381 sport Serroen trotseert wind De Backer haalt topniveau Marlon Savat stuurt Soliterre naar de zege Dammers PWC zijn zeker van lijfsbehoud Harry Kerkhof jaar langer bij Seolto OPEN ZK HALVE MARATHON CADZAND-BAD Nico Serroen is de zestiende Belgische winnaar van het open ZK halve marathon. De West-Vlaming heeft het minst last van de wind en pakt de zege met overmacht. Gilles Sturm wint libretoernooi maandag 7 februari 2011 door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Veel deelnemers en spannende barra ges tilde de springwedstrijd bij Stal de Kroo gisteren naar een hoog niveau. Een wedstrijd waar in de Zeeuwen zich de kaas van het brood lieten eten. lack Ansems was met de zege in de klasse ZZ en Z spekkoper. In M ging de over winning naar Albert Testers. Jel- mer Koekstra toonde zich in L de beste. Met een overtuigende over winning in de sterk bezette klasse B doorbrak Marlon Savat uit Nieuwvliet met Voltaire-zoon Soli terre de overheersende rol van de ruiters van buiten de provincie. Met zijn selectief parkoers werden de ruiters door bouwer Rens Won- dergem uit Gapinge stevig aan de tand gevoeld. Met Jack Ansems kreeg de klasse Zwaar een sterke winnaar. In de klasse ZZ toonde de ruiter uit Poppel, die onlangs nog de Grote Prijs op" Indoor Nieuwland op zijn naam schreef zich oppermachtig. Met Wilkina eiste hij het oranje erelint op. En Toepolev stuurde hij naar de twee de stek. In Z reed hij de merrie Vir gil Venea Go naar een nipte zege. De combinatie bleef de Noor Djup- vik met U-Goldflower een tiende voor. Met een foutloze barragerit en de snelle tijd van 36,72 seconde stak Annelore Willeboer met de veel door Daaf Kasse middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben za terdag in de voorlaatste ronde van de nationale competitie met 11-9 verloren van TDV. Dankzij de ne derlaag van concurrent VAD tegen kampioen CEMA/De Vaste Zet is de Zeeuwse hoofdklasser bevrijd van degradatiezorgen. De Tilburgse ploeg was duidelijk sterker dan de Zeeuwen. Slechts twee van de tien PWG-spelers ver lieten het Tilburgse speellokaal met een zege op zak. Arjo Kouse maker toverde in zijn favoriete speltype een winnende dam op het bord en Johnny de Leeuw won vanuit een mindere stand door een aantal fouten op rij van zijn jonge tegenstander. Remises waren er voor Aart Walra ven, Martin van Dijk, Niels Roelof- sen, Rianka Rentmeester en Daaf Kasse. Captain Kees Rijk redde het VLISSINGEN Harry Kerkhof heeft zijn contract bij de Vlissingse korfbalvereniging Seolto met een jaar verlengd. Mo menteel strijdt hij met het eerste team in de vierde klasse van de zaalcompetitie voor het kampioen schap. In de veldcompetitie komt de Vlis singse ploeg uit in de derde klasse. Harry Kerkhof was jarenlang zelf speler van Seolto 1. techniek en afdruk springende Cas co-dochter Taxi Buuron Boay in de klasse L als eerste de lont in het kruitvat. Een tijd waarop de achter volgers van de oud-inwoonster uit 's Heer-Arendskerke zich stuk le ken te bijten. Met het mes tussen de tanden ging Albert Testers met de ruin Quibus van Landzicht op jacht naar de zege. Maar de ruiter uit Klundert kwam met de Quin- tessance-zoon een honderdste tel tekort om Willeboer van de lei ding te verdringen. Het venijn voor Willeboer zat in de staart. In een bloedstollende rit toonde laat ste starter Jelmer Hoekstra uit Mid- delharnis met de Polytraum-zoon Pucini zich negentienhonderdste sneller. In de klasse M stuurde eerste star ter in de beslissende ronde Albert Testers de merrie Wiske in de hoogste versnelling in 44,03 secon den foutloos naar de finish. Naar later bleek gooide hij hiermee met Kojak-dochter de deur voor zijn achtervolgers in het slot. Peter de Pagter deed met Vita als eerste een poging om de Braban der van de leiding te verdringen. Maar met 50,53 seconden reikte de ruiter uit Vlissngen niet verder dan de derde stek. „Ik twijfelde even in die gebogen lijn naar de laatste hindernis. Gelukkig dacht mijn paard goed mee anders had ik ook nog een springfout aan mijn broek gehad." niet tegen topspeler Anton van Berkel, Danny de Jager liep in een combinatie en Jos de Wild ging ten onder tegen een van de jonge Belgen. De Middelburgse damclub komt ook volgend jaar in de eerste klas se uit. In Amsterdam won het tien tal met 13-7 van Gandhi. De start was met nederlagen van Piet Al- laart en Piet Nieuwenhuijzen niet al te best, maar door overwinnin gen van de twee jongste spelers, Roland de Rijke en Danny Wattel, was de stand weer gelijk. Dankzij winstpartijen van Bram Goedhart, Wim Koppejan en Peter Schunse- laar werd de Amsterdamse ploeg definitief op achterstand gezet, waarna een reihisel van lan Moens de eindstand op 13-7 bepaalde. Het tweede team van PWG was veel te sterk voor TDV 3. Met de 14-6-zege schoot de Zeeuwse twee deklasser weinig op, want koplo per Constant-Charlois 2 won ook. WISSENKERKE Gilles Sturm uit Serooskerke won voor de dertiende keer het libre toernooi om de Grote Prijs Schade- herstel Roland Poppe in de A-groep. De zege in de B-groep ging naar Jan Willem Slabber uit Goes. Sturm haalde het met de hak ken over de sloot tegen titelverdedi ger Toon Rijnberg die vorig jaar de trofee wegkaapte voor de neus van de veelvoudig winnaar. Nico Serroen beukt tegen de wind in op de duinen bij Nieuwvliet. Inzet: Anjolie Engels-Wisse gaat zegevierend over de finish in Cadzand-Bad. foto's Petes- Nicolas door Joop van den Oudenhoven sluiskil - De driebanders van Delta/Fast kregen in de eredivisie tegen Ai Biljarts hun revanche voor de nederlaag eerder dit sei zoen in Apeldoorn. In Sluiskil werd het nu 6-2. Garage Verbrug- ge Hyundai verraste aangenaam met een gelijkspel tegen Twentevi- sie: 4-4. Voor de pauze veegde Peter de Backer namens Delta/Fast de vloer aan met Henk Blauwblomme. De Belg begon met series van 12, 2 en 1, vervolgde met 5 en 6 om daar la ter in de partij nog eens 5 en 10 aan toe te voegen. De Backer stond na elf beurten op 44 en Blauwblomme op 8. Even haperde de machine, waar door hij uiteindelijk nog zestien beurten nodig had voor de partij- winst „Een moyenne van 3.125 is niet slecht", zei de Belg. „Het was mijn beste pot in Nederland dit seizoen. Ik ben wel content." Te vreden was Jean Paul de Bruijn niet. Het liep van geen kant en al leen omdat opponent Martien van der Spoel lang deed over zijn laat ste tien punten kon De Bruijn de score nog enig aanzien geven. „Ik kon nog geen olifant raken" zei hij afloop. Dat verleidde spreekstalmeester Harry van Tiel ertoe het publiek op te roepen over twee weken een olifantje mee te nemen en die in de zaal uit te stallen, zodat De Bruijn in elk geval een olifant zou kunnen raken. De Bruijn lachte als de bekende boer met kiespijn. Na de pauze maakte Eddy Lep- pens via series van 6, 9 en twee keer 7 korte metten met tegenstan der Ronny Brants. Daarmee kreeg ook Leppens zijn revanche want het was Brants die hem enige we ken geleden uit het Belgisch kam pioenschap had gekegeld. De score kreeg dankzij zestien pun ten in de laatste drie beurten voor Brants nog een menselijk gezicht. Glenn Hofman won ook en had maar 31 beurten nodig om Eric Vij verberg achter zich te laten. De jon ge Hagenaar begon stroef maar maakte het verschil met series van 7, twee keer 6 en 5. Delta/Fast zette uiteindelijk een teammoyenne van 1.841 neer. Door het gelijkspel van Snellen staat de Sluiskilse ploeg weer stevi ger op de derde plaats in de eredi visie. Het is een plek die recht geeft op het spelen van de play-offs voor het kampioenschap. Garage Verbrugge deed in de strijd tegen degradatie goede zaken. De ploeg sleepte in Enschede een punt uit het vuur tegen TWentevi- sie: 4-4. Spoormans en Daniels wonnen hun partij en Wittens en Klom penhouwer verloren. Naaste con current De Vrachtkar verloor met 8-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68