261 sport Kweekvijver met een troebele Kopman Ricco bezorgt 'Contador Vacansoleil hoofdpijn positie? NEDERLAND-OOSTENRIJK In ijltempo van de eerste divisie naar een nationale ploeg: Kevin Strootman, Nacer Chadli en Dries Mertens bewijzen dat Nederlanden oostenrijkm*» het kan. De ideale kweekvijver? Of zijn het toevalstreffers? zeven keer en remiseerden vier keer. Nuytinck wint met Oranje in Griekenland De Graafschap neemt afscheid van Kalezic Cruijlf praat met Ajax over toekomst Winnende Haussier één tel van Boonen af Oud-springruiter Ebben (80) overleden woensdag 9 februari 2011 elkaar zeventien keer. Oranje won Kortgeleden voetbalde Kevin Strootman nog in de eerste divisie. Vanavond maakt hij mogelijk zijn debuut in het Nederlands elftal. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP ACHARNES Voetballer Erwin Nuytinck uit Wolphaartsdijk heeft gistermiddag met het Nederlands elftal onder ze ventien jaar gewonnen van Grie kenland. De zeventienjarige mid denvelder van RBC Roosendaal speelde de laatste 28 minuten mee in de vriendschappelijke wedstrijd in Acharnes, een voorstadje van Athene. Oranje versloeg Griekenland met 1-0. Yassine Ayoub van FC Utrecht maakte in de 27e minuut het enige doelpunt. DOETINCHEM De Graafschap gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De club leiding besloot gisteren het aflo pende contract van coach Darije Kalezic niet te verlengen. „Ik kan me voorstellen dat het voor een buitenstaander heel onlogisch lijkt", lichtte technisch directeur Leen Looyen toe. „Maar Darije is komende zomer vijf jaar als coach bij ons in dienst, waarvan de laat ste 2,5 jaar als hoofdtrainer. Het is dan een goed moment om afscheid van elkaar te nemen." Onder leiding van Kalezic (41) pro moveerde De Graafschap vorig jaar naar de eredivisie. De club uit de Achterhoek staat nu twaalfde. AMSTERDAM Johan Cruijff heeft gisteren met de top van Ajax gesproken over de toe komst van de Amsterdamse club. Beide partijen willen geen details over de inhoud prijsgeven. Cruijff sprak met algemeen direc teur Rik van den Boog en de raad van commissarissen. Eén van de onderwerpen was de invoering van drie commissies die als klank bord van de directie moeten functioneren. Ajax verwacht nog deze week bekend te maken welke personen die groepen gaan vor men. DOHA De Australiër Heinrich Haussier heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Qatar gewon nen. De renner van Garmin ver sloeg na een rit over 135 kilometer in de sprint de Italiaan Daniele Bennati en de Rus Denis Galimz- janov. Rabo-sprinter Theo Bos werd vierde. De Belg Tom Boonen behield de lei ding in het algemeen klassement. Hij heeft één seconde voorsprong op Haussier. AMSTERDAM Oud-springruiter Anton Ebben is vrijdag in zorghotel lachtlust 's-Graveland in Amsterdam op tach tigjarige leeftijd overleden. Vooral eind jaren zeventig beleefde Anton (Toon) Ebben grote suc cessen. Met de Nederlandse ploeg behaalde hij in 1977 in Wenen Europees goud. Hij veroverde in de Oostenrijkse hoofdstad individueel brons. Hij bereed destijds zijn le gendarische paard Jumbo Design. door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Teambaas Daan Luijkx van wielerploeg Vacansoleil houdt zijn hart vast nu vanuit Ita lië wordt gemeld dat zijn kopman Riccardo Ricco vanwege een zelf uitgevoerde bloedtransfusie in het ziekenhuis van Modena is terecht gekomen. „Ik maak me zorgen", zegt Luijkx. „Als de geruchten waar blijken te zijn, wordt Ricco op staande voet ontslagen. In alle contracten staat duidelijk dat dat ge beurt, als hij zoiets doet." Voor het Italiaans olympisch comi té Coni zijn de verhalen rond de ziekenhuisopname reden genoeg om een dopingonderzoek in te stel len. Ricco zou volgens de Italiaanse media aan een arts in het zieken huis hebben bekend dat hij bij zich zelf een bloedtransfusie heeft uitge voerd met bloed dat al 25 dagen in zijn koelkast lag. Het 'verversen' van eigen bloed wordt gezien als doping. Luijkx heeft nog geen contact ge had met de renner, maar hij neemt de verhalen uit Italië zeer serieus. In een persbericht liet de ploeg we ten dat de geruchten over de bloed transfusie aanleiding zijn om een intern onderzoek uit te voeren. „Het probleem nu is dat alle infor matie op een indirecte manier tot ons komt", zegt Luijkx. Hij heeft al wel de manager van de Italiaan aan de lijn gehad, maar ook van hem werd hij niet veel wijzer. Ricco, bijgenaamd de Cobra, werd zondag opgenomen in het zieken huis van Modena toen hij na een training thuis hoge koorts kreeg. De eerste berichten spraken van een nierfalen. Gezien het doping- verleden van de Italiaan staken al direct de eerste geruchten over een dopingfoutje de kop op. Het be faamde dopingproduct epo is in eerste instantie immers een medi cijn voor nierpatiënten. Een arts in het ziekenhuis van Modena liet gis teren weten dat de toestand van Ricco even kritiek is geweest. Ver volgens sijpelde het bericht over de bloedtransfusiebekentenis naar bui ten. Ricco is een renner die al jaren in opspraak is. In 2008 werd hij uit de Tour gezet omdat hij de epo-va- riant Cera had gebruikt. Na twee jaar schorsing zag Vacansoleil in hem een bekeerde renner, die de toegangsdeur kon openen naar de Ronde van Italië. MADRID - De Spaanse wielrenner Alberto Contador is tijdens de Ronde van Frankrijk van 2010 niet één maar vier keer positief bevon den op het gebruik van het verbo den middel clenbuterol. Dat meld de de Spaanse sportkrant Marca gisteren. De krant beroept zich op papieren van de Spaanse wielerbond RFEC. Die bond heeft voorgesteld de drievoudig Tourwinnaar voor een jaar te schorsen. Contador (28) is tegen dat voorstel in beroep ge gaan. Volgens Marca is de renner niet al leen op de tweede rustdag in de Tour positief getest, maar ook op de drie daaropvolgende dagen zou den minieme sporen van clenbu terol gevonden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26