N 4 Puur azut zee - dinsdag 8 februari 2011 Onder een strakblauwe lucht met de temperatuur net onder nul een fikse strandwandeling maken. Daarna in een stoel met kussens ploffen en bootjes kijken op de Westerschelde. Zo, met een warme drank en heerlijke hapjes binnen handbereik, heeft onderuitzakken op een terras van een strandpaviljoen iets weg van wintersport. Het leven is goed in Zeeland. En zeker ook in Zeeuws-Vlaanderên. Suzan en Ronald van den Broek runnen al een jaar of negen een strandpavil joen bij Groede. Hun oude strandpaviljoen bij duinovergang Groese Duintjes moest wijken voor de kustversterking. West-Zeeuws Vlaan deren is namelijk een van de Zwakke Schakels, een stuk kust dat heringericht moest worden zodat het een superstorm kan trotseren. De uitbaters van de strandtent maakten van deze nood een deugd en bouwden een nieuw pavil joen: Puur. Ze zijn net een jaar open. „De naam Carrousel moest worden veran derd", legt Suzan uit. „Het oude paviljoen was rond, dus de naam paste niet meer. Bovendien vonden we de nieuwbouw een frisse start. Het was leuk om opnieuw te beginnen, alles te bedenken en de inrichting uit te zoeken." Aan het accent van de gasten te horen krijgen Suzan en Ronald veel Vlamingen op bezoek. „Maar in de zomer ook Duitsers en toeristen van de overkant. Op de fiets. Ze stappen in Vlissingen op het fiets-voetveer naar Breskens. Van daaruit is het naar hier maar een kwartier tje fietsen. Helemaal langs het water. Een mooi ritje. Je kan zelfs helemaal naar Nieuwvliet fietsen." Op het deels overdekte terras staan ruw houten tafels met banken en stoelen. Om het de gasten zo comfortabel mogelijk te maken liggen in de stoelen wat kussens. Verspreid op het terras staan vuurpotjes. Het is heerlijk om weg te duiken in de kussens en de schepen op de Westerschelde te volgen. Mocht het te fris worden buiten, binnen is plaats voor negentig gasten. Het aardige van deze strandtent is dat je er ook kunt vergade ren. In een apart zaaltje, met een eigen terras, is plaats voor veertig personen. Suzan is blij met de extra ruimte die goed van pas komt op drukke dagen. „Dan schuiven we de deuren open en trekken we de ruimte bij de grote zaal. Verder gebruiken we het zaaltje voor besloten feestjes." De inrichting van strandpaviljoen Puur doet zijn naam eer aan. De eigenaren hebben veel natuurlijke materialen in natureltinten gebruikt. Zelf omschrijft Suzan de sfeer als warm. „Net even wat anders, maar niet te netjes. Iedereen kan hier in de zomer terecht. Iemand die in zijn zwembroek van het strand komt voor een colaatje, moet zich net zo welkom voelen als iemand die met zijn nette kleren uit zijn werk komt om een pilsje te drinken." Elian van 't Westeinde HHHHHHHI ataMawB Ti Strandpaviljoen Puur bij Groede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66