Buiten, êc Buvum InfcrrisiuUie dinsdag 8 februari 2011 mee dan een paar voetbalschoenen. In tegenstelling tot de voetbalsport is er bij schermen zelden bonje over de arbitrage. De stap naar elektronische jurering, die het voetballen maar niet durft te maken, is door de zwaardvechters allang gezet. De tijden met gedonder over of je nou wel of niet reglemen tair was geraakt zijn dus vervlogen. Ook groeit schermen steeds meer uit als publiekssport dankzij de aanstaande irftrede van transparan te viziers, die de verbeten gezichtsuitdrukkin gen van de strijders zichtbaar zullen maken. En dat de afstand van het trapveldje naar de gymzaal niet zo groot is bewijst het aan schermen verslingerde voetbalicoon David Beckham. Ook Angelina Jolie, Tom Cruise en Mark Zuckerberg, de jonge Facebookvader, ne men dikwijls de degen ter hand. Dat schermen slechts bestemd is voor een stijf, strak-in-het- pak gezelschap van hoge pieten is dus verleden tijd. Jan met de pet sabelt de vooroordelen zo neer. Tom Vennink De schermers van l'Assaillant. De schermers van vereniging l'Assaillant trainen iedere dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, in Vlissingen. In het eerste uur is er extra aandacht voor de nieuwkomers. Tijdens het tweede uur wordt er individueel les gegeven en is er ruimte om onderlinge duels uit te vechten. De contributie bedraagt 12 euro per maand voor leden tot 18 jaar. Volwassenen betalen 22 euro. Een paar keer kosteloos meedoen kan. Alle benodigde attributen (wapen, pak en masker) zijn voor nieuwkomers aanwe zig. Sportschoenen en -kleding zijn gewenst. Pakken zijn via internetwinkels zowel nieuw als tweedehands te koop. De trainingen van l'Assaillant vinden plaats in de marine kazerne, aan de Oosterha venweg 10,4382NK te Vlissingen. Vooraf aanmelden is nodig en kan bij Leendert-Jan Paardevliet (0118-629920). Kijk voor meer informatie op www.lassaillant.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65