Forse kritiek op de provincie 10 en 11 Overvallen op oudjes onderschat 'Islamalarm' om broodje ham Nieuwe SINGLEREIS van KRAS.NL! Genieten van de eerste zonnestralen Vrij zonnig, 8 Waterschappen vrezen sterfte talloze waterdieren en planten Niets is wat het lijkt WOENSDAG 9 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 33 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 m* ÜHOEN' ZCC1.1I -- - ■1 VOOR Of VRIIH portii.,™ juliwlwiroii Doe de StemWijzer en test uw politieke voorkeur: www.pzc.ni/statenverkiezingen WALCHEREN RAPPORT Visitatiecommissie beticht bestuur van gebrek aan toekomstvisie en daadkracht waarom zou je meer betalen commissievoorzitter Mare Calon. De commissie signaleert in het in opdracht van de provincie gemaak te rapport ook positieve zaken. Zo is Zeeland erg goed op weg met de Ecologische Hoofdstructuur, de jeugdzorg en het onderwijs. Pagina 2 en 3: een hoop gaat goed, maar veel kan beter pagina 3: commentaar DRIEBERGEN - Woningovervallers denken vaak onterecht dat ze een gemakkelijke prooi hebben aan ouderen en een grote buit bij hen kunnen weghalen. Onderzoek in opdracht van de Raad van Korpschefs van de poli tie laat zien dat de opbrengst juist vaak laag is en ouderen verrassend assertief reageren op deze crimine len. De politie nam 163 overvallen onder de loep. Een van de conclu sies van het rapport is dat daders het plegen van een overval lijken te onderschatten. Als een dader het op ouderen heeft voorzien, lijkt dat helemaal zo, want in die gevallen bereiden daders zich niet of nauwelijks voor. DEN HAAG - Minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) denkt niet dat de islamisering van de samenleving in volle hevigheid toeslaat als de politie een lunchpak ket krijgt waarin geen varkensvlees voorkomt. Dat valt op de maken uit een brief die hij aan de Tweede Kamer heeft geschreven. De PW' ers Geert Wilders en Hero Brink man hadden alarm geslagen over een lunch zonder broodje ham bij de politie. „Een voorbeeld van on acceptabele islamisering van Ne derland", gromde het duo. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 .8 711688 55530 Fiets-/excursiereis Kastelen Nationale Parken 5-daagse busreis o.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: 2 mei, 25 juli, 15 augustus en 17 oktober in Nederland is nog zoveel moois te zien! Tijdens deze singlereis (45*) ontdekt u per fiets en bus Nationale Parken en kastelen. Zo fietst u door De Hoge Veluwe en over de kastelenroute rond Dalfsen. Ook een bezoek aan Giethoorn en Paleis het Loo. incl. busreis, verblijf in 1-persoonskamer in 3-sterren hotel, huurfiets, excursies/fietsprogramma Zie www.kras.nl/12442 vanaf door René Schrier MIDDELBURG - Het provinciaal be stuur heeft geen toekomstvisie op de economische positie van Zee land. En omdat daarmee samen hangende keuzes ontbreken, wor den geen knopen doorgehakt in belangrijke dossiers. Tot deze conclusie komt de Visita tiecommissie in een rapport over de bestuurskracht van de provin cie Zeeland. Ze uit forse kritiek op het dagelijks provinciebestuur en Provinciale Staten. Zo ontbreekt het binnen Gedepu teerde Staten (GS) aan nauwe sa menwerking en is er geen sprake van collegiaal bestuur. Provinciale Staten zetten ook geen duidelijke lijnen uit en kunnen de voorstellen van GS alleen 'slikken of stikken'. De Visitatiecommissie vindt het opvallend dat commissaris van' de koningin Karla Peijs naast haar wettelijke taken ook politieke por tefeuilles heeft. Dat gaat in het nieuwe college van GS verande ren, zei Peijs gistermiddag. Dat had ze al besloten voordat het rap port was gepresenteerd, omdat ze vond dat ze af en toe Provinciale Staten 'voor de voeten liep'. Kritiek is er ook op het feit dat de de provincie zich te veel met de ge meenten bemoeit en gemeentelij ke taken uitvoert. Daar staat tegen over dat de Zeeuwse gemeenten dat ook laten gebeuren. De provin cie zou wat vaker een stapje terug moeten doen en knopen moeten doorhakken, is de suggestie van ZIERIKZEE - In de zon was het gisteren al even lente, ledereen die zich even vrij kon maken, genoot van de eerste zonnestralen, zoals op deze foto, die gemaakt is van een terrasje in Zierikzee. Het is 8 februari en te vroeg om te veronderstellen dat de winter definitief voorbij is. Maandag 21 maart om exact 00.21 uur begint de astronomische lente. foto Dirk-Jan Gjeltema Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl Provincie verdient geen onvoldoende reageer op www.pzc.nl reacties: 366 Samenwerking met Brabantse politie is slecht voor Zeeland 54% 46% HR++ Isolatieglas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1