Zeeland PZC r Betere toegang tot Veerse Meer VOF zegt dat bouw Coese Schans binnenkort echt begint BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 RONDOM KORTCENE Groepjes huizen en kleine weitjes in Stadspolder Sieraden weg na woninginbraak almanak Lekker miljoen Vijftien jaar ijs- en zomerpret in Krabbendijke Dinsdag 8 februari 2011 Buikdansen is goed voor lijf en concentratie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan KORTCENE - De band tussen Kort- gene en het Veerse Meer moet be ter worden. Het dorp ligt pal aan het Veerse Meer, maar daar heb ben de meeste inwoners weinig aan. De twee havens en de meer- oevers zijn slecht bereikbaar: waar het niet is volgebouwd met hui zen, is de waterkant in particuliere handen. Een aantrekkelijker route door de Willem Adriaanpolder en een ope ner inrichting van de Veerdam kan dat veranderen. Dat staat in het plan" Rondom Kortgene, de nieuwe structuurvisie die de ge meenteraad donderdag bespreekt. De visie geeft aan hoe Kortgene er uit gaat zien de komende jaren. De grootste veranderingen zullen plaatsvinden aan de Havenweg en in de Stadspolder. Aan de Havenweg wordt voorge steld een bos te planten. De ge meente moet nog 6,5 hectare bos terugkrijgen omdat er zoveel ver dwenen is bij de uitbreiding van camping De Paardekreek. Tussen de nieuwe bomen kunnen ook acht landhuizen, eventueel vakan tiehuizen, komen. Jachthaven Delta Marina breidt uit naar de Botterlaan. De kampeer plaatsen daar verdwijnen. De jacht haven moet ook een opener en toegankelijker karakter krijgen. De ligplaatsen moeten comfortabele worden, met verblijven aan wal. De Stadspolder, die de gemeente kortgeleden heeft aangekocht voor dorpsuitbreiding wordt geen tradi tionele, volgebouwde wijk. De vi sie voorziet er losse groepen wo ningen in verder open landschap, waarin wellicht hobbydieren in kleine weiden zullen lopen. Auto's krijgen toegang tot de huizen van af de Molendijk. Naar de Hoofd straat voeren alleen wandel- en fietspaden. Er komt een inspraakbijeenkomst voor de dorpelingen als de bouw plannen voor de Stadspolder dui delijker zijn. Voor het gebied kan worden benut, moet de voormali ge varkenshouderij worden ver plaatst. De varkens zijn er niet meer, maar de stallen staan er nog wel. De komende twintig jaar heeft Kortgene tachtig nieuwe huizen nodig voor de eigen inwoners. Het dorp groeit, maar vergrijst ook. De nieuwbouw moet daarom bere kend zijn op kleine huishoudens en zorgverlening. Deeltijdwonen wordt er toegestaan. De Stadspolder tussen de kom van Kortgene en de Provinciale weg op de dijk is bestemd voor een nieuwe wijk met vooral zorggeschikte woningen. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Slechts twee mannen zijn bezig met metingen aan de rand van het immense Goese Diep, waar de eerste huizen van de Goe se Schans moeten verrijzen. Voor de rest is er geen activiteit te bespeuren, terwijl de Ontwikke lingsmaatschappij Goese Schans VOF eind januari verzekerde dat de bouw zou worden hervat van de eerste 37 (koopgarant)wonin- gen. Volgens directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS, woordvoerder namens de uitvoe rende partijen in het project Wa terstad Goese Schans, zal binnen kort toch echt worden begonnen met de fundering van de huizen. Volgens hem is er geen sprake van verdere vertraging als het gaat om dit eerste bouwstroompje. De Raad van State haalde eind de cember een streep door het be stemmingsplan Goese Schans, maar de VOF beschikt wel over een eerder afgegeven en djis geldi ge bouwvergunning voor de eerste 120 woningen. Overigens wacht de ontwikkelings combinatie nog op een uitspraak van de bestuursrechter in de bo demprocedure over de bouwver gunning. KAPELLE - Bij een inbraak in een woning aan De Warretjes zijn zon dagavond sieraden weggenomen. De bewoners hadden rond 18.00 uur hun huis verlaten. Bij thuis komst omstreeks 21.00 uur bleek dat er was ingebroken. Het hele huis bleek te zijn doorzocht. Voor zover bekend zijn er alleen siera den weggenomen. Als je met succes je kinderen tot het eten van spruitjes hebt aangezet, wordt het wel steeds moeilijker om te volharden in je eigen verzet tegen het eten van, om maar eens wat te noemen, vis. Daarom heeft de Mid delburgse noodgedwongen besloten haar culinaire grenzen op te rekken. Dat haar aanwezigheid bij zakelijke etentjes van manlief steeds vaker Tip? redactie@pzc.nl wordt gewenst, is daarbij een nuttig hulpmiddel. Recent prijkte op de me nukaart een gerecht met Sint ]a- cobsschelpen. Ze moest tot haar ei gen verrassing bekennen dat de co quilles uitstekend smaakten. Sterke twijfels heeft ze nog steeds bij slak ken: niet eens vies, maar ook niet lek ker. Op dat oordeel wordt thuis geen zout gelegd. Trekking 10 februari Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43