zeeland21 klippers 'Ambulance op westelijke kanaaloever' Uw kind gaat studeren? Wij zijn uw bank. RegioBank^ Voorronde Steenworp op podium The Lane Dianna Lauwereijs wint dichtwedstrijd Basiscursus geloven in Goede Herderkerk AANRIJTIJD Pleidooi raadslid Giel van Boom Ziekenhuis houdt vast aan de winter dinsdag 8 februari 2011 OOSTBURG De tweede voorronde van de nieu we bandwedstrijd Steenworp is op vrijdag 25 februari in The Lane in Oostburg. Dan strijden Gork A27, Vloer, Golden Coffee en Fables And Fairytales om een finaleplaats. Rumble Fist is deze avond de spe ciale gast. De voorronde begint om 19.30 uur. Het afgelopen weekend schreeft de punkrockband Zebra pad in de Chillsoos in Westdorpe de eerste voorronde op zijn naam. TERNEUZEN Dianna Lauwereijs heeft de pu- blieksjuryprijs gewonnen in een poëziewedstrijd van Aan Z en de bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. Haar gedicht 'Magie van de nacht' werd als beste uit een flink aantal inzendingen gekozen. In totaal werd er 1942 keer op haar gestemd. Alle deelnemers moesten een ge dicht voor kinderen rond het the ma 'nacht' maken. Alle gedichten op: www.bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl TERNEUZEN In de Goede Herderkerk aan de Ko- ninginnelaan in Terneuzen start donderdag een Alpha-cursus over het christelijk geloof. Aan de orde komen basisvragen als 'Wie is Jezus', 'Wat is bidden en hoe doe je daf en 'Bijbel lezen: waarom en hoe'. De cursus is gratis en duurt tien donderdagavonden. Elke sessie start om 19.00 uur met een geza menlijke maaltijd. door Eugène Versfraeten TERNEUZEN - Tot de nieuwe tunnel bij Sluiskil wordt geopend moet er een ambulance gestationeerd wor den aan de westzijde van het ka naal van Gent-Terneuzen. Daar voor pleit raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Hij vreest anders voor onaanvaardbaar lange aanrijtijden voor de ambulan ces. In schriftelijke raadsvragen aan bur gemeester en wethouders zwaait Van Boom het college alle lof toe voor de inrichting van het nieuwe brandweercentrum in de Koegors- polder, waar ook vier ambulances onderdak vinden. „Dit zal zeker goed functioneren als de Sluiskil tunnel, alsmede de toegangsweg van dit centrum naar de tunnel, ge reed zijn", stelt Van Boom. „In de aanlooptijd hiernaar heeft onze fractie echter bedenkingen over een betrouwbare aanrijtijd van de ambulances naar bestemmingen aan de andere zijde van het kanaal. Specifiek in de spitstijden en bij een openstaande brug kan dit ons inziens tot onacceptabele vertragin gen leiden, met alle gevolgen van dien." Van Boom wil dat het college van B en W onderzoekt of één ambu lance, tot het in gebruik nemen van de Sluiskiltunnel, kan worden gestationeerd in de brandweerka zerne bij het Mauritsfort bij Hoek. Mocht dat te duur zijn, dan is er volgens het raadslid nog een ande re mogelijkheid: onderzoeken of de ambulances van chemiebedrijf Dow tijdelijk de bestemmingen aan de westzijde van het kanaal kunnen bedienen. Van Boom wijst er verder op dat de huidige Koegorsstraat, de toe gangsweg naar de nieuwe brand weerkazerne en het nieuwe onder komen van de gemeentelijke dienst openbare werken, heel gevaarlijk is. De weg is niet verlicht en ook niet voorzien van witte markeringen. Veel sluipverkeer van en naar Axel maakt gebruik van de Koegorsweg en daar wordt vaak met hoge snel heden gereden. Volgens het raads lid is de Koegorsstraat dan ook 'le vensgevaarlijk' voor fietsers. Niet al leen schoolgaande jeugd en recrean ten maken maken gebruik van de weg, maar ook de medewerkers van de gemeente die dagelijks per fiets van en naar hun werk gaan. Van Boom wil van B en W weten op welke termijn er oplossingen ko men. OOSTBURC - Bij het ziekenhuis in Oostburg wijzen de lampjes van een kerst boom bezoekers van het avondlijke bezoekuur nog steeds de weg naar de ingang. Medewerkers doen dagelijks aan het eind van de middag trouw de lichtjes aan. Al worden de dagen langzaam langer, het ziekenhuis blijft daar door in gezellige, winterse sferen. foto Peter Nicolai jijül Of fl/il Wij zijn de bank bij u in de buurt. Vind uw lokale Adviseur op regiobank.nl 1 van De Avontuur, in 1917 aan de Middelburgse kade. foto uit besproken boek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57