i8l zeeland Musical Falta Empathica laat hart van 'Rustiger op kaaien en Schroeweg' NEHALENNIA Scholengemeenschap brengt zeventiende avondvullende productie in de stadsschouwburg Voorstellingen Ook dieren moeten wennen aan nieuwe weg dinsdag 8 februari 2011 W De artsen doen niet onder voor de uitdagende verpleegsters. Falta Empathica fileert het leven in Medische Centrum Nehalennia. De productie van Nehalennia bevat alle musical-ingrediënten. door Annemarie Zevenbergen Het zit er allemaal in; dra ma, humor, sexy zus ters, dito artsen en na tuurlijk een moraal. De Middelburgse scholengemeen schap Nehalennia duikt dit jaar het ziekenhuisleven in met de mu sical, getiteld 'Falta Empathica'. Geen perikelen rondom de actuele Zeeuwse ziekenhuis-'soap', maar een eigen vertaling van schrijfster Carla Schroot over het hart, of be ter gezegd het gebrek daaraan, in Medisch Centrum Nehalennia. De musical belicht de dagelijkse gang van zaken in het moderne zieken huis. De dromen van patiënten en verpleegsters, de materialistische en ambitieuze arts en directrice, de bazige hoofdverpleegkundige en de warmbloedige kioskhouder die probeert het ziekenhuis zijn hart terug te geven, vormen de ro de draad in het stuk. „Duidelijk praten, draai je hoofd niet weg", roept regisseuse Plone- ke Scholtsz tijdens de repetitie te gen een van de spelers. „Nee, de dokters hebben hun dans al ge daan, volgende scène", klinkt het kort daarop. lammer voor de meiden in de aula van de school die graag de verrich tingen van de pikante artsen (ge speeld door docenten...) nog eens wilden zien. Chippendales in wor ding, met witte jas en stethoscoop. Carla Schroot: „Falta Empathica betekent gebrek aan betrokken heid. Het stuk gaat over hoe men sen met elkaar omgaan. Dat kan Scholengemeenschap Nehalennia brengt de musical Falta Empathi ca in de stadsschouwburg. Het is de zeventiende productie van de scholengemeenschap. Er doen 130 leerlingen aan mee. De eerste musical was 'Rosalinde en het anti-hongerpoeder', 1983. Woensdag, donderdag en vrijdag beginnen de voorstellingen om 20.00 uur. Vrijdagmiddag is er een matinee- voorstelling voor 450 kinderen van groep 7 en 8 van basisscholen Kaarten 10 euro, via schouwburg, schooi of www.groteavond.nl overal zijn. Op school, in een su permarkt of zoals hier in een zie kenhuis. Als je vanuit je hart denkt, leeft en betrokken bent, kan er niets misgaan. Het hart symboliseert alles; angst, boos heid, stress maar ook liefde en be trokkenheid. Dit is een productie voor een breed publ.iek. Iedereen kan er iets in herkennen. Maar het is ook een voorstelling voor een brede groep leerlingen. Ik heb ge probeerd er voor iedereen iets in te stoppen. Niet alleen voor de kin deren die belangstelling hebben voor toneel." Carla heeft haar sporen verdiend bij het Middelburgs mini-theater als toneelschrijfster en regisseuse. I'm begging you for Mercy dreunt uit de geluidsboxen als een groepje sexy verpleegsters de aula betreedt om een dans te repeteren. Het hart van het mannelijk deel van het schouwburgpubliek zal mor gen ongetwijfeld sneller gaan klop- De zusters in de musical Falta Empathica zullen ongetwijfeld het hart van de door Carla van de Merbel middelburg - Drie dagen na de opening van het Middelburgse deel van de nieuwe N57 - mét tun nel onder kanaal en spoor - zijn de gevolgen voor de verkeersstro men te merken. Betrokkenen langs de oude en nieuwe doorgaan de route op Walcheren spraken vo rige week in deze krant hun ver wachtingen of zorgen uit over de nieuwe weg. Enkele van hen vertel len nu hun eerste ervaringen. Ronald Wielemaker van trans- port- en containerbedrijf Wiele maker op industrieterrein Ar- nestein: „Ik heb de chauffeurs nog niet horen klagen. Die hoor je meestal alleen als er iets niet goed is. Sommigen vertelden dat ze in het weekend naar de weg waren wezen kijken. Ze waren er enthou siast over. Ik ben zelf ook wezen kijken. Het ziet er netjes uit; pre cies zoals we het gedacht hadden." Jaap van Wallenburg, bewoner boerderij naast de tunnel: „Ik merk er heel weinig van dat de weg open is. Het valt best mee met het lawaai, maar misschien komt dat ook omdat het nu hard waait. Als er minder wind is, hoor je het gezoem van de auto's mis schien meer. De auto's zie ik niet rijden vanuit ons huis, alleen de vrachtwagens een stukje. Daarna verdwijnen die ook achter de dijk." Geurt van de Kraats, bewoner Bierkaai Middelburg: „Voor mijn gevoel is het rustiger op de kaaien, 's Ochtends om acht uur stond het hier altijd vast; dat was vanoch tend niet zo." Rob Vermeer, verkeerskundige gemeente Middelburg: „Ik heb het idee dat het rustiger is op de kaaien en de Schroeweg. Maar over een week of drie is er pas iets zinnigs over te zeggen. Mensen moeten hun nieuwe route nog gaan vinden. Dat moet zich nog settelen. Met tellingen houden we de verkeersstromen in de gaten." Via www.pzc.nl/walcheren zijn ook gisteren nog reacties binnenge komen van mensen die voor het eerst over de nieuwe weg en door de tunnel reden. Zoals: 'Vanochtend naar m'n werk gere den via de nieuwe weg. Wat een verschrikkelijke verbetering is dit zeg! Scheelt bijna een kwartier in reistijd. Nooit meer die ellende van brug/trein/ eindeloze stoplich ten en vooral geen landbouwver- keer.' Honderden mensen hebben op www.pzc.nl/walcheren inmiddels hun stem uitgebracht op de stel ling Tunnel in de nieuwe Nj7 is een hele vooruitgang. Er kan nog tot het eind van de week gestemd worden. De tussenstand: eens 93%, oneens 7% (totaal aantal stemmen, tot gis teravond 18.00 uur: 569). middelburg - De over het alge meen positief ontvangen openstel ling van het Middelburgse deel van de nieuwe N57 heeft een keer zijde: veel kleine dieren zijn de af gelopen drie dagen bij het overste ken van de weg doodgereden. Volgens Eric Mostert van Rijkswa terstaat gebeurt dat altijd vlak na het opengaan van een nieuwe weg. Omdat er op de weg lange tijd vrij wel geen verkeer was, kon-ie ge bruikt worden door de dieren. Bin nen een paar dagen leren ze dat het geluid van auto's op de weg ge vaar betekent en passen ze hun routes aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18