cultuur 113 verhaal Achter elk schilderij schuilt een f£e.ntl?.Ragazze zegt concert af Samson naar Vlissingen EXPOSITIE Daniëlle Luinge laat onderhuidse spanning trilllen op haar doeken Acht kandidaten voor regiofinale van PopSport Blik op kunst en cultuur op Schouwen-Duiveland Lees weblog Cultuur Dichtbij via www.pzc.nl/blog woensdag 9 februari 2011 foto Dirk-Jan Cjeltema nic Jude bijvoorbeeld." Philippe van Damme filmde haar terwijl ze aan het werk was op live muziek van saxofonist Frans Blanker en terwijl ze bezig was de tentoonstel ling in te richten. Deze korte docu mentaire is ook te zien tijdens de expositie in Cabin. Het schilderen met live muziekbe geleiding gold als experiment. Het is Luinge goed bevallen. Expositie, tot en met 12 maart, Cabin, Volkstraat 58, Antwerpen, do. t/m zat., 14.00- 18.00 uur. door Ali Pankow De ingetogen, dienstbare vrouw Domestic en de wulpse Bubbelgum Chick zeggen beiden iets over beeldend kunstenares Daniëlle Luinge uit Zierikzee. Juist die tegenstelling inspireert haar. Zij exposeert tot half maart haar werk in Cabin, een bijzondere ten toonstellingslocatie in Antwer- pen-Zuid. Luinge (38) hanteert, na een perio de waarin de zorg voor haar zoon tjes Otis en lulius prevaleerde, pen seel, pen en potlood weer veel in tensiever. Zij zag haar opleiding aan de Kunstacademie in Rotter dam destijds doorkruist door de liefde en het moederschap. „Ik heb dat nooit betreurd hoor, want ik was toch al niet zo'n schools type. Maar na de geboorte van de kinde ren hield ik wel weinig tijd over om te schilderen. Ik was daar ook wel een tuttenbel in, wilde eerst niet dat de kinderen tussen de middag overbleven op school bij voorbeeld. Nu doen ze dat wel twee dagen per week en dat geeft mij toch iets meer tijd om in mijn atelier bezig te zijn", vertelt Luin ge. Zij pakte enkele jaren geleden de draad bescheiden weer op met zogeheten Zwerfkunst. Oesters der liefde noemde zij haar mini-kunst werkjes, ofwel beschilderde schel pen van Japanse oesters in glazen potjes, die zij op diverse locaties in de stad achterliet voor de eerlijke vinder. Het betrof een ludieke ac tie rond Valentijnsdag. Inmiddels pakt Luinge de zaken minder vrijblijvend, maar met ver gelijk plezier in haar werk aan. „Contacten via internet met vakge noten onder meer in Spanje en België hebben mij leuke activitei ten opgeleverd. Zo heb ik met en kele Vlaamse kunstenaars geëxpo seerd in Westmalle en met een paar Belgische kunstenaars heb ik meegedaan aan de Kunstschouw Westerschouwen. Philippe van Damme, curator van Cabin zag mijn werk op Facebook en nodig de mij uit te komen exposeren in rol in haar werk. Filmdiva's uit de jaren vijftig spreken haar ook tot de verbeelding. „Achter elk schilde rij schuilt een verhaal en er is naast die beelden uit mijn jeugd ook vaak een relatie met film. Als kind keek ik heel graag naar die oude romantische films. Met se ries als Dallas en Dynasty die toen populair waren, had ik niet veel." Luinge schildert graag op muziek. Bij binnenkomst van haar atelier klinkt Nick Cave. „Soms ook draai ik heel dramatische muziek, maar af en toe wil ik het heftig met So Antwerpen." Luinge zegt bijzon der blij te zijn met die invitatie. „Sta ik in eens in een rijtje met vooraanstaande kunstenaars als Guillaume Bijl en Carla Aroche, kunstenares uit Venezuela en echt genote van Luc Tuymans, die ook in Cabin exposeerden. Luinge is zeer te spreken over zo wel de locatie als de imponerende leegte die deze plek biedt. „Het is een grote ruimte. Daar mag geen uitdragerij van worden gemaakt. De leegte speelt ook een rol, dus heb ik een beperkte selectie ge maakt", vertelt de kunstenares. Zij koos voor een iets ouder werk: Oblivion (olieverf). Het is type rend voor Luinge, die zegt veelvul dig geïnspireerd te worden door jeugdherinneringen aan haar fami lie. „Op dit schilderij geef ik mijn impressie van familieleden die maar wat verveeld op klapstoeltjes bij hun tentje hangen." Verder maakte zij voor Cabin twee grote panelen waarop zij met gemengde techniek die twee zeer verschillen de vrouwenfiguren creëerde. Vrou wen spelen steeds een belangrijke Daniëlle Luinge te midden van de vrouwen waartoe zij zich liet inspireren. Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Samenzang. Met muzikale begeleiding worden bekende psalmen en geestelijke liederen gezongen. Het orgel wordt be speeld door Sjoerd Sijnstra en de leiding berust bij Theo Davidse. De Fontein, Kruitmolenlaan 70, 13.30 uur Oostkapelle Terra Maris houdt het gratis natuurspreek- uur Daar vraag je me wat. In de ontvangst hal van dit museum voor natuur en land schap kunnen belangstellenden aan biolo ge en collectiebeheerder Betty Ras vra gen stellen over hun eigen natuurvond- sten en waarnemingen. Terra Maris, 13.30-15.30 uur. Vlissingen Zeeuwse proeverij. Genieten van Zeeuw se hapjes, met muzikale omlijsting. De Schutterij, hoek Spuistraat/ Schutterijstraat, 14.00 uur. Wissenkerke Quiz Night met vragen over onder meer muziek, sport, actualiteiten, politiek, film, aardrijkskunde en geschiedenis. Hotel-café-restaurant De Kroon, 20.00 tot circa 23.00 uur. Zierikzee Bloempotjes inkleuren en bolletjes plan ten. Kinderboerderij De Punt, 14.00 uur. PODIUM Middelburg Leerlingen, ouders van leerlingen en do centen van scholengemeenschap Neha- lennia voeren musical Falta Empathica op. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Optreden Ben Weaver. Uitverkocht Revolution 100.000etc Gallery, 20.00 uur *Desafinado Blues Sessieband. Desafinado, 21.00 uur. Vlissingen Het Seniorenorkes geeft gratis concert. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. MIDDELBURG - Het optreden van het Ragazze Kwartet, vrijdag in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg, is geannuleerd. Het concert zaterdag in de Grote Kerk in Groe- de gaat wél door. De reden voor de afgelasting is het feit dat Rosa Arnold, de eerste vio liste van het kwartet, de naweeën ondervindt van een ongeluk. Daar- VLISSINGEN - Sidney Samson en Bassjackers zijn dit jaar de afslui tende acts op het Liberty Dan- ce-podium tijdens het Bevrijdings festival Zeeland. Het dancefestijn is al jaren een van de populairste onderdelen van het evenement. Sidney Samson is een van de kop stukken van de nieuwe Nederland se school in de house/electro-be- bij liep ze een gebroken enkel en een hersenschudding op. Aange zien Arnold het rustig aan moet doen, is het concert in Middelburg verschoven naar komend seizoen. Het kwartet komt wel naar Groe- de, maar speelt dan een aangepast programma, met onder meer het Derde strijkkwartet van Sjostako- vitsj. Aanvang: 20.00 uur. weging. Dankzij zijn hit Riverside maakt hij tegenwoordig wereld wijd naam. Ook Bassjackers tim mert zowel nationaal als interna tionaal aan de weg Het Bevrijdingsfestival, op donder dag 5 mei in Vlissingen, maakte eerder de komst van The Opposi- tes en The Partysquad bekend, als Ambassadeurs van de Vrijheid. goes - Zeven bands en één sin ger-songwriter treden zaterdag 26 februari aan in de regiofmale van PopSport. De deelnemers aan de derde editie van deze competitie voor jonge bands zijn: Rebel96, Bioodshift, The Black Key, Dehu- manization, Sios, Geert van Oor schot, Serious en Tjernobyl Corp se. De regiofmale wordt gehouden in 't Beest in Goes. Aanvang: 19.00 uur. De kandidaten hebben de afgelo pen tijd workshops gevolgd om hun muzikale en zakelijke kant te ontwikkelen. Ook hebben ze hun eerste demo opgenomen. Een jury (Justin Faasse, Mare Ma- quelin en Tonnie Dieleman) be paalt welke Zeeuwse act de meeste ontwikkeling heeft doorgemaakt. Ook het publiek brengt zijn stem uit. Beide winnaars gaan naar de landelijke finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13