Vlissingen verkoopt clubhuizen en scholen Betho 2oI zeeland ACCOMMODATIES Gemeente wil behalve beheer, ook eigendom kwijt Voorwaardelijke straf voor hennepkweekster Kinderen mogen meehelpen op kinderboerderij dinsdag 8 februari 2011 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een grote project groep inventariseert momenteel al le onroerend goed van de gemeen te Vlissingen. Wat niet meer nodig is, wordt verkocht. Het gaat om buurthuizen, scholen en panden die in het verleden stra tegisch zijn aangekocht. Inmiddels staan er al wat woningen te koop. Maar met de samenvoeging van ba sisscholen, in met name Oost-Sou burg, komen in de toekomst ook scholen leeg te staan. En als het Souburgse dorpshuis in het om- roepgebouw doorgaat, geldt dat daar ook voor buurthuizen. Omdat daar de kopers niet voor in de rij zullen staan, is de gemeente bereid bepaalde accommodaties een woonbestemming te geven. Volgens wethouder Marin de Zwarte vinden er al gesprekken plaats met projectontwikkelaars. Verkoop van de panden levert niet alleen geld op, maar scheelt jaar lijks ook nog eens ettelijke tonnen aan onderhoud. Veel van de buurt huizen zijn immers verouderd en verkeren in slechte staat. De gemeente wil echter niet al leen af van het beheer, omdat ze dat niet rekent tot haar kerntaken, maar ook van het eigendom. Dat treft: woningcorporatie Woonburg wil het huidige omroepgebouw wel kopen om er alle welzijnsin- stellingen van Oost-Souburg in on der te brengen. Daar heeft de ge meente geen rol in gespeeld, al moedigt ze het initiatief wel aan. De Zwarte: „Het zou erg goed zijn voor de binding in Oost-Souburg. Daarbij: waarom zou je de ene ac commodatie warm stoken als de andere nog staat af te koelen?" Eigenlijk wil de gemeente nog zo weinig mogelijk te maken hebben met de accommodaties. De Zwar te: „Het voordeel is ook dat vereni gingen zich verantwoordelijk voe len als ze het beheer van hun ge bouw in eigen handen krijgen. Dat doet een appèl op hun trots. Ik zie op voorhand kansen: veel meer nog dan problemen." Eind dit jaar moet het nieuwe ac- commodatiebeleid klaar zijn. SINT-MAARTENSDIJK - Een 47-jarige vrouw uit Sint Maartensdijk, die een hennepkwekerij in huis had, hoeft van de rechter geen onbetaal de arbeid te verrichten. De vrouw is gisteren in hoger be roep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een geheel voor waardelijke werkstraf van 140 uur. Met deze straf wijkt het gerechts hof af van de eerder door de poli tierechter in Middelburg opgelegde werkstraf van 140 uur, waarvan de helft voorwaardelijk. De verstandelijk minder begaafde vrouw was in hoger beroep gegaan omdat zij de straf veel te zwaar vond. Volgens de vrouw had zij niets met de hennepplanten in haar huis te maken. Zij zou in ruil voor kwijtschelding van een schuld van 700 euro de planten in haar huis hebben laten zetten. In haar huis stonden 216 hennepplan ten. De opgelegde straf is gelijk aan de eis van de hofaanklager. door Frank Balkenende GOES - Het Sociaal werkbedrijf De Betho in Goes verwacht dat in de eerste week van maart alle driehon derd mensen van het afgebrande pro ductiebedrijf weer aan de slag zijn. Het hoofdgebouw op bedrijventer rein Klein Frankrijk brandde in de nacht woensdag 12 op donderdag 13 januari af In dat pand werkten drie honderd medewerkers van het zoge heten industrieel bedrijf van de Betho. Zij waren plotseling gedwon gen thuis "te blijven. Het hoveniers- en schoonmaakbedrijf van de Betho kon vrijwel direct na de brand weer functioneren. Kort na de destrastreuze brand zet ten management en staf alles' op al les om mensen weer zo snel aan het werk te helpen, temeer omdat een aantal het dagelijks werkritme nodig heeft als structuur in het leven. Volgens Betho-directeur Ad Leen- houts zijn inmiddels 150 mensen van het industrieel bedrijf her en der aan het werk. Een aantal is on dergebracht in één van de twee onge schonden panden die de Betho nog bezit op Klein Frankrijk. Ze verrich ten werk voor opdrachtgever Nijpels Meubelen in Bergen op Zoom. Bij Hapro in Kapelle is een aantal Betho-werknemers ondergebracht voor de montage van zonnehemels. Momenteel is ook een kleine afde ling aan de slag in een pand aan de Stanleyweg op bedrijvenetrrein Poel II. Leenhouts verwacht de productie voor lijmproducent Bison snel te her vatten in een pand aan de Scottweg op Poel II. Dat wordt aangepast om te voldoen aan productie- en arbo-ei- sen. Leenhouts denkt dat in de eer ste week van maart alle driehonderd MIDDELBURG - Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen komende woensdag hun handen uit de mou wen steken op kinderboerderij de Klepperhoeve aan het Meiveld in Middelburg. Bij de activiteit, die van 13.30 tot 15.00 uur duurt, leren de kinderen omgaan met boerderijgereedschap en de verzorging van dieren. De kinderen maken samen met mede werkers van de kinderboerderij en maken de hokken en weides schoon. Na het schoonmaken wor den de dieren, als er nog tijd over is, gevoerd. De kosten zijn één eu ro per deelnemend kind. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt dat op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20