PZCU Toewijzing huurwoningen aangepast ZEEUWS-VLAANDEREN 20 en 21 STRENGERE INKOMENSEIS Zeeuws-Vlaamse corporaties hebben nog geen huurders geweigerd Schijt aan de Vliegende Hollander Oprit tunnel vanwege werkzaamheden dicht Gereedschap gestolen uit loods Kapellebrug Bridgekampioenschap ABC De Kaaipoort Dinsdag 8 februari 2011 Cafés in het Land van Hulst te boek gesteld Verhalen van de kinderen van de vier klippers Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Voorlopig hoeft nie mand in Zeeuws-Vlaanderen zich zorgen te maken dat een huurwo ning aan zijn neus voorbijgaat. De drie Zeeuws-Vlaamse woningcor poraties voldoen ruimschoots aan de norm dat negentig procent van de huurhuizen wordt toegewezen aan mensen met een gezamenlijk belastbaar jaarinkomen van maxi maal 33.614 euro. Sinds begin dit jaar geldt die maat regel. De Europese Unie heeft die min of meer opgelegd. Corporaties kunnen goedkoper lenen. Ze moe ten hun huizen dan ook aan men sen met een lager inkomen toewij zen, anders is er, stelt de EU, spra ke van staatssteun. De Zeeuws-Vlaamse woningcorpo raties Woongoed Zeeuws-Vlaande ren en Woningstichting Hulst heb ben hun toewijzingsbeleid aan de nieuwe inkomenseis aangepast. „Tot nu toe heeft dat nog niet ge leid tot de weigering van huur ders", meldt Jos Valkcx van Wo ningstichting Hulst. Woongoed is vorig jaar binnen de norm gebleven en de eerste vijf weken van 2011 ook. „Van de 740 huurhuizen is vorig jaar 90,2 pro cent aan de omschreven inkomens groep toegewezen", laat directeur Kees Reinhoudt weten. Het per centage ligt dit jaar - bij veertig ver huringen - op 95. Zeeuws-Vlaamse corporaties hebben, aldus Rein houdt, het voordeel dat hogere in komensgroepen in Zeeuws-Vlaan- deren vrij gemakkelijk op de koop- markt terecht kunnen. De derde Zeeuws-Vlaamse sociale verhuurder Clavis heeft het toewij zingsbeleid niet gewijzigd, omdat de 90 procent-eis ruim wordt ge haald. Verandert dit, dan krijgen la gere inkomens voorrang. Directeur Robert de Ridder vreest individue le problemen in de toekomst, bij voorbeeld voor ouderen die net bo ven de norm zitten en naar een se niorenwoning willen. Het kabinet-Rutte wil het corpora ties ook mogelijk maken de huren voor zittende huurders met een in komen van meer dan 43.000 euro extra te verhogen, tot vijf procent. Ze zouden nu te goedkoop wo nen. „Moeten we mensen dan hun inkomen vragen?", vraagt De Ridder zich af „Het zal ook een flinke administratie geven." Valkcx is niet wars van een extra huurver hoging. Hij wijst erop dat corpora ties volgens het kabinet moeten gaan meebetalen aan de huurtoe- slag. Dat kost (veel) geld. TERNEUZEN - Hondstrouwe fans van de al lang geleden opgeheven dialectband De Lamaket- ta's roepen het gekscherend nog steeds: Kapi tein Rooibos, de door zanger Maikel Harte ver zonnen zeeheld, is de enige échte kapitein van Terneuzen. Of de meeuwen aan de Heren gracht daar hetzelfde over denken is de vraag, maar ze hebben in elk geval schijt aan De Vlie gende Hollander. De zeilen van het aan de le gende opgedragen kunstwerk worden vakkun dig van 'witte verf voorzien. De gemeente be kijkt binnenkort of een snelle schoonmaak beurt nodig is. Tot september inventariseert zij alle kunstwerken in de open lucht in de ge meente. Daarna wordt een structureel onder- houdsschema opgesteld, foto Mark Neelemans TERNEUZEN Verkeer vanaf de sluizen bij Ter- neuzen naar de Westerscheldetun- nel krijgt vandaag, dinsdag, tussen 9.00 en circa 16.00 uur te maken met een flinke omleiding. De vang rail bij de oprit naar de oostbuis van de tunnel, richting Zuid-Beve land, wordt vervangen. Verkeer wordt omgeleid over de westelijke afrit, via de rotonde in de N61-N62 bij Sluiskil, en dan richting tunnel. KAPELLEBRUG Uit een loods aan de Gentsevaart in Kapellebrug is zondag gereed schap gestolen. De inbraak werd ge pleegd tussen kwart over twaalf 's nachts en half drie in de middag. De inbrekers forceerden de toe gang om binnen te komen. De waarde van hun buit bedraagt en kele duizenden euro's. Het is ondui delijk of er een of meerdere perso nen bij zijn betrokken. SLUIS Het bridgepaar Danny Janssens en Jan van Eenennaam van ABC de Kaaipoort is gekroond tot West- Zeeuws-Vlaams kampioen. Hun ei gen club, ABC de Kaaipoort, hield het kampioenschap in restaurant 'tHart van Sluis in Sluis. Janssen en Van Eenennaam waren de beste van de 24 deelnemende paren. Ze boekten een score van ruim zestig procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53