eeland 119 ziekenhuis kloppen Student blijft vast voor drugssmokkel Bouw van Residence Wijngaerde start Gemeente presenteert plan Banckertplein Dieven opgepakt in AH-supermarkten Lezing over symboliek en Zeeuwse heiligen Op straat geparkeerde bromscooter gestolen Oprit tunnel vanwege werkzaamheden dicht Oproep oud-bewoners Moluks woonoord Westkapelle dinsdag 8 februari 2011 pen door de uitdagende danseres sen. 'Goed zo meiden', roept de re gisseuse als de zusters nu al hun ui terste best doen de kijkers tijdens de repetitie om hun charmante vingers te winden. In totaal werken 130 leerlingen uit de hele scholengemeenschap mee aan 'Falta Emphatica': van de pr-groep tot decorbouwers, dan sers, acteurs en musici. Het is de zeventiende productie van de scholengemeenschap. Mu ziekdocent Leo Dreessen is al van af de eerste productie betrokken bij de musicals. Hij is productielei der, samen met Hans Boon, do cent Nederlands. „Die eerste musical was 'Rosalinde en het anti-hongerpoeder' uit 1983. In de beginperiode deden we nog ieder jaar een musical. Maar dat bleek met grotere producties niet haalbaar." De Middelburgse stadsschouw burg biedt deze week drie avon den en een middag een podium aan Nehalennia. „Dat is ook het doel van onze musicals. Het zijn semi-professionele voorstellingen voor een breed publiek", vertelt Hans Boon. Gisteren werd de laatste hand ge legd aan de 'verbouwing' van de foyer van de stadsschouwburg. Daar moet het Medisch Centrum Nehalennia verrijzen, zodat de mu sicalbezoeker zich gelijk bij binnen komst al in het ziekenhuis waant. jongemannen in het publiek harder doen kloppen. door Emile Calon MIDDELBURG - Een Middelburgse student (24) van de Hogeschool Zeeland kan voorlopig niet zijn studie hervatten. De rechtbank be sliste gisteren dat zijn voorarrest wordt verlengd. De student wordt verdacht van het smokkelen van hard- en soft drugs naar Scandinavië. Ook een 49-jarige plaatsgenoot en een 25-ja- rige Vlissinger blijven in voorar rest tot ze samen met de student op 10 maart voor de rechtbank moeten verschijnen voor hun pro ces. Maandag was er een tussentijdse zitting van de rechtbank waarbij de raadslieden van de twee jong ste verdachten vroegen om schor sing van het voorarrest van hun cliënten. Voor de Middelburger omdat hij anders zijn studie niet kan afma ken. Voor de Vlissinger omdat hij vol gens zijn raadsman geopereerd moet worden aan zijn knie. Officier van justitie W. Smeenk verzette zich tegen de beide ver zoeken. Ze zei dat uit het medisch dossier van de Vlissinger niet blijkt dat er spoed is geboden met de operatie. De Middelburger moet volgens haar achter de tralies blijven omdat hij, net als zijn kom panen, zelf heeft gekozen voor de drugssmokkel. „Hij nam het risi co." Ze zou het ook onrechtvaardig voor andere drugssmokkelaars DOMBURG In Domburg gaat donderdag de eer ste paal de grond in voor Residen ce Wijngaerde: 28 appartementen en ondergrondse parkeerplaatsen bij 't Groentje. Dan worden ook oudheidkundige vondsten belicht: mantelspelden en aardewerk. Er wordt niet geheid, maar ge werkt met een trillingsvrije en ge luidsarme boortechniek. MIDDELBURG In wijkgebouw De Vergulde Baars in de Stromenwijk/'t Zand in Mid delburg wordt woensdagavond het herinrichtingsplan voor het Ban ckertplein gepresenteerd. De ge meente wil dit verkeersplein aan passen om de verkeersveiligheid te vergroten. Onderdeel is het wegha len van de verkeerslichten. De pre sentatie begint om 19.30 uur. VLISS1 NG EN In twee Vlissingse AH-supermark ten zijn maandag omstreeks 17.00 uur. winkeldieven aangehouden. Aan de Gildeweg werd een 24-jari- ge Vlissinger betrapt toen hij vlees en vis stal. De man bleek een veel pleger. Bij de Aagje Dekenstraat stal een 45-jarige Middelburger vlees en een fles drank. Ze zijn alle- twee in Torentijd vastgezet. NIEUW- EN SINT JOOSLAND PZC-redacteur Willem Staat geeft donderdag een lezing over de sym boliek van het kerkgebouw. Hij gaat ook in op de heiligen die sinds de middeleeuwen in Zeeland wer den en worden vereerd. De lezing met ondersteunend beeldmateriaal is in de dorpskerk van Nieuw- en Sint Joosland. Het begint om 19.30 uur met koffie of thee. Alles gratis. MIDDELBURG In Middelburg is maandag tussen 16.00 en 19.00 uur een bromscooter gestolen. Het voertuig stond op het stuurslot voor een woning in het Kuijpers-Rietbergkwartier. Toen de eigenaresse de bromscoo ter wilde pakken, bleek het voer tuig verdwenen. De scooter is don kerblauw met witte velgen en een witte grille. TERNEUZEN Verkeer vanaf de sluizen bij Ter- neuzen naar de Westerscheldetun- nel wordt vandaag tussen 09.00 en circa 16.00 uur omgeleid wegens werkzaamheden. De vangrail bij de oprit naar de oos telijke tunnelbuis, richting Zuid-Be veland, wordt vervangen. Verkeer wordt over de westelijke afrit via de rotonde richting tunnel geleid. foto's Lex de Meester vinden als de student vrij zou ko men terwijl de anderen moeten zitten. De drie worden verdacht van het transport van vele kilo's softdrugs en in totaal twee kilo cocaïne en heroïne naar Noorwegen en Dene marken. De transporten vonden plaats met busjes waarbij de drugs verstopt za ten in de portieren van die voertui gen en in de reserveband. Na hun arrestatie probeerde de Vlissinger de oudere Middelburger nog instructies te geven via een ge vangenbewaarder. Deze gevangenbewaarder stapte echter naar de politie en vertelde dat hij door moest brieven dat de oudere Middelburger alle schuld op zich moest nemen. Provincie Zeeland Directie SBO Op de Zeedijk van Westkapelle komt een monu ment ter herinnering aan het Molukse woon oord te Westkapelle. Karla Peïjs, Commissaris van de Koningin in Zeeland, zal het gedenkteken op maandag 21 maart a.s. onthullen. Dat zal zij doen samen met een aantal vrouwen die in het woonoord hebben gewoond. De provincie wil graag alle voormalige bewo ners van het woonoord uitnodigen bij die ont hulling en het vervolgprogramma aanwezig te zijn. Oud-bewoners kunnen zich aanmelden bij Corinne Kamermans van de provincie Zeeland. Dat kan via telefoonnummer: (0118-] 631835 of via cka@zeeland.nl Het monument is gemaakt door de Middel burgse kunstenares Trinette Ledelay. Er zijn resten van het woonoord in verwerkt. De pro vincie heeft de opdracht verleend, de gemeente Veere is eigenaar van het gedenkteken en ver antwoordelijk voor het onderhoud. De barakken zijn vorig jaar grotendeels gesloopt om plaats te maken voor een bedrij- venverzamelgebouw. In verenigingsgebouw "Westkapelle Herrijst" zijn festiviteiten en in het Polderhuismuseum een expositie over de geschiedenis van het Molukse woonoord en de Molukse gemeenschap in Zeeland. Op 21 maart a.s. is het zestig jaar geleden dat de eerste gezinnen zich daar vestigden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19