sport 127 Bruma laat Chelsea tijdelijk achter zich Ronald Peeman legt zich niet neer bij krimp Selecteren Pröpper is protest richting Vitesse JONG ORANJE Talentvolle verdediger wil zich graag laten verhuren dinsdag 8 februari 2011 door Barry van der Hooft OISTERW1JK - De kans is bijzonder klein dat Jeffrey Bruma dit seizoen nog zijn opwachting maakt in het shirt van Chelsea. De talentvolle verdediger (19) heeft bij de clublei ding aangegeven verhuurd te wil len worden en kiest aan het eind van deze week vrijwel zeker voor een tijdelijke overgang naar Leices- ter City. „Ik wil aan de buitenwe reld laten zién wat ik in huis heb", zegt de international van Jong Oranje. Bruma hoopte vorige week, vlak voor het verstrijken van de trans ferdeadline, al naar een andere club over te kunnen stappen. Chel sea hield een overgang naar onder meer HSV en West Bromwich Al bion echter tegen, omdat de trans fer van de Braziliaan David Luiz van Benfica naar Chelsea niet rond leek te komen. Toen de deal uiteindelijk op het laatste moment wél rond kwam, bleek er te weinig tijd over om Bruma nog voor de rest van dit seizoen aan Leicester City uit te lenen. „Een kwartier voor het verstrijken van de deadline was Chelsea rond met Benfica over David Luiz", ver telt Bruma. „De club heeft toen meteen een fax naar de Engelse voetbalbond gestuurd. Vier minu ten later kreeg ik al te horen dat het niet door zou gaan. Chelsea was te laat. Het was behoorlijk frustrerend. Ik ben ook wel even boos geweest. Als ik vóór 'de deadli ne verhuurd was, had ik de rest van dit seizoen voor een andere club kunnen spelen. Volgens de re gels in Engeland mag ik nu nog wel op huurbasis naar een andere club, alleen wel voor maximaal 93 dagen." Die club wordt vrijwel zeker Lei- cester City dat uitkomt in het Championship, één niveau onder de Premier League. Swansea City heeft zijn interesse ook kenbaar ge maakt bij Chelsea. Bruma had op 31 januari al contact met Leices- ter-coach Sven-Göran Eriksson. „Dat zo'n grote trainer, die bonds coach van Engeland is geweest, me persoonlijk belt vind ik mooi. Het geeft vertrouwen. Hij vertelde me ook dat ik meteen zou spelen bij Leicester." De overgang werd nog wel even in de koelkast gezet, mede vanwege een lichte hamstringblessure bij Jeffrey Bruma (midden) feliciteert Jeremain Lens (tweede van rechts) met zijn doelpunt tijdens de oefenwedstrijd Oekraïne-Nederland. De verdediger van Chelsea maakt nu weer gewoon deel uit van Jong Oranje. foto Koen van Weel/ANP Bruma. Hij is daardoor onzeker voor het oefenduel van Jong Oran je tegen Tsjechië, morgenavond in Waalwijk. Wat ook meespeelt voor Bruma is de verhuurperiode van 93 dagen. Als hij iets later naar een andere club gaat, kan hij daar tot het ein de van het seizoen spelen en even tueel de play-offs om promotie meemaken. Bruma: „Dat zijn mooie wedstrij den. Als de club dan mocht promo veren, dan kan ik volgend seizoen eventueel ook met die club in de Premier League spelen. Ik ben bij Chelsea de afgelopen maanden be ter geworden en heb ook wat speelminuten gehad. Toch wil je als jonge speler altijd meer. Met het tweede van Chelsea heb ik de laatste tijd tegen West Ham Uni ted en Arsenal goede wedstrijden gespeeld. Maar ik wil ook aan de buitenwereld laten zien wat ik in huis heb." De rest van het seizoen bij Chelsea blijven is voor hem geen optie meer. „De trainer, Carlo Ancelotti, heeft me verteld dat hij me er graag bij wil houden. Ik heb aange geven dat ik dat niet zie zitten. Ik ben op een punt beland dat ik ver der wil." Leicester, dat ook linksback Patrick van Aanholt al huurt van Chelsea, is een ambitieuze club. Bruma: „Het voetbal dat de club wil spe len moet goed zijn. En ik moet we ten dat ik aan spelen toekom. Dan kan ik alleen maar beter worden van drie maanden verhuur." OISTERWIJK - Met een flink ver nieuwd long Oranje begon Cor Pot gisteren aan een campagne die in 2013 in Israël met een Europese titel moet eindigen. De bonds coach van Jong Oranje heeft af scheid genomen van een goede lichting spelers, maar vindt dat hij nog genoeg talent overheeft. „Al leen zijn er nu wel veel jongens die niet spelen bij hun clubs", zegt Pot. In de groep die hij nu tot zijn beschikking heeft, ontbreken nog spelers als Stefan de Vrij, Luc Cas- taignos, Kevin Strootman en Luuk de long. Davy Pröpper, één van de grootste talenten van Vitesse, heeft hij wel geselecteerd terwijl de middenvelder nauwelijks speelt. „Dat ik hem selecteer is een protest naar Vitesse toe. Ik wil hem een hart onder de riem ste ken. Davy Pröpper is één van de grootste talenten die we hebben in Nederland, maar door de komst van veel buitenlanders speelt hij niet meer bij Vitesse. Dat is ontzet tend jammer." door Fred Rabout HOEK - Ook de Zeeuwse dui vensport heeft met krimp te ma ken. De gemiddelde leeftijd van de duivenliefhebbers stijgt, de nieu we aanwas kan de krimp niet op vangen. Toch legt de voorzitter van de Zeeuwse jeugdcommissie, de 51-jarige Ronald Peeman uit Hoek, zich niet zo maar bij de ver grijzing neer. „We kunnen achterover leunen en het constateren, we kunnen ook de handen ineen slaan en probe ren de jeugd voor de duivensport te winnen. We hebben op dit mo ment in Zeeland toch ruim twin tig jongens en meisjes die zelfstan dig de duivensport beoefenen. Dus niet dat pa een aantal duifjes op de naam van zoon of dochter heeft geschreven. Nee, jongens en meiden die de duiven zelf vastpak ken, die hun hok zelf schoonhou den, die hun duif zelf voeren, die hun duif z elf inkorven en die 'm zelf klokken. Echte melkers of melksters dus." Hij noemt onder andere zijn buur jongen Quirijn Dieleman en de ge broeders Frederik en Jan-Willen Dekker uit Terneuzen. Jongens die bij dezelfde vereniging, de Sluiskil- se Reisduif, als hijzelf zitten. Ro nald: „Dit zijn een paar voorbeel den van dichtbij, maar ik weet dat er ook bij andere verenigingen hard gewerkt wordt om de jeugd kennis te laten maken met deze mooie sport. Ik zeg altijd: als je merkt dat er interesse is, moet je 't kot open zetten." Zo ging het ook bij de buurjongen van Peeman. „Hoewel er van huis uit geen duivenmicrobe was door gegeven kwam hij bij mij duiven wachten en. vond dat schitterend. Zo kwam er bij huize Dieleman een hokje en duiven. Hetzelfde ge beurde bij de gebroeders Dekker. Zij kwamen toevallig bij Adri de Bruijne uit Sluiskil. Die was zijn duiven aan het wachten. De vonk sloeg over. Dan moeten die jon gens gecoached worden, want je bent niet zo maar een duivenmel ker." Aan enthousiasme geen gebrek dus bij de voorzitter van Zeeuwse jeugdcommissie. Dat het geen luchtfietserij is blijkt uit de jaarlijk se jeugddag van de Afdeling Zee land in Lewedorp. Ronald Peeman promoot zijn sport ook op zijn werk. „Ik werk op de Poly Urethaan bij Dow en organiseer jaarlijks voor jonge duiven de PU Race. Vijftig collega's schrijven in met een duif van mij. We spelen dan onderling een competitie afgeleid van de uit slagen die mijn duiven op de con coursen van mijn vereniging vlie gen. Die collega's zijn bloedfana- tiek en geven de duiven de gekste namen zoals de 'Black Arrow', de 'Witte Tornado', de 'Rode Duivel'. Schitterend. We hebben er zelfs al één volwaardig lid van de Sluiskil- se Reisduif aan overgehouden. Maar het promoten kan nog beter. We moeten het allemaal wat inte ressanter maken in deze tijden. Daarom heb ik er al doorgekregen dat de Zeeuwse jeugd altijd provin ciaal concourst. Maakt het wat aan trekkelijker. Nee, die krimp gaan we met z'n allen opvangen. Let maar op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27