binnenland 15 StlP] Altijd de leukste aanbiedingen stipreizen.nl 'stlp beroep op Kabul 'Ommezwaai over zwarte scholen onbegrijpelijk' Nederland hielp VS niet bij afgeven van drugs Advocaat van Wilders houdt vast aan strategie CDA: beroepsverbod voor mestfraudeurs Onderzoek: gezellige buurt is gezonder Vee in buurt van Moerdijk weer buiten Gijzelnemer Aalten geeft zich over Dineren en proosten na afscheid dierbare dinsdag 8 februari 2011 'Dit tekent tekent de aard en het karakter van het regime in Teheran' foto Robert Vos/ANP bemoeilijken", zei hij gisteren. De Christenunie had bij Rosen- thai aan de bel getrokken, omdat Musa binnen enkele dagen de doodstraf zou krijgen. Maar de Afghaanse autoriteiten hebben Rosenthal nu laten weten dat deze berichten onjuist zijn, zo heeft de woordvoerder van de mi nister laten weten. Niettemin had Rosenthal de Nederlandse ambassadeur in Afghanistan al op de zaak gezet en de EU-buitenlandchef Catheri ne Ashton gevraagd actie te on dernemen namens de Europese Unie. den haag - De Nederlandse poli tie heeft niet samengewerkt met Amerikaanse drugsbestrijders om gecontroleerde afleveringen van verdovende middelen aan drugs handelaren te laten plaatsvinden. Wel droegen de Amerikanen on derschepte pakketten drugs over aan Nederland. Dat heeft minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) gisteren ge schreven aan de Tweede Kamer in antwoord op vragen van André Rouvoet (Christenunie). Hij wilde meer weten over berichten dat de politie mee zou werken aan gecon troleerde afleveringen van drugs die door de Amerikaanse Drugs Enforcement Administration (DEA) zouden zijn opgezet. Het ging om ambtsberichten van de Amerikaanse ambassade in Neder land, die via de klokkenluiderssite WikiLeaks waren uitgelekt. In werkelijkheid ging het niet om door de politie gecontroleerde leve ringen, maar om verdovende mid delen uit Zuid-Amerika die in de Verenigde Staten waren onder schept maar als eindbestemming Nederland hadden. Washington liet de beslissing om vervolging in te stellen over aan Nederland en droeg de onder schepte partijen drugs over aan ons land. In 2006 is dit vijf keer gebeurd, dat staat te lezen in een Amerikaanse rapportage waarin de term 'gecon troleerde afleveringen' wordt ge bruikt. Minister Opstelten schrijft dat deze 'ongelukkig gekozen' term momenteel daarom verwar rend kan zijn. Dat de Nederlandse politie infor matie uitwisselt met de DEA is heel normaal, antwoordt Opstel ten. Dat is in de wet geregeld. DEN HAAG Het CDA wil dat vervoerders, han delaren en boeren die stelselmatig sjoemelen met mest een beroeps verbod krijgen. Kamerlid Ger Koop- mans eist van staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw) dat hij fraudeurs hun mestnummer ont neemt zodat ze niet meer kunnen werken. Als Bleker weigert, dan neemt Koopmans zonodig zelf het initiatief om de wet aan te passen. UTRECHT Als buurtbewoners elkaar goed kennen en contact met elkaar heb ben, dan zijn ze gezonder dan wan neer die saamhorigheid er niet is. Dat blijkt uit een artikel van onder andere sociologe Sigrid Mohnen van de Universiteit Utrecht. MOERDIJK Vee in het gebied tot 10 kilometer ten noorden van Moerdijk mag weer naar buiten. Het advies om het vee op stal te houden, is inge trokken. Dat liet de Veïligheidsre- gio Zuid-Holland Zuid gisteren we ten. Het advies was gegeven na de brand bij Chemie-Pack in Moer dijk. AALTEN Een man die een medewerkster van een drogisterij in hef centrum van Aalten enige tijd gijzelde, heeft zich gisteren aan het begin van de avond overgegeven. De 33-jarige man uit de gemeente Aaltën maak te een verwarde indruk. De mede werkster die in het pand werd vast gehouden, is ongedeerd. Er is een wapen gevonden. amsterdam - De insteek van Geert Wilders en zijn advocaat Bram Moszkowicz is de nieuwe rechtszaak tegen de PW-leider te stoppen, voordat de rechtbank de ze inhoudelijk behandelt. Daartoe wil de advocaat inleidende verwe ren houden, net als in de oorspron kelijke rechtszaak in oktober. Moszkowicz gaf gisteren bij de rechtbank in Amsterdam diverse redenen waarom de strafzaak niet behandeld zou moeten worden. Het was de eerste zittingsdag in het 'nieuwe' proces tegen Wilders, die beschuldigd wordt van haat- zaaien, aanzetten tot discriminatie en groepsbelediging. In oktober werd de oorspronkelij ke strafzaak stilgelegd toen Mosz kowicz de rechtbank met succes wraakte. Reden was dat de recht bank een beslissing over het verho ren van getuige Hans Jansen uit stelde. Wilders meende dat hij daardoor geen goede verdediging kon voe ren en vond dat de rechtbank de schijn van partijdigheid op zich had geladen. Hij kreeg gelijk en het hele proces moest over. Moszkowicz wilde arabist Jansen, die ook als deskundige optrad, vra gen stellen over een etentje waar aan hij in mei vorig jaar deelnam met onder anderen Tom Schalken, raadsheer van het gerechtshof in Amsterdam. Volgens Jansen heeft deze rechter, die heeft meegeschre ven aan de opdracht van het hof om Wilders te vervolgen, gepro beerd hem te beïnvloeden. Moszkowicz herhaalde gisteren zo wel Jansen als Schalken te willen horen. „Ik wil precies weten hoe dat gesprek is verlopen." Het Open baar Ministerie (OM) vindt dit ei genlijk onnodig, maar verzet zich er niet tegen als de rechtbank be sluit Jansen op te roepen. Schalken hoeft volgens het OM alleen te ge tuigen als uit Jansens getuigenis blijkt dat hij zich heeft laten beïn vloeden. Jansen heeft al gezegd dat hij dat niet zo heeft ervaren. Van justitie hoeft de zaak sowieso niet helemaal over. De aanklagers hebben al vrijspraak geëist op alle punten. Ook als de rechtbank be sluit toch van voren af aan te be ginnen, vindt het OM dat niet alle getuigen opnieuw gehoord hoe ven te worden. Moszkowicz wil juist wel veel getuigen horen, als het proces in volle omvang wordt behandeld. den haag - De 'trendbreuk' van minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) om zogenoemde zwarte scholen niet meer tegen te gaan, valt slecht bij de linkse oppo sitie. PvdA, Groenlinks en SP spre ken van een onbegrijpelijke stel- lingname. Gedoogpartner PW heeft het daarentegen over een eer ste stap in de goede richting. D66 noemt beleid op kleur onzinnig. Die partij steunt daarmee de uit spraken van Van Bijsterveldt. De minister zei gisteren in een in terview in de Volkskrant dat ze geen verdere actie zal onderne men om het aantal zwarte scholen terug te dringen. VENRAY - Een crematie of begrafe nis met enkel koffie en cake is bin nenkort in Venray verleden tijd. Op de begraafplaats Boschhuizen staat een gebouw waarin niet al leen een crematie-oven en een kof fieruimte zijn ingericht, maar ook een soort grandcafé met een keu ken. Daar kunnen nabestaanden tijdens een driegangenmenu proos ten op de overledene. Initiatiefneemster en horecavrouw Elly Swinkels ontwikkelde het plan samen met uitvaartonderne mer Dela. Ze kreeg het idee nadat ze zelf herhaalde malen met een onbevredigd gevoel thuiskwam van een crematie. Prijzen p.p. o.b.v. i pers. per kamer excl. Calamlteitenfonds/reserverlngskostcn. De kortingen zijn reeds verwerkt In de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Minister Uri Rosenthal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5