De eigen kracht van ouderen Loontjens maakt plan voor disco bij Snowbase Oudere stomdronken achter het stuur Intratuin overhandigt duizend euro aan Kika Winkeldieven op heterdaad betrapt ZELFREDZAAMHEID Veere neemt het ouderenbeleid onder de loep en maakt zich op om ook in de toekomst de ouderen binnen de gemeente grenzen zo zelfstandig en gezond mogelijk te houden. w MIDDELBURG In Middelburg is dinsdagavond een 67-jarige man uit Uden achter het stuur vandaan gehaald. Hij had vijf keer te veel gedronken. Zelf hield hij het op twee glaasjes wijn. Hij werd gepakt in de Naereboutstraat, na een tip dat hij bumperklevend en slingerend rondreed. Eerder snapte de politie bij Rit- them een 17-jarige bromfietser uit Goes. Die reed meer dan 80 km per uur, waar 40 was toegestaan. KOUDEKERKE Intratuin in Koudekerke heeft eind vorig jaar een actie gehouden voor de stichting Kika (kinderen en kan ker). Bezoekers van het tuincen trum konden geld in een wensput gooien. Aan het einde van de actie zat er 867 euro in. Intratuin heeft dat bedrag afgerond op duizend eu ro. Een cheque met dat bedrag is door Intratuin middels een symbo lische cheque overhandigd aan stichting Kika. MIDDELBURG Dinsdagmiddag zijn op Walcheren twee winkeldieven opgepakt. In Middelburg stal een 22-jarige Mid delburger kleding uit een winkel aan de Lange Delft. Hij bleek ook kleding te hebben gestolen bij een winkel aan de Markt. In een super markt te Oost-Souburg liep een 44-jarige Oost-Souburger tegen de lamp bij het stelen van een pakje shag. Beide dieven zijn beboet. MEEST GELEZEN 'Rustiger op kaaien en Schroeweg' Vlissingse midgetgolfbaan verkocht Rij door tunnel en reageer op pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Zelf wat boodschappen doen is belangrijk voor veel ouderen. Tan van de Heijden (links) gaat een paar keer per week naar het winkeltje in Nieuw-Sanden- burg, Wil Koppejan (midden) komt er als vrijwilligster en Willem Meliefste vindt het prettig om toch nog 'een beetje zelf te doen'. foto Ruben Oreel door Wout Bareman TERNEUZEN - Horecaleverancier Loontjens in Middelburg werkt plannen uit voor de bouw van een regionale discotheek bij skipiste Snowbase in Temeuzen. Daar naast wordt gedacht aan een bil jartcentrum, bowlingbanen en een wokrestaurant. In het complex zou ook ruimte kunnen worden gereserveerd voor een automaten hal, maar dan moet het gemeente lijk beleid eerst worden aangepast. Het plan dat nu op tafel ligt, ver toont veel gelijkenis met de oor spronkelijke invulling van de ruim ten bij Snowbase. Die opzet bleek destijds niet haalbaar. De presenta tie van het plan voor de bouw van een discotheek in Terneuzen valt samen met de mededeling van ex ploitant Ralf Flemm van de groot ste disco in de regio, Joy in Cad- zand-Bad, dat hij over twee jaar de deuren sluit. Naar verluidt praat Loontjens met Flemm over de ex ploitatie van de disco in Temeu zen. Henk Siersema (CDA) en Bram Stoffels (TOP/Gemeente- belangen) vinden dat het gemeen tebestuur snel moet inspelen op de plannen. Op korte termijn moet ook overleg worden ge pleegd met ondernemers die wil len aanhaken. §H I 1 m www.pzc.nl/winactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18