201 zeeland Buikdansen goed voor lijf en HZ-Student blijft vast voor drugssmokkel Verdachte brand Axel blijft in cel DOCENT Russische Oxana Tropina uit Kruiningen geeft les Raadslid wenst ambulance aan westkant kanaal Straat verdeeld over kap bomen door Emile Calon MIDDELBURG - Een Middelburgse student (24) van de Hogeschool Zeeland kan voorlopig niet zijn studie hervatten. De rechtbank be sliste gisteren dat zijn voorarrest wordt verlengd. De student wordt verdacht van het smokkelen van vele kilo's hard- en softdrugs naar Scandina vië. Ook een 49-jarige plaatsge noot en een 25-jarige Vlissinger blijven in voorarrest tot ze samen met de student op 10 maart voor de rechtbank moeten verschijnen voor hun proces. Maandag was er een tussentijdse zitting van de rechtbank waarbij de raadslieden van de twee jongste verdachten vroegen om schorsing van het voorarrest van hun cliënten. Voor de Middelburger omdat hij anders zijn studie niet kan afmaken. Voor de Vlissinger omdat hij volgens zijn raadsman geopereerd moet worden aan zijn knie. Officier van justitie W. Smeenk verzette zich tegen de beide verzoeken. Ze zei dat uit het medisch dossier van de Vlissinger niet blijkt dat er spoed is geboden met de operatie. De Middelburger moet volgens haar achter de tralies blijven omdat hij, net als zijn kompanen, zelf heeft gekozen voor de drugssmokkel. GOES - De gemeente Goes wil aan een deel van de Kloe- tingseweg vier bomen kappen, omdat de wortels tuinen en trottoirs zouden beschadigen. Daar is een klacht over binnengekomen. Niet alle bewoners vinden de voorgenomen kap een goed idee. „Doodzonde", zegt be woner Johan Reeders. „Moet je nou deze prachtige, ge zonde bomen, die zo mooi in dit straatbeeld passen, kappen omdat er ergens een tegel iets omhoog ligt?" Reeders zal vandaag probereen de gemeente op andere gedachten te brengen. foto Willem Mieras dinsdag 8 februari 2011 door Esme Soesman AXEL - De 21-jarige Axelaar die twee maanden terug werd opge pakt als verdachte van het in brand steken van het scoutingge- bouw in zijn woonplaats blijft vast zitten tot de zaak voor de rechter komt. Een politiewoordvoerster wilde gis teren niet kwijt of de man heeft bekend, maar meldde dat hij niet wordt vrijgelaten vóór een rechter zich over zijn zaak heeft uitgespro ken. De rechter-commissaris ver lengde het arrest van de verdachte half december met negentig da gen. De woordvoerster van het Openbaar Ministerie liet destijds weten dat de politie de man niet alleen verdenkt van het in brand steken van het gebouw. De Axelaar zou ook verantwoordelijk zijn voor een aantal inbraken bij de scouting in 2009 en 2010. TERNEUZEN - Tot de nieuwe tunnel bij Sluiskil wordt geopend moet er een ambulance gestationeerd wor den aan de westzijde van het ka naal van Gent-Terneuzen. Daarvoor pleit raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Hij vreest anders voor onaanvaard baar lange aanrijtijden voor de am bulances. Van Boom wil dat het college van burgemeester en wethouders on derzoekt of één ambulance, tot het moment waarop de Sluiskil tunnel in gebruik wordt genomen, kan worden gestationeerd in de brandweerkazerne bij het Maurits- fort bij Hoek. Mocht dat te duur zijn, dan is er volgens het raadslid nog een ande re mogelijkheid: onderzoeken of de ambulances van chemiebedrijf Dow tijdelijk het gebied ten wes ten van het kanaal kunnen bedie nen. Het Temeuzense raadlid wil van burgemeester en wethouders we ten op welke termijn er oplossin gen mogen worden verwacht. Kameel naar rechts. Eén, twee, drop, drop". Armen kronke len de lucht in, heu pen zwaaien soepei tjes opzij. Meest gestelde vraag als je op buikdansen zit: 'zóóó, dan doe je zeker wel vaak een leuk dansje voor je man?' De vrouwen in het dorpshuis van Ellemeet weten wel beter. Buikdan sen is vooral hard werken. „Het is fitness. Een goede training voor je gezondheid", ontdoet docente Oxa na Tropina het buikdansen van zijn erotische lading. Haar leerlingen Sylvia uit Haamste de, Natalia uit Westenschouwen en Hanneke en Shu Lei uit Renes- se vullen aan. „Het is goed voor je buik, om te voorkofnen dat je dik wordt. )e houding, je postuur, je rug." Praktisch alle ledematen ko men in de lofuitingen aan bod. „Dit is gewoon echt goed voor je spieren", stelt Oxana dan ook on omwonden vast. De uit Rusland afkomstige Krui- ningse docente is zelf een topper tje op dansgebied. Na in 2006 met buikdansen te zijn begonnen, dans te ze onder meer in een show groep in Sint Petersburg. In 2007 verhuisde Oxana naar Nederland. „Ik dacht toen dat deze vorm van dansen hier wel populair zou zijn. Maar dat is niet zo. De meeste mensen weten echt niet wat het is." Nou is er over buikdans - of Oos terse dans - sowieso niet zo veel bekend. Er wordt algemeen aange nomen dat het één van de oudste dansen is (minstens 5000 jaar oud) en ooit voortgekomen uit de dans van priesteressen. Via zigeu ners zou de dans de wereld zijn rondgegaan en geworden zijn tot wat het (volgens Wikipedia al thans) nu is: 'een verzameling van bewegingen uit verschillende lan den en culturen'. Dankzij hedendaagse artiesten is de bekendheid en populari teit de laatste jaren in ieder geval wel veel groter geworden, ervaart Oxana. „Buikdansen zie je meer en meer terug in shows van bekende arties ten. Zoals bijvoorbeeld Shakira en Beyoncé. En het wordt nog popu lairder. Omdat het niet alleen een Oxana Tropina (uit Kruiningen) geeft les aan Sylvia, Hanneke, Shu Lei en Natalia (vlnr) in het dorpshuis van Ellemeet. heel leuke dans maar ook nog eens goede fitness is". Ook bij de minder getrainde dan sers („Wij zijn nog maar beginners hoor") oogt het buikdansen soepei tjes en bijzonder. Aan Oxana en haar cursisten is goed te zien waarom het ook wel een isolatiedansvorm genoemd wordt: de kunst is lichaamsdelen onafhankelijk van elkaar te bewe gen. Het gaat de dames in Elle meet aardig goed af Terwijl de muntjes om de om hun middel ge knoopte shawls zachtjes klingelen, wringen de dames zich in allerlei bochten. „Het is een leuke combinatie van dansen en fysieke oefeningen doen", geeft één van hen aan. Ook de concentratie is er bij gebaat, vult een ander aan. Natalia en Han neke vertellen over blessures die ze hebben en die hen ervan weer houdt bepaalde sporten te beoefe nen. „Buikdansen kan wel. Dat gaat heel goed." Nog zo'n voordeel van de dans: „Je concentratie wordt be ter, omdat je op afzonderlijke li chaamsdelen moet focussen." En, het kan haast niet op, stress wordt juist weer minder. Omdat onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46