Zeeland PZCL Kamperen blijft raad bezighouden Nog 2 dagen! Lekker SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 KAMPEERNOTA Fracties verschillen van mening over ruimte die ondernemers moeten krijgen Wensenboom in Borrendamme 'geplant' Sieraden weg na woninginbraak almanak miljoen Buikdansen is massage van de vrouwelijke organen Dinsdag 8 februari 2011 Kinderen van Zeeuwse klippers doen hun verhaal Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De strijd om de kam- peerhuisjes, randbeplanting van campings en al dan niet vast plek ken bij de boer is nog niet gestre den. Gisteravond heeft de commis sie ruimtelijke ordening zich over de herziening van de kampeerno- ta gebogen en dat leverde veel ver schillende meningen op. Vijf insprekers hadden zich ge meld bij de raadsleden om hun mening nog eens onder de aan dacht te brengen. De vereniging van fruitgaardbedrijven bijvoor beeld vraagt de raadsleden om ver ruiming de mogelijkheden voor hun campings opdat ook zij kun nen inspelen op de behoefte van de markt. Bert van Kouwenhoven van cam ping Duinoord in Burgh-Haamste- de heeft moeite met het instellen van een maximum aantal kam- peerhuisjes (too stuks) op de ge wone campings. Anja van der Bijl (eigenaar van een landschapscam ping) pleitte voor het handhaven van een grote bufferzone tussen campings en namens de Vekabo (vereniging van kampeerboeren) werd gepleit voor de mogelijkheid van winterkamperen bij de boer. De verschillende fracties hadden ook nog zo hun vragen aan verant woordelijk -wethouder Ad Verse- put. „Wat is de meerwaarde van het onderscheid tussen regulier en niet-reguliere campings", wilde Michiel Weezepoel (D66) weten. Maar de meeste discussie ont stond toch wel over de vraag hoe groot een stacaravan of kampeer- huisje mag zijn om zonder omge vingsvergunning te worden ge bouwd. De wet geeft ruimte voor vergunningvrij bouwen tot 70 vier kante meter. Het college wil niet zo ver gaan en stelt voor tot maxi maal 55 vierkante meter te bou wen zonder vergunning. Leefbaar Schouwen-Duiveland en CDA zijn hier tegen. Zij herinnerden de wet houder aan een motie die een paar jaar geleden vrijwel raads- breed is aangenomen. Daarin werd gevraagd om gebruik te ma ken van de maximale wettelijke mogelijkheden. De WD twijfelt hierover nog. „Maar het is aan u om ons te overtuigen van uw ge lijk." Over veertien dagen wordt de no ta weer besproken in de raadsver gadering. Verschillende fracties hebben inmiddels moties en amen dementen aangekondigd om de nota nog wat aan te scherpen. ZIERIKZEE - Het is een bijzonder gevaarte. Sinds gisteren staat in zorgcentrum Borren damme in Zierikzee een wensenboom opge steld De bedoeling is om om de paar weken een nieuwe wens te plukken en deze te ver vullen, vertelt activiteitenbegeleider Anneloes van der Wekken. Daarvoor is de opbrengst van de rommelmarkt van vorig jaar beschik baar gesteld. Jewan de Jonge droomt van een helikoptervlucht, Cor Kleppe van het bijwo nen van een Feyenoordwedstrijd. Nellie Schoonakker en An Timmerman-van der Valk hebben een palingbroodje genoteerd. Maatje Leurs zou graag een flesje nr 4711 willen heb ben. „Het is jaren geleden dat ik dat geroken heb." foto Dirk-Jan Cjeltema KAPELLE - Bij een inbraak in een woning aan De Warretjes zijn zon dagavond sieraden weggenomen. De bewoners hadden rond 18.00 uur hun huis verlaten. Bij thuiskomst omstreeks 21.00 uur bleek dat er was ingebroken. Het hele huis bleek te zijn door zocht. Voor zover bekend zijn er alleen sieraden weggenomen. Als je met succes je kinderen tot het eten van spruitjes hebt aangezet, wordt het wel steeds moeilijker om te volharden in je eigen verzet tegen het eten van, om maar eens wat te noemen, vis. Daarom heeft de Mid delburgse noodgedwongen besloten haar culinaire grenzen op te rekken. Dat haar aanwezigheid bij zakelijke etentjes van manlief steeds vaker Tip? redactie@pzc.nl wordt gewenst, is daarbij een nuttig hulpmiddel. Recent prijkte op de me nukaart een gerecht met Sint Ja- cobsschelpen. Ze moest tot haar ei gen verrassing bekennen dat de co quilles uitstekend smaakten. Sterke twijfels heeft ze nog steeds bij slak ken: niet eens vies, maar ook niet lek ker. Op dat oordeel wordt thuis geen zout gelegd. Trekking 10 februari Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33