in Cadzand-Bad Scott grote man bij TTCM sport 139 -klasse Jury is het oneens in de Z1 Richard de Bruin verovert biljarttitel Wyatt voegt weer titel aan totaal toe Guitho de Wolff behaalt eerste plaats Besuyen snelste Zeeuw Midwintermarathon Twee zeilers bij Goofiesrace van pijler gered maandag 7 februari 2011" 43Q deelnemers trok de halve ma rathon in Cadzand-Bad. Er waren 439 inschrijvingen. door René van Stee CADZAND-BAD - Het open Zeeuws kampioenschap halve marathon in Cadzand-Bad leverde gisteren voor de zestiende keer een Bel gische winnaar op. Nico Serroen uit Wevelgem was de sterkste. Bij de vrouwen won Anjolie En gels-Wisse. De Middelburgse liep haar derde halve marathon ooit. De laatste jaren moesten de lopers en de loopsters op het open ZK af rekenen met felle kou. Dit keer, de twintigste editie, moesten zij on der een aangename temperatuur een stevige zuidwestenwind zien te trotseren. Serroen bleek het bes te met die omstandigheden te kun nen omgaan. In eerste instantie leek het erop dat hij met de wind in de rug te hard van stapel liep. De 32-jarige West-Vlaming nam ra zendsnel een voorsprong van dik een minuut, die hij gaandeweg uit breidde tot anderhalve minuut. „Het is mijn gewoonte om fel van start te gaan om even later te tem poriseren, Daarna had ik er op ge rekend dat ik gezelschap zou krij gen, maar tot mijn verbazing kon niemand volgen", vertelde de win naar. Serroen kende het parkoers op rond de stranden van Cad zand-Bad en Nieuwvliet, omdat hij in 2009 ook al eens meeliep. „Daardoor wist ik dat mij op de te rugweg een zwaar stuk stond te wachten. Maar ik vreesde de tegen wind niet. Sterker nog, ik loop graag met tegenwind." Serroen, die alles op eigen houtje doet, won met speels gemak, ook al was zijn eindtijd van 1.14.13 niet superscherp. En dat had weer alles te maken met de wind. De Belg is echter niet zo maar een loper. Vo rig jaar eindigde hij als zevende in het Beneluxkampioenschap tij dens de marathon van Eindhoven. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Het Zeeuws dres- suurkampioenschap verliep zater dagavond aanvankelijk zonder een wanklank. De jury in Heinkens- zand zat aardig op één lijn en de fa vorieten beantwoordden aan de verwachtingen. Alles wees op een vlekkeloze afloop. Totdat de jury in de Zi-klasse het voor een keer met elkaar oneens was en Jeanine Boudens als verrassende winnaar uit de bus kwam. Dat gaf bij het publiek alsnog volop stof tot dis cussie. In de Zi leek Samantha Milten burg met Caratina Z haar favorie- tenrol waar te maken. De amazo ne uit Ritthem behaalde met de Caretano Z-dochter een totaal van 64,41 procent. Hierna was het de beurt aan leanine Boudens. Zij had zich met Nickey tijdens de se lectie op het nippertje voor de fi nale geplaatst en leek geen gevaar voor Miltenburg. Maar het pakte Hij finishte toen na 2.29.50. „Dat persoonlijk record hoop ik dit na jaar verder aan te scherpen. En ik ga van start in de Leie Marathon in Wevelgem. Je begrijpt dat ik die heel graag wil winnen." Serroens landgenoot Cedric de Ca- luwé (Sint Michiels-Brugge) finish te in 1.15.58 op de tweede plaats, voor Bart Bleyaert (Knesselare, 1.19.25). Sjaak Luteijn (Oostburg) was op de vierde plaats de beste Zeeuw. Hij won in de categorie masters H45. Martijn de Kok (Wolfaartsdijk) zat met een tijd van 1.19.45 veertien seconden ach ter Luteijn, één van zijn rivalen in de Zeeuwse crosscompetitie. „Sjaak liep ijzersterk. Ik probeerde hem op het laatst nog in te halen, maar ik kwam er niet bij." Luteijn glimlachte na afloop van oor tot oor. „Missie geslaagd", was zijn commentaar. Volgende maand wacht hem het NK cross in Hellen- doorn. „Hopelijk een mooie afslui ting van het winterseizoen." Anjolie Engels-Wisse, winnares in 1.26,51, had onderweg alleen maar genoten. Met name dankzij haar teamgenoot Michel Buijk uit Bier vliet had zij zich onderweg 'lekker kunnen verstoppen'. „Ik had echt een groepje mannen nodig om er bij te kunnen blijven." In tegenstelling tot Nico Serroen ging de Middelburgse met de wind in de mg niet te hard van sta pel. „Ik heb op gevoel gelopen. Daardoor had ik in het tweede ge deelte van de race genoeg over om het tempo strak te kunnen hou den", vertelde Engels-Wisse. Het was haar eerste start ooit op het open ZK in Cadzand-Bad. „En dat smaakt duidelijk naar meer." Marianne de Kok uit Lewedorp, de winnares van vorig jaar, eindig de in 1.32,06 op de derde plaats, goed voor de zege in de categorie masters D35. anders uit. Boudens werd voor haar proef met de ontspannen door de baan gaande Iglesias-doch- ter door juryvoorzitter Jeanine van Twist beloond met 61,76 pro cent. Medejurylid Mattie Boom aars dacht er anders over en kwam tot een score van 67,35 procent. Het leverde Boudens een gemid delde van 64,56 procent op, het geen de amazone uit Kattendijke de titel opleverde.. „Ik had geen hoge verwachtingen en ging daar door relaxed de ring in. Nikey liep mooi ontspannen en tactmatig door de proef, maar dit is ook voor mij een verrassing", vertelde Boudens naderhand. Juryvoorzitter Van Twist: „Ik vond Samantha beter in de verzameling en de buiging. En ze maakte wei nig fouten. Als jury zaten we bij de overige combinaties dicht bij el kaar. Dan is het jammer van dit grote verschil. Zeker als het beslis send is voor de titel. Dat vind je als jury niet leuk." Boomaars: KWADENDAMME Richard de Bruin uit Wemeldinge is Zeeuws kampioen driebanden klein geworden. Hij versloeg in de finale Jean Paul de Kraker uit Hoek met 3-1. Het was zeven jaar geleden dat De Bruin meedeed aan het ZK. De be ker kreeg in die tijd zeven keer een andere winnaar. Zijn naam stond toen al in totaal dertien maal op de erelijst en zaterdag voegde hij daar zijn veertiende aan toe. De hoogste partij was voor de winnaar met een moyenne van 2.000. Ook de hoogste serie (11) was De Bruin. HILVERSUM Jiujitsuka Lindsay Wyatt (35) uit Goes heeft zaterdag in Hilversum haar Nederlandse titel geprolon geerd. In de klasse -70 kilo verwees ze Saskia Boomgaard en Charelle Westra, de enige andere twee deel neemsters, naar de tweede en der de plaats. Op NK's krijgt Wyatt zelden grote tegenstand. De tweevoudig wereld kampioene staat in haar categorie op eenzame hoogte in Nederland. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg deden in de eerste divisie goede zaken. De Mid delburgse ploeg won met 8-2 bij Disnierats. John Scott was in Hoorn de grote man met drie winstpartijen. Voor al in zijn laatste wedstrijd tegen Marco van Elferen moest hij diep gaan, maar hij boog een 0-2-achter- stand nog om in een overwinning. Tan Anran moest zijn meerdere er kennen in Van Elferen die -met veel spinvariatie de Chinees uit zijn spel haalde. Wel versloeg An ran Sjoerd Bek en Marco Gerritse. Wouter van der Mark haalde ook nu weer een hoog niveau, hetgeen resulteerde in overwinningen op Gerritse en Van Elferen. In de tweede divisie speelde Arne- „Jeanine stelde haar paard mooi voor. Ze reed haar paard ook mooi recht waar dat gevraagd werd. Dat is belangrijk en daar heb ik veel achten voor gegeven." „Niet te geloven", was de reactie van de aangeslagen Samantha Mil tenburg. „De voorbereiding was su per. En ook vandaag liep Caratina een fijne proef Door de jury ver speel je met vijftienhonderdste procent verschil de titel. Daar baal ik ontzettend van." Linda Siereveld maakte met Baro- na S-dochter in L2 de hooggespan nen verwachtingen waar. De ama zone uit Colijnsplaat stuurde de ex pressief bewegende Krack C-doch- ter met 65,33 procent naar de titel en zette daarmee de kroon op het werk. „Barona is braaf en leert snel. Het is een paard met veel kwaliteit. Bij de driejarigen werd ze Zeeuws kampioen. In septem ber heb ik met haar de finale van de IBOP (Individueel Bruikbaar heid Onderzoek Paarden) gewon- BIERBEEK Turner Guitho de Wolff uit Oost burg behaalde tijdens de tweede voorronde voor de Vlaamse en Bel gische kampioenschappen een eer ste plaats. De Wolff van Turn'87 springt voor Altis uit Eeklo. Dit jaar komt hij uit bij de junioren B op de glasfïbertumblingbaan. De Wolff sprong drie goede door gangen en met de behaalde scores plaatste hij zich nu al voor de Vlaamse en Belgische kampioen schappen. De volgende voorronde is 19 februari en de Vlaamse titel strijd op 26 maart. APELDOORN Marius Besuyen uit Sint Laurens was gisteren de snelste Zeeuw in de Midwintermarathon in Apeldoorn. Hij liep de ruim 42 kilo meter in 3.09.39. Gert van den Vinden uit Biggeker- ke kwam een kleine minuut later over de finish: 3.10.30. Andere Zeeuwen: John Guequièrre (Middelburg): 3.38.50; Jaap de Blaeij (Wolfaartsdijk) 4.00.30; Bram de Blaeij (Heinkenszand) 4.04.20. muiden een vijf uur durende thril ler tegen het Beverwijkse Rapidi ty. Na een 1-6-voorsprong, waarbij viermaal in vijf games werd ge wonnen, stokte de motor en werd het uiteindelijk 4-6 in het voordeel van de Arnemuidenaren. Jeroen de Heide won tweemaal met 11-9 in de vijfde game van Tim Peper kamp en Lennart Bloothoofd maar bleek tegen verdediger Kay van Dijk kansloos. Riny Kasse ver sloeg Bloothoofd en Van Dijk, maar ging na een 2-0 voorsprong in games nog onderuit tegen Pe perkamp. JanHenk Bomhof had een mindere dag en versloeg al leen Van Dijk. De mannen van SAR zetten in de derde divisie hun zegereeks voort met een 7-3-overwinning op Hot- nen. En nu dit. Wat kun je nog meer wensen van een vierjarige merrie?" De titel in Z2 werd een prooi voor Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Valencia. In de warm loopronde eindigde de amazone uit Serooskerke met de Rubiquil- COLIJNSPLAAT - De felle windvla gen vergden zaterdag het uiterste van de deelnemers aan de Goofies zeilrace. Uiteindelijk zagen twaalf schippers de kans reglementair de finish te halen. De anderen besloten tijdens de wedstrijd op te geven. Bij één van de boten brak een stuk van het roer af. Omdat ook het anker was verspeeld, dreef men tegen een pij ler van de Zeelandbrug. Twee be manningsleden sprongen van de boot af, op de pijler, in een poging de boot vast te maken. Dat lukte niet. De boot voer uiteindelijk aan de oostkant van Zeelandbrug op de motor naar de haven van Kats. Dit gebeurde sturend met het over gebleven stuk roer. De beide bemanningsleden op de pijler zagen echter geen kans terug op de boot te springen. Ze werden na ongeveer 45 minuten uit hun benarde positie bevrijd door het bergingsvaartuig de Mistral en een dienstvaartuig van Rijkswater staat. Twee andere deelnemers moesten na motorpech naar Co lijnsplaat worden gesleept. ak'68..Bij de tegenstander uit Hoo- gerheide bleek Jacco Schoone een maatje te groot voor Dennis Ver dunnen, Johan 't Hooft en Simo- ne de Klerk. Wel versloeg het Kloosterzands trio met gemak Peter van Oevelen en Mitchel Hen- drickx. De vrouwen van SAR behaalden een 7-3-overwinning op GTTC Groesbeek. Chantal Remorie en Stefanie Fassaert speelden een pui ke wedstrijd met drie gewonnen wedstrijden. Liselotte Fassaert zorgde voor het zevende punt door een overwinning op Silles- sen. In het jeugd landelijk B boek te Scaldina een sensationele 9-1- overwinning op HTC. In dezelfde klasse won ook TTC Middelburg in Geldrop met 3-7 van Unicum. dochter op de eerste stek, met Maartje Eibers uit Ossenisse (Wil low) op een gedeelde tweede plaats. Via een overtuigende over winning (69,50 procent) in de Kür op Muziek maakte Nieuwenhuis met Valencia het karwei af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69