zeeland vrouwelijke organen Betho wil drie maanden na de brand vaTsï^FMi' iedereen weer aan het werk zien naar Bruinisse Fragment Bijzondere activiteiten in dorpshuis Diversiteit is grote charme van dorpshuizen Verdachte brand Axel blijft in cel dinsdag 8 februari 2011 Een fragment van de les van Oxana is te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Haar leerlingen studeren een dans in, met het oog op eventuele deelname aan toekomstige demonstraties. Een jaar of drie geleden was het dorpshuis in Ellemeet decor voor een avondje speeddaten. Dorpshuisbeheerder Nita Breeu- wer houdt ervan van tijd tot tijd bijzondere activiteiten te program meren. „Ja, dat vind ik wel leuk. Je moet mensen af en toe een beetje wakker schudden." Met als ultie me doel het dorpshuis kloppend hart van een dorp te laten zijn. Want daar is het de beheerder én de dorpshuizenkoepel de stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen Schouwen-Duiveland (SDG) uit eindelijk om te doen. Coördinator Jan Lagendijk van SDG liet on langs weten - op basis van geste gen huurinkomsten.- een stijgen de lijn te vermoeden in het ge bruik van dorpshuizen. Breeuwer sluit zich daarbij aan. „Ik heb ook wel het gevoel dat het steeds beter loopt." Breeuwer is in ieder geval van plan weer eens een nieuwe speeddateavond op te tuigen. Behalve over het dorpshuis in Ellemeet zwaait Breeu wer ook de scepter over het dorpshuis van Serooskerke. Activi teiten ontwikkelt ze voor een deel zelf, andere activiteiten worden door dorpsbewoners of anderen aangedragen. Het buikdansen in El lemeet bijvoorbeeld is op initiatief van dorpsbewoner (ook een Russi sche trouwens en dansleerling van Oxana) Angela. „Ik vind de diversi teit zo leuk", typeert Breeuwer de charme van het dorpshuisbeheer der zijn. „De ene keer heb je een vergadering binnen, dan weer de ouderensoos. Dan is het kidsclub of een dansfeest. Het is elke keer anders." Op de site van de dorpshuizen is een overzicht van activiteiten te zien: www.stichtingdorpshuizen.nl. AXEL - De 2i-jarige Axelaar die twee maanden terug werd opge pakt als verdachte van het in brand steken van het scoutingge- bouw in zijn woonplaats blijft vast zitten tot de zaak voor de rechter komt. Een politiewoordvoerster meldde dat hij niet wordt vrijgela ten vóór een rechter zich over zijn zaak heeft uitgesproken. De rech- ter-commissaris verlengde het ar rest van de verdachte half decem ber met negentig dagen. De woord voerster van het Openbaar Ministe rie liet destijds weten dat de poli tie de man niet alleen verdenkt van het in brand steken van het ge bouw. De Axelaar zou ook verant woordelijk zijn voor een aantal in braken bij de scouting in 2009 en 2010. door Frank Balkenende GOES - Sociaal werkbedrijf De Betho verwacht dat in de eerste week van maart alle 300 mensen van het afgebrande productiebe drijf weer aan de slag zijn. Het hoofdgebouw op bedrijventer rein Klein Frankrijk in Goes brand de in de nacht woensdag 12 op donderdag 13 januari af. In dat pand werkten driehonderd mede werkers van het zogeheten indus trieel bedrijf van de Betho. Zij wa ren plotseling gedwongen thuis te blijven. Het hoveniers- en schoon maakbedrijf kon vrijwel direct na de brand weer functioneren. Kort na de destrastreuze brand zet te management en staf alles op al les om mensen weer zo snel aan het werk te helpen, temeer omdat een aantal het dagelijks werkritme nodig als structuur in het leven. Volgens Betho-directeur Ad Leen- houts zijn inmiddels 150 mensen van het industrieel bedrijf her en der aan het werk. Een aantal is on dergebracht in één van de twee on geschonden panden die de Betho nog bezit op Klein Frankrijk. Ze verrichten werk voor opdrachtge ver Nijpels Meubelen in Bergen op Zoom. Bij Hapro in Kapelle is een aantal Betho-werknemers onderge bracht voor de montage van zon nehemels. Twee andere afdelin gen, waaronder die voor lijmfa- briek Bison, zitten tijdelijk in pan den op bedrijventerrein Poel II. De Betho had belang bij een snelle hervatting van de productie op tij delijke locaties. Niet alleen voor de werknemers, maar ook voor de op drachtgevers, waarvan de Betho af hankelijk is. Bij de brand gingen al le machines verloren. Het grootste probleem waarmee het sociale werkbedrijf de Betho kampt, is snelle levering van nieuwe machi nes. „Daarom kan het zijn dat we tot medio mei moeten improvise ren, omdat bepaalde machines er nog niet zijn." BRUINISSE - De drive-in show van Radio Slam FM! staat zaterdag avond in het dorpshuis van Brui nisse. De avond is georganiseerd door jeugdsoos De Pul in samen werking met Tony van der Hulle, exploitant van 't Durps'uus. Sinds 2009 werken jeugdsoos en dorps huis samen met de bedoeling gro tere shows naar Bruinisse te halen. Eerder werden de drive-in shows van Radio 538 en TMF vastgelegd. Zoals eerder gemeld, treedt vrijdag avond de Zeeuwse dialectband Sur render op in het dorpshuis. Ook dit gaat in samenwerking met De Pul. Aanvang Surrender vrijdag: 20.30 uur; aanvang drive-in show zaterdag: 20.00 uur. dorpshuis van Ellemeet foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35