2 dinsdag 8 februari 2011 Op het eerste gezicht lijkt er niets overdreven van die elitaire tint. De trai ningslocatie van Zeelands enige schermvereniging is namelijk verboden terrein en staat dag en nacht onder militaire bewaking. Zonder voortijdige aanmelding en identificatiepas kom je er niet in en houdt het verhaal bij de poort van de marine kazerne in Vlissingen al op. foto's Lex de Meester Te chique, te serieus en vooral veel te duur. Voor Jan met de pet is schermen drie keer niks. Door de eeuwenoude stigma's rondom de vechtdiscipline is de drempel naar een schermvereniging huizenhoog. Maar zijn die vooroordelen nog wel gegrond vandaag de dag? Martin Davis, oud-olympiër van het Amerikaanse schermteam. op de wekelijkse dinsdagavondtraining. De variatie in leeftijden is nochtans opvallend groot. Zo staart een brugklasser die voor het eerst komt kijken gefascineerd naar een paar duellerende studenten, met floretten bewa pende veertigers en een pensionado die een sabel vlotjes heen en weer zwaait. „Het is een van de weinige sporten die je een leven lang kan uitoefenen. Blessures zijn zeld zaam en hersentraining is op iedere leeftijd gezond." Dat zegt de 73-jarige Martin Davis, olympiër voor het Amerikaanse schermteam tijdens de bewogen Spelen van '72. Over het luxe imago van de sport zegt Davis: „Scher men staat in Nederland helaas veel elitairder te boek dan in Frankrijk, Italië en de VS. Daar is de sport beter ingeburgerd dankzij de aandacht die er op scholen aan wordt besteed. Neder land zou een voorbeeld moeten nemen aan die landen." Maar ook hier is schermen niet alleen weggelegd voor de kapitaalkrachtigen vindt Davis: „Kijk nou eens hoeveel mensen op wintersport gaan. Een weekendje min der op de latten en je hebt er al een volledig schermpak uit." Een schermer is meer centen kwijt dan een voetballer. Zo betaalt een lid van l'Assaillant maandelijks 22 euro, tegenover 13 euro voor een speler van FC Dauwendaele. De grootste investeringen zijn pak, masker en wapen. Alles bij elkaar kom je uit op zo'n vijf honderd euro. Daarentegen gaan de schermattributen jaren langer Maar eenmaal binnen zet de mys terieuze sport haar masker ogen blikkelijk af Elke nieuwkomer wordt hartelijk verwelkomd, want het clubje schermers van l'Assaillant is klein. Meer dan tien man hoef je niet te verwachten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64