Jan Witsel slapende ijsprinses wakker zeeland 119 Uitbreiding kerkhof Krabbendijke is na jarenlang traject gereed Geen overtredingen bij snelheidscontrole Venduhuis De Jager houdt open huis Man krijgt taakstraf voor inrijden op ex Zeeuwse heiligen ATC Scheldestromen werkt echt!! Eleos ATC Scheldestromen Honderd uur werk na poging tot afpersing dinsdag 8 februari 2011 „Het is toch prachig een schitterende ijsbaan midden in het dorp te hebben. Onze doelgroep is toch vooral de jeugd. Zij hoeven geen drukke straten over te steken om te schaatsen." B KAPELLE Tijdens een snelheidscontrole in de Dorpsstraat in Wemeldinge met de pas door de gemeente Kapelle en Reimerswaal aangeschafte laser- gun zijn geen overtredingen gecon stateerd. Het merendeel van auto mobilisten reed onder de 30 kilo meter per uur. Ook tijdens een controle op de Goessestraatweg in Kapelle ter hoogte van de rotonde tot aan de begraafplaats hoefden geen boetes te worden uitgedeeld. Dat meldt de gemeente Kapelle. De resultaten van de snelheidsmetingen zullen vanaf 9 februari telkens in de Schel- depost worden gepubliceerd, kon digt de gemeente aan. GOES Venduhuis De Jager aan de Van der Spiegelstraat 92 in Goes houdt van daag open huis. Volgens het be drijf, dat op die locatie sinds onge veer een jaar veilingen houdt, vin den veel mensen dit fenomeen nog een beetje eng. Om daar verandering in te brengen kan iedereen vanavond vanaf 20.00 uur de sfeer van een veiling komen proeven. Bezoekers krijgen uitge legd hoe zo'n veiling precies werkt. Ze kunnen bovendien spul len kopen en bezittingen inbren gen om deze te laten veilen. KORTGENE 2005: Skeelerronde in Krabbendijke. foto Willem Mieras 2010: Jos Sinke(l) en Jaap Verweij bekijken ruilschaatsen. foto Willem Mieras door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Met de onthulling van een monument wordt donder dag 3 maart het nieuwe gedeelte van de algemene begraafplaats in Krabbendijke officieel geopend. Daarmee is een jarenlang traject af gerond. Uitbreiding van de begraafplaats was al in 2003 aan de orde. Heel wat opties zijn de revue gepas seerd, maar geen ervan haalde het. Zo zag een raadsmeerderheid rui men van het oude gedeelte, waar sinds 1900 niemand meer ter aar de is besteld, niet zitten en ook een compleet nieuwe begraaf plaats zat er niet in. Uiteindelijk is ervoor gekozen het oude gedeelte op te hogen. Het bleek echter niet gemakkelijk om alle nabestaanden te traceren en daarnaast was het zeer tijdrovend om in het ontwerp - een parkachtige begraafplaats met behoud van oude elementen - met alle wensen en verzoeken re kening te houden. Eén van de verzoeken was het plaatsen van een herdenkingsmo nument ter nagedachtenis aan de overledenen die begraven liggen op de onderliggende, oude begraaf plaats. Volgens de gemeente is het monument een 'gebaar richting de overledenen en met name de nabe staanden'. Met de onthulling er van wordt zowel het project afge sloten als het nieuwe gedeelte offi cieel geopend. Belangstellenden die daarbij aanwezig willen zijn, kunnen contact opnemen met de gemeente Reimerswaal, telefo nisch op dinsdag en donderdag via 0113-395317 of per e-mail; s.de.nooijer@reimerswaal.nl. Zij ontvangen dan het programma. Overigens heeft bureau Genius Lo ei de gemeente in 2008 geadvi seerd om het beleid om geen gra ven te ruimen, te heroverwegen. Er zou dan veel efficiënter (en goedkoper) met de begraafcapaci- teit kunnen worden omgegaan. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - PZC-re- dacteur Willem Staat geeft donder dag een lezing over de symboliek van het kerkgebouw en de heili gen die sinds de Middeleeuwen in Zeeland worden vereerd. Het be gint om 19.30 uur in de dorpskerk Nieuw- en Sint Joosland. Voor een poging tot afpersing is gisteren in Middelburg een 19-jari- ge Goesenaar veroordeeld tot een taakstraf van 100 uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van acht weken. De jongeman probeer de in vorig jaar in Goes samen met twee vrienden twee jongens geld afhandig te maken. Het trio was naar een hiphopfeest in Goes ge weest en na afloop belaagden ze twee jongens en werd er een klap uitgedeeld. Ze namen de benen toen er vrienden van de twee slachtoffers kwamen aanzetten. Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de slag te gaan? Arbeidstrainingscentrum Scheldestromen blijkt echt te werken! Kijk voor praktijkverhalen op onze website: Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-3410 95 www.atcscheldestromen.nl Een 35-jarige man uit Kortgene is gisteren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden en een taakstraf van 120 uur. De man reed vorig jaar september in Goes met zijn auto in op zijn ex-vriendin. De man zocht zijn ex op in een café en wilde met haar praten. Zij verliet het café en de man reed haar achterna. De rechtbank oordeelde dat de man zich schuldig had gemaakt aan een poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. GOES foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45