Jeugd in Veere schiet te hulp Zierikzeeënaar houdt Nu 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel bellen, en e-rrtailen 20|: PLAN Steun raadsleden en hulpbehoevenden Vrouwendag Epilepsie VIERDAAGSE VAN MARBELLA Gemeentebestuur zuid-Spaanse badplaats reageert enthousiast op idee van de Zeeuw Hans Wohl. Oefenconcert Harmonie Voorwaarts r cs 1 kpn woensdag 9 februari 2011 door Henk Postma DOMBURG - De Veerse jeugd is niet te beroerd om met regelmaat voor hulpbehoevenden klusjes te doen. Of om gemeenteraadsleden te le ren met sociale media als Face- book en Twitter om te gaan. Ster ker, de jeugd is vastbesloten dat ook daadwerkelijk te gaan doen. En de gemeente stelt daar graag wat tegenover. Zoals draadloos in ternet in de jeugdhonken. En waar schijnlijk ook nog wat extra mobie le speeltoestellen als een 'fiinbox' voor de buurtschap Zanddijk. Dat bleek gisteren in het gemeente huis tijdens een debat tussen jon geren en gemeenteraadsleden. Op initiatief van de Veerse Jeugdraad hadden drie groepjes jongeren op een rijtje gezet wat zij van de ge meente verlangen, en wat zij op hun beurt voor de gemeente zou den kunnen doen. Ze presenteerden drie goed door dachte plannen: - oprichting van een bureau voor vrijwilligerswerk door jongeren ten behoeve van hulpbehoeven den. - inzet van eigentijdse communica- GOES - De Zeeuwse Vrouwendag, een initiatief van communicatiebu reau Sestra Media uit 's-Heeren- hoek en het christelijke tijdschrift: Zij en Zeeuws, is volgeboekt. De dag wordt voor het eerst gehou den op zaterdag 12 februari in de kerk van de Hervormde Gemeente te Goes, De Levensbron. Meer dan zeshonderd vrouwen worden ver wacht. Sprekers zijn de Middel burgse theoloog Anne Wester duin, mede-eigenaar van Sestra- Vrouw, en psychologe Marjan Rie- dijk, medewerker van het blad. VLISSINGEN - De Epilepsie Vereni ging Nederland (EVN) houdt op woensdag 2 maart een informatie bijeenkomst over Nervus Vagus Stimulatie, een aanvullende behan delingsmethode voor mensen met een moeilijk behandelbare epilep sie. De bijeenkomst in het zieken huis in Vlissingen duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden moet voor 23 februari bij EVN, Marrie Kuijper: 078-6166060, het Landelijk Bureau EVN: 0318-672772, of via e-mail op NVS@epilepsievereniging.nl. tiemiddelen (sociale media), zowel ten eigen nutte als voor betere con tacten met gemeenteraadsleden, - aanschaf van nog wat extra mo biele speeltoestellen voor afwisse lend gebruik in de woonkerken. Gemeenteraadsleden van alle par tijen reageerden hierop gisteren en thousiast. Spontaan meldden ze zich aan voor de cursus 'sociale media' die hen door de jongeren werd aangeboden, zodat ze voortaan 'op een leuke manier met de jeugd kunnen communice ren'. Burgemeester Rob van der Zwaag zegde meteen toe dat er draadloos internet komt in ten minste drie jeugdhonken. Jonge ren kunnen daar dan gratis ge bruik van maken. „Daar gaan we niet moeilijk over doen. Dat wordt gewoon geregeld." En wethouder Chris Maas zegde al le steun toe om het het 'klusjesbu reau' voor hulpbehoevenden van de grond te krijgen. Het is de be doeling dat uiteindelijk in iedere woonkern contactpersonen actief worden die jongeren kunnen leve ren om in geval van nood kleine klusjes te doen als boodschappen halen, licht onderhoudswerk, of even op kleine kinderen passen. door Ton van den Nouweland Het was tijdens een bijeenkomst van de 'denktank' van de zuid-Spaanse ge meente Marbella dat oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl op perde een vierdaagse wandeltocht naar Nijmeegs voorbeeld te organi seren. Die gaat op 9 oktober van start met een fmish vier dagen la ter in de hoofdstraat, de Avenida Ricardo Soriano, voor die dag om gedoopt tot Via Gladiolo. „De Nederlanders in Marbella wis ten meteen waar ik het over had. Aan de Spanjaarden moest ik wat meer uitleggen over de vierdaagse, maar zij begrijpen nu ook dat een dergelijk evenement heel goed bij Marbella past. Van de gemeente en het Centro de Iniciativas Turisti- cas krijg ik alle medewerking." Hans Wohl en zijn echtgenote Cla- rie woonden van 1979 tot 1996 in Zierikzee. Ze hadden modezaken in Zierikzee, Middelharnis en Roosendaal. Het stel werd in Zie rikzee bekend om zijn mode shows gecombineerd met diner in de Concertzaal. Toen Clarie ziek werd, verkochten ze de winkels en verhuisden ze naar Marbella. Daar zat Hans dertien jaar in de make laardij. „Met de vierdaagse probeer ik Mar bella positief op de kaart te zet ten", vertelt Hans Wohl. Corrupte types als burgemeester )esus Gil y Gil gaven de Spaanse badplaats een fout imago. Wohl: „Die figu ren zijn dood of zitten achter de tralies, maar nog steeds denken mensen bij het woord Marbella aan Russen met geldkoffertjes. Russen zijn er wel, maar die kof fers met geld heb ik nooit gezien." Wohl organiseert zijn evenement in overleg met de organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse en de Ne Oud-Zierikzeeënaar Hans Wohl organiseert naar Nijmeegs voorbeeld de derlandse wandelsportbond KNBLO. „Ik heb afgelopen zomer met beide directeuren gepraat. Ze vinden het goed dat ik hun draai boek gebruik en geven advies. De Nijmeegse Vierdaagse is zelf ook aan het internationaliseren. Ze zijn bezig met een wandeltocht in China." Wohl - die zelf de Vierdaagse twee keer liep- heeft twee weken na het bekend worden van zijn plan vijf- VEERE - Harmonie Voorwaarts geeft zondag 13 februari een try outconcert in het Veerse zorg-en verpleegcentrum Nieuw Sanden- burgh. Voorwaarts staat onder lei ding van Eric Provoost. Het 'oefenconcert' is bedoeld om extra podiumervaring op te doen voor de (nieuwe) leden en alvast de nummers die op het program ma staan voor de jaarlijkse uitvoe ring op 12 maart in de Couburg te Koudekerke voor publiek te spe len. Op het programma staan klas sieke en moderne nummers uit di verse landen. Het concert in de recreatiezaal van Nieuw Sandenburgh aan de Sandenburghlaan 2 te Veere be gint om 14.30 uur. De toegang is gratis. Kijk voor meer informatie over Harmonie Voorwaarts op www.harmonievoorwaarts.nl. ISiOKIA Options Push e-mail en agenda Gratis navigatie kpn.com/zakeiijk 0800 0105 kpn Business Center •Geldigbij een 2-jarig Bedr'ijfsBundel 35 abonnement i.c.m. een 2-jarig Pocket Internet Zeker-abonnement. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011. Vraag naar de voorwaarden. U°o r ondet^ '11/01 11/01 11/01 10/01 sluit je aan E-mail (4) 32 Offerte rnntroleren voor— «9 Wil jc voor klant- Reactie oo PowerPoint... Wijzigingen in bestelling. Gratis Nokia N8 met KPN tegoedbon t.w.v. €100,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20