Zeeland PZC Extra ambulance Veere mag blijven Lekker WALCHEREN 18 en 19 17 20 GEZONDHEIDSZORG Gemeente werkt aan verhuizing van Oostkapelle naar Grijpskerke Werk in uitvoering in stadshart Vlissingen Inbrekers halen schuur leeg almanak Dinsdag 8 februari 2011 Musical Falta Empathica laat hart van ziekenhuis kloppen Vlissingen gooit buurthuizen en scholen in de verkoop Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere mag de extra ambulance behou den die daar twee jaar geleden werd gestationeerd. Minister Schip pers heeft dat maandag schriftelijk toegezegd aan de provincie. Ze staat garant voor de kosten van een half miljoen euro per jaar. De ambulance staat nu nog in Oostkapelle. Volgens burgemees ter Rob van der Zwaag is het de be doeling die zo snel mogelijk te ver plaatsen naar het centraler gelegen dorp Grijpskerke. Daar zitten overi gens nog wel haken en ogen aan. Want het bestemmingsplan moet er voor worden gewijzigd. Het provinciebestuur reageerde gis teren opgelucht. „Ik ben blij dat de minister de bijzondere situatie in Zeeland erkent. Een verbetering van de acute zorg in Zeeland", liet gedeputeerde George van Heuke- lom naar buiten brengen, bena drukkend dat de provincie daar hard aan had gewerkt. Maar voor burgemeester Rob van der Zwaag is het allerminst een verrassing. „De minister kon ge woon niet anders. Dit is gewoon de minimale voorziening die je no dig hebt om in Veere verantwoor de zorg te waarboren." Hij doelt daarbij op het vervallen van voor zieningen voor acute hulp in het- Vlissings ziekenhuis. „De meeste spoedgevallen gaan naar Goes. Dan moet je zorgen dat er een snel le verbinding is." Zelfs los daarvan is die extra ambu lance onontbeerlijk, zegt de burge meester. „Anders ben je sowieso al in veertig procent van de gevallen te laat. Dat heb ik constant onder de aandacht moeten brengen. Want ook de provincie wilde er aanvankelijk niet aan." Wat hem betreft kan de ambulan ce op Neeltje lans nu naar de Kop van Schouwen, zodat ook daar een probleem is opgelost. Veere wil de extra ambulance sta tioneren in het hart van Grijpsker ke, precies bij de kruising van we gen naar alle andere woonkernen. Dat vergt nog wel een 'creatieve aanpak' van procedures. VLISSINGEN - Het is vanuit de lucht goed te zien dat Vlissingen hard werkt aan de toe komst. Het Bellamypark (rechts) ziet er van uit de hoogte uit als een kale zandvlakte. En ook links op de foto, bij de Breewaterstraat, ligt een stuk grond te wachten op vernieu wing. Die kavel maakt deel uit van het her structureringsplan Groote Markt, dat ook ver der naar het noorden tot kaalslag heeft ge leid. Oude woningen zijn er vorig jaar ge sloopt. Bij de Breewaterstraat komen veertig appartementen met half verdiepte parkeer plaatsen. De eerste paal gaat naar verwach ting in september de grond in. Het Bellamypark is de afgelopen weken leeg gehaald om heringericht te worden. Er wordt daar nu gewerkt aan een nieuwe doorgaande weg (op de foto zichtbaar op het linker ge deelte van het Bellamypark). Vanaf maandag 14 februari is het Bellamypark afgesloten voor doorgaand verkeer vanaf de Nieuwendijk omdat er dan gewerkt wordt aan de terrassen- kant. Het parkeerterrein blijft voorlopig wel gewoon in gebruik. foto Peter Buteijn Easaagsasa mm VLISSINGEN - In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in een schuur aan de Toutenburg in Vlissingen. Er is duur gereedschap gestolen zoals een lasapparaat, een hogedrukreiniger, boor- en zaag machines, en een kruiwagen. Ook werd er een fiets uit de schuur weggehaald. Bij de inbraak werd een deur geforceerd. De politie heeft sporenonderzoek gedaan. 'sisss^sssssssmsssz. Tip? redactie@pzc.nl Als je met succes je kinderen tot het eten van spruitjes hebt aangezet wordt het wel steeds moeilijker om te volharden in je eigen verzet tegen het eten van, om maar eens wat te noemen, vis. Daarom heeft de Mid delburgse noodgedwongen besloten haar culinaire grenzen op te rekken. Dat haar aanwezigheid bij zakelijke etentjes van manlief steeds vaker wordt gewenst, is daarbij een nuttig hulpmiddel. Recent prijkte op de me nukaart een gerecht met Sint )a- cobsschelpen. Ze moest tot haar ei gen verrassing bekennen dat de co quilles uitstekend smaakten. Sterke twijfels heeft ze nog steeds bij slak ken: niet eens vies, maar ook niet lek ker. Op dat oordeel wordt thuis geen zout gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17