i8l zeeland Dubbeldik boek over PvdA blijft vrezen voor voortbestaan lijn 42 The Young Ones met Jacco Ricardo in Ledel Lekker BOURGONDISCH Drie keer zoveel kroegen in het oostelijk deel van Carnavalsclubs kijken naar wagenbouwers Hulster dweilbands bloazen zich werm Dekzwabbers zingen in cultureel centrum Strijkkwartet Ragazze speelt in Grote Kerk Derde editie dweilbandfestijn Sas almanak dinsdag 8 februari 2011 door René Hoonhorst TERNEÜZEN - Het lijkt er op dat ge deputeerde George van Heukelom toch nog in conclaaf moet met zijn collega in West-Vlaanderen om de grensoverschrijdende bus lijn Brugge-Breskens (lijn 42) te la ten voortbestaan. Zijn idee om een kleiner chip kaart-apparaat te installeren in bus sen van De Lijn zou door de ver voersmaatschappij van de hand zijn gewezen. De West-Vlaamse woordvoerder bleef gisteren onbe reikbaar en kon zodoende geen uit sluitsel geven. De PvdA-fracties in Temeuzen en Sluis trokken dit weekeind opnieuw aan de bel. Zij blijven bevreesd dat De Lijn 'aan- stuürt op een onhoudbare situatie om lijn 42 bij de grens te knip pen'. Als mensen bij de grens moe ten overstappen, is dat de dood- steek voor de ontsluitingsverbin ding, verwachten de sociaal-demo craten. Zover wil de provincie het niet laten komen, meldt een woordvoerder van de afdeling ver keer en vervoer. Een groot aantal reizigers maakt gebruik van lijn 42, dus doet de provincie er alles aan om de grensoverschrijdende ver binding in stand te houden. De woordvoerder meldt dat reizi gers met een chipkaart niet mogen worden geweigerd door chauffeurs van De Lijn. „Op Nederlands grondgebied moet met Nederland se betaalmiddelen kunnen wor den afgerekend. Iemand met al leen een chipkaart reist tussen Breskens en de grens eventueel gra tis. Voor het gedeelte op Vlaams grondgebied kan De Lijn dan wel om een kaartje vragen." HULST De carnavalsstichtingen De Vossen (Hulst) en De Betekoppen (Sas van Gent) gaan traditioneel voor carna val de creativiteit van de wagen bouwers bekijken. De Vossen verza melen vrijdag 18 februari om 20.00 uur in café de Ster (Het Vossenhol) De Betekoppen gaan zaterdag 19 fe bruari om 9.00 uur vanaf café Résé da op pad. Zij bezoeken locaties in Sas, Philippine en Zuiddorpe. HULST Als voorproefje op carnaval gaan Hulster dweilbands zondag 20 fe bruari in café De Ster (Het Vossen hol) alvast wermbloazen. Vanaf 13.30 uur klinkt er getoeter van de Dweilen, Termenieke, de Jong Ba- reelen, UMHNE, de Sjores Ambras band, de Bareelen en de Notekra- kers. Prins Carolus en zijn gevolg nemen het voortouw bij de eerste polonaises. AXEL Shantykoor De Dekzwabbers geeft zaterdag vanaf 19.30 uur een con cert in het cultureel centrum De Halle in Axel. Dit optreden is min of meer een bedankje aan sponsors en donateurs. Het in 2003 opgerich te gezelschap bestaat inmiddels uit veertig leden. Piet Brakman brengt als gastzanger bekende Zeeuwse liedjes. Kaarten a 6,50 euro via oii5-63i09o/info@dekzwabbers.nl. GROEDE Strijkkwartet Ragazze verzorgt ko mende zaterdag een winterconcert in de Grote Kerk in Groede. Het viertal, bestaande uit Geneviève Verhage, Anrïemijn Bergkotte, Jae- nita Vriens en Rosa Arnold, stude- reert aan de Nederlandse Strijk kwartet Academie. Het concert begint om 20 uur. Toe gang kost 15 euro. http://ragazzekwartet.weebly.com SAS VAN CENT - Stichting De Ratje toeters houdt zaterdag 19 februari voor de derde keer op rij het dweil bandfestival Wulder Blaozen Oek Wèrm in Sas van Gent. Aan het evenement wordt voor de tweede maal een goed doel gekop peld. Ging de opbrengst vorige keer naar Stichting Doe een Wens, nu wordt er gespeeld voor Stich ting Joliande. Die stichting zet zich in voor meervoudig complex ge handicapte kinderen. De avond be gint om 19.30 uur met een opwar mertje in café Het Schippershuis. Daar bijt Te Geen Naom uit Sas van Gent het spits af Om 20.00 uur begint het festival officieel in brasserie D'Ouwe Brug aan de Oostkade. Deelnemende dweil bands zijn de Jong Bareelen uit Hulst, Vals Alarm uit Goes en de Blaasbalgen uit Leidschendam. De entree bedraagt twee euro. Tip? redactie@pzc.nl Als je met succesje kinderen tot het eten van spruitjes hebt aangezet wordt het wel steeds moeilijker om te volharden in je eigen verzet tegen het eten van, om maar eens wat te noemen, vis. Daarom heeft de Mid delburgse noodgedwongen besloten haar culinaire grenzen op te rekken. Dat haar aanwezigheid bij zakelijke etentjes van manlief steeds vaker wordt gewenst, is daarbij een nuttig hulpmiddel. Recent prijkte op de me nukaart een gerecht met Sint Ja- cobsschelpen. Ze moest tot haar ei gen verrassing bekennen dat de co quilles uitstekend smaakten. Sterke twijfels heeft ze nog steeds bij slak ken: niet eens vies, maar ook niet lek ker. Op dat oordeel wordt thuis geen zout gelegd. Tonny van Kemseke bij de waardin aan de toog in café De Kroon in Sint Jansteen. De streekauteur legt binnenkort de laatste hand aan een boek over 100 jaar cafés in het Land van Hulst. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning OOSTBURG - Het Zeeuws-Vlaamse jongerenorkest The Young Ones heeft Jacco Ricardo gestrikt als 'partner' voor een concert in het Ledelthater in Oostburg, op zater dag 26 februari. De concertband nodigt regelmatig solisten uit om samen op te tre den op Zeeuws-Vlaamse podia. Daar zitten indrukwekkende na men tussen als Hans en Candy Dulfer, Jan Vayne, Johnny Logan, Maike Boerdam, Danny de Munck, Edsilia Rombley en Trijn tje Oosterhuis. Jacco Ricardo zingt in het Ledel- theater op eigen bodem. De Oost- burgenaar brengt, met het orkest, eigen nummers en hits uit de afge lopen veertig jaar. Ook leden van de band leveren solobijdragen, evenals opleidingsorkest The Young B@nd. Dirigent van The Young Ones is John Curfs, in het dagelijks leven trompettist bij de Koninklijke Ma rinierskapel. Het concert op 26 februari begint om 20 uur. Kaarten kosten 12,50 euro en zijn verkrijgbaar in het Le- deltheater en via www.ledelthea- ter.nl. www.the-young-ones.com Met 1-10 onderuitgaan en toch lek ker voetballen? Het kan alleen in De Kelder: www.pzc.nl/zeeuwsekelder Kijk op de blog naar spectaculaire beelden van Terneuzense Boys 6 te gen Hontenisse 2 (1-10). TIPS NAAR kelder@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54