud-presi dent Ronald Reagan (1911-2004). Hij grossierde in dergelijke kwink slagen. „Als zich een ramp voor doet, mag ik altijd wakker wor den gemaakt, zelfs al is het tij dens een kabinetsberaad." Dreef hij niet de spot met zijn luiheid, dan wel met zijn domheid. Het grootste voordeel van zijn functie vond hij dat een dag na zijn ver kiezing zijn schoolresultaten tot staatsgeheim waren verklaard. Dergelijke uitspraken verraadden niet alleen vrolijk gevoel voor zelf relativering, vrees ik. Good old Ro nald sloeg de spijker op zijn kop. Hij zat echt te tukken tijdens cri sisberaad, had inderdaad niet zo veel olie in zijn lampje en draaide zijn hand niet om voor een blun- dertje meer of minder. Hij staat te boek als de president die de Kou de Oorlog beëindigde, maar vol- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (n«8) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal <na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor€ 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie aan. gens mij mogen we God op onze blote knieën danken dat hij ons niet in een kernoorlog stortte. Gek genoeg is de tweederangs Hollywoodacteur een lichtend voorbeeld voor hedendaagse poli tici, van rechts tot links. Dat een leeghoofd als Sarah Palin hem voor een genie verslijt, verbaast me niks, maar ook president Oba- ma schijnt met hem weg te lopen. En de WD in Den Haag wil zelfs een plein naar hem vernoemen. Op de vraag of een acteur wel pre sident kon zijn, antwoordde Rea gan ooit: „Hoe kan een president géén acteur zijn?" Daarin schuilt waarschijnlijk zijn populariteit. Tegenwoordig vinden we het be langrijker dat iemand een goed politicus lijkt dan dat hij het is. Ook in Nederland. Ook in Zee land. In een prachtig, ironisch ver haal bekritiseerde Rolf Bosboom zaterdag in de PZC de acteerpres taties van de Zeeuwse politici. Hij pleitte voor Provinciale Staten, de musical. Dat is juist mijn grootste angst. Dat Ben Cramer straks com missaris van de ko mgin is en nie mand merkt het verschil. oor meer columns: www.pzc.nl/columns door Marcel Modde Er staan allerlei leerpun ten in voor ons allemaal en omdat we het over politiek hebben, laat ik de reactie op dit rapport over aan George", zegt commissa ris van de koningin Karla Peijs na dat ze de ro9 pagina's dikke bun del overhandigd heeft gekregen. Ze lijkt zich de conclusies van de visitatiecommissie meteen al ter harte te hebben genomen. Be ducht om haar college voor de voe ten te lopen met controversiële uit spraken. Gedeputeerde George van Heukelom (SGP) dreunt een inderhaast bij elkaar gekrabbeld A-viertje op, want ook hij heeft de blauwdruk van het provinciaal be stuur in Zeeland pas kort voor de presentatie kunnen inzien. Daarbij lijkt hij zich vast te klampen aan die ene zin waarmee commissie voorzitter Mare Calon de inhoud bondig samenvat: 'we hebben hier een hoop dingen gezien die goed gaan, maar veel kan er beter'. Van Heukelom (weer kandidaat-gede puteerde) ziet het rapport vooral als een dankbaar handvat waar het volgende provinciebestuur na de verkiezingen van 2 maart mee aan de slag kan. En dan draait het in de toekomst vooral om 'keuzes durven te maken', erkent hij het belangrijkste manco dat wordt ge signaleerd. „De roluitvoering daar zijn we heel erg goed in, lees ik in dit rap- Het college van Gedeputeerde Staten (GS), zowel in de huidige als in voorgaande bestuursperio des, komt moeilijk tot besluiten of de uitvoering daarvan, met name in politiek heikele dossiers. De portefeuille verdeling bin nen GS kan leiden tot conflicteren de belangen. Het provinciebestuur wil ieder een tevreden stellen door met een verdelende subsidierechtvaardig heid per regio 'ieder een beetje te geven'. Het gaat niet goed op het punt van het actualiseren van verouder de milieuvergunningen. Het ontbreekt aan een duidelij ke meerjarenvisie op het gebied van milieuhandhaving. Omdat het provinciebestuur niet focust op een beperkt aantal De resultaten van het be- stuurskrachtonderzoek zijn hard aangekomen bij de grootste fracties in de Staten van Zeeland. „We staan er niet ge weldig op", meent lijsttrekker Sjoerd Heijning van de WD. „Dat geldt voor GS en voor ons als Sta ten." In de aanbeveling dat scherpere keuzen moeten worden gemaakt, kan Heijning zich wel vinden. Dat heeft de WD in 2009 ook bij de kerntakendiscussie aan het begin van de bezuinigingsoperatie be toogd. „Het geld wordt over alle re gio's en over alle portefeuilles van de gedeputeerden verdeeld en overal wordt 20 procent op bezui nigd. Dat zijn geen keuzen." Annebeth Evertz, lijsttrekker voor de PvdA, meent dat de visitatie commissie terecht de vinger heeft gelegd op de berustende rol van Provinciale Staten. „Ik ben daar toch wel van geschrokken. We heb ben onvoldoende inhoud gegeven aan onze kaderstellende rol. Dat moet anders. Er hoort sprake te zijn van macht en tegenmacht. DEN HAAG - De SGP in de TVveede Kamer vraagt staatssecretaris Henk Bleker (Natuur, CDA) of en hoe flexibeler kan worden omge gaan met regels in beschermde na tuurgebieden (Natura 2000). SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf stelt die vraag naar aanleiding van een SGP-motie die vrijdag is aange nomen in Provinciale Staten. Steeds meer natuurgebieden in Zeeland zijn beschermd. Voor dat gebied gelden dan strenge regels, terwijl de soort die moet worden beschermd doortrekt. Dijkgraaf: „Stel: we willen de spreeuw be schermen. En die vogel komt voor op één bepaalde akker. Dan is het nu zo dat op en rond die akker strenge regels gelden. Die vogel trekt zich daar niets van aan en trekt door naar een andete akker. Dan gelden op die eerste akker nog steeds die strenge regels. We willen weten of we dan soepeler met de regels kunnen omgran zo dat die gelden voor het gebied waar de spreeuw dan zit." Lees het laatste nieuws op de jongerenwebsite van de PZC: www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2