3 6 WS'92 doet goede zaken Fortis wacht nog een Tjoba en TOP komen weer niet tot winst De Stormvogel nipt onderuit tegen koploper Tweedeklasser Fortis moet een veer laten in de kampioensstrijd. De Souburge ploeg verliest met 10-13 van nummer twee Maassluis. maandag 7 februari 2011 ^0R door JaapJan Ritsema GOES - Door nieuwe nederlagen voor overgangsklasser Tjoba-en eer steklasser TOP zijn de hoogst act erende Zeeuwse korfbalploegen nog allerminst zeker van lijfsbe houd. In de resterende vijf zaalwed strijden zullen beide teams nog de nodige punten moeten vergaren. Oost Arnhem-Tjoba 20-18: On danks de min of meer ingecalcu leerde nederlaag was coach Chris van Put niet ontevreden. Tegen een conditioneel sterk Oost Arnhem toonde een collectief Tjoba zich mentaal weerbaar. Op 6-6 moest de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren door onnodige vrije ballen een gaatje laten. Na rust (9-6) werden er meer fouten gemaakt waardoor de thuisclub uitliep naar 12-6. On der impulsen van Esther van Bo ven en Johanneke Vleugel kwam Tjoba wel terug in de partij. „Voor een punt had alles mee moeten zit ten", zei Van Put. Scores Tjoba: Esther van Boven en Jo hanneke Vleugel 5, Dennis Broerse 3, Dirk-Jan Westmaas en Patrick de Bruine 2, Geerten van Moolenbroek 1. ODO-TOP 17-14: Na rust (10-8) liet één vak het afweten. ODO voelde de onmacht bij de Arnemuidena- ren en greep het initiatief Na een doelpuntloos kwartier op 14-10 (le gio gemiste Arnemuidse doorloop kansen) was er geen redden aan. Scores TOP: Comé Bezemer en Jeani- ne Marijs 3, Anita de Ridder, Leon van Belzen, Wilma de Ridder, Jordi Meul- meester, Peter van Belzen, Remco Beze mer, Nelleke van Belzen en Carola Meulmeester 1. Swift-Pernix 15-11: Tevredenheid was er over de vijftien scores en op luchting over de twee punten. Coach Marianne Marinnissen: „We hebben lijfsbehoud nu weer in ei gen hand." Hoewel één vak wissels nodig had om kansen om te zetten in doelpunten, toonden de Middel burgers bravoure en tankten ze ver trouwen voor een goed vervolg. Scores Swift: Richard Geldof 5, Mat hijs Pagé 4, Roel Klootwijk 3, Vera Kui per 2, Bas Gunter 1. Togo-Ondo 11-14: Togo was te af hankelijk van Kevin de Waele, On- do scoorde op belangrijke momen ten. Na rust (5-7) leek Togo de macht te grijpen. De Goese voor sprong (10-9) was echter van korte duur. Joris Hoogwerf hielp zijn ploeg naar 10-12 en bepaalde in ho ge mate de uitslag. Door het verlies van Scheldevogels is Ondo mede koploper. Scores Togo: Kevin de Weale 8, Corné van Rooijen 2, Niek Meerman 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Joris Hoogwerf 3, Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu, Nikie Geervliet, Lianne Lorier en Annemieke Koppelaar 1. Olympia-Blauw Wit 19-13: Zon der coach Wim Vöorneveld onder ging Blauw Wit de veronderstelde nederlaag in Spijkenisse. Bij het eindsignaal had Olympia met speels gemak het verschil bij rust verdubbeld. Stormvogels-Scheldevogels 11-8: Koploper Scheldevogels fungeerde als rode lap. De Brabanders haal den het beste boven bij het in pun- tennood verkerende Stormvogels, dat de wedstrijd domineerde. Een collectieve prestatie: de heren hiel den de anders schotgrage tegen standers in bedwang, de vrouwen hadden het vernuft om het karwei af te maken. Scores Stormvogels: Frank Peene en Francky Koole 3, Niek Peene, Kristian Gabriëlse, Arjen Schoe, Linda de Witte en Sabine Minderhoud 1. - - m mm ZAALKORFBAL door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Er waren afgelopen weekeinde alleen maar nederlagen voor de waterpoloteams van De Stormvogel. Het eerste mannen- team verloor met 4-5 van koplo per SBC2000. De Vlissingse vrou wen gingen onderuit tegen De Rog: 5-6. De Stormvogel-SBC2000 4-5: Te gen koploper SBC2000, dat dit sei zoen nog maar twee punten heeft ingeleverd, kende De Stormvogel een goede start. Het werd snel 1-0. SBC2000 kwam op 1-1, maar De Stormvogel speelde goed en kwam opnieuw op voorsprong: 2-1. SBC2000 kwam in de tweede pe riode op gelijke hoogte en liep daarna uit naar 2-4. Toen het in de laatste periode 2-5 werd, leek de wedstrijd gespeeld. Toch kwam De Stormvogel sterk terug en scoorde snel de 3-5. Pas vlak voor tijd viel de aansluitingstreffer: 4-5. Scores De Stormvogel: Bas Mechiel sen 2 en Martijn Mechielsen en Jordy de Nood beiden 1 maal. De Stormvogel 2-Nuenen 5-8: Na de opsteker vorige week speelde De Stormvogel 2 zaterdag een zwa re wedstrijd waarin het onvriende lijk was en de scheidsrechters een hoofdrol speelden door aan het eind van de wedstrijd zelfs wat pu bliek van de tribune weg te sturen. Het duel ging op en neer. Pas in de slotfase nam Nuenen afstand van De Stormvogel. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers 4 en Frank Leijnse 1 maal. De Stormvogel 3-SBC2000 3 4-9: Tegen het geroutineerde SBC2000 3 had De Stormvogel 3 een moeiza me start. SBC2000 speelde iets slimmer en nam met een paar snel le aanvallen afstand. Scores De Stormvogel 3: Rik Schot, Jens van der Heijden, Yanniek Mol en Sjakko Bekkers allen 1 maal. Vrouwen. De Stormvogel-De Rog 5-6: Na drie zeges op rij was er zaterdag de lastige thuiswed strijd tegen De Rog. De Vlissingse vrouwen namen een 3-0-voor- sprong. De Rog ging daarna feller spelen maar De Stormvogel wist stand te houden en speelde goed zodat het met 5-2 voor stond bij het ingaan van de laatste periode. Maar juist vanaf dat moment ging er erg veel fout. De Rog kantelde de wedstrijd waardoor het halver wege de laatste periode al op 5-5 stond. De Rog pakte in de laatste minuut de volle winst. Scores De Stormvogel: Silvia Crielaard 2 en Saskia van der Hooft, Liliane Sole en Lois van de Berg allen 1 maal. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus keerden ondanks een 3-2-nederlaag met een tevreden ge voel terug uit Roosendaal. De man nen van WS'92, tweede op de ranglijst in de promotieklasse B, versloegen Switch'89 met r-3. Het met personele problemen kampen de Mytilus haalde uit de laatste vier duels negen punten en werkt zich daardoor aan de staart van de ranglijst enigszins omhoog. Alfa Next Volley werd ondanks de ne derlaag in Roosendaal voorbijge streefd. De Roosendaalse reserves kwamen op gelijke hoogte met de Goese formatie. „Als we elke week twee of drie punten halen, dan redden we het wel", zei Peter Ver burg. De mannen van WS'92 profiteer den van de nederlaag, die het tot zaterdag eveneens op de tweede plaats gerangschikte Redkey Goirle 2 bij de reserves van Voko Irodion leed (3-1). Mikro Electro/Roosendaal 2-My- tilus 3-2 (25-18, 20-25, 21-25, 25-22, 15-10): Hoewel er in Roosendaal twee staartploegen tegenover el kaar stonden, was dat in het veld niet te zien. Beide teams haalden een hoog niveau. Jeroen de Gof- fau, sterk spelend in het achter veld, vertolkte een hoofdrol in de taai verdedigende Goese formatie. Ook in aanvallend opzicht deden de Zeeuwen van zich spreken. In een wedstrijd met veel en lange rally's leidde Mytilus na drie sets met een kleine voorsprong. Daarna haakten de bezoekers af Mytilus, met slechts zes man afge reisd, kon niet wisselen en ging in een ware conditieslag ten onder. Met twee setzeges op zak hield My tilus in het vierde bedrijf tot hal verwege gelijke tred met de thuis ploeg, die onlangs de koploper ver sloeg. Drie fouten op rij leidden de on dergang van de Goese formatie in. In de beslissende vijfde set ging aan Goese kant het licht langzaam uit. De thuisploeg, die voortdu rend had gewisseld, bleek conditio neel sterker en trok uiteindelijk aan het langste eind. Switch'89-WS'g2 1-3 (12-25, 19-25, 20-25, 25-23): De Vlissingse mannen waren tegen de nummer zes van de ranglijst in de eerste drie sets heer en meester. Dat re sulteerde goed spelend in drie set zeges op rij. Met veel servicedruk nam WS'92 het initiatief. Aan het net werden de aanvallen keurig af gewerkt. Met drie setzeges op zak slaagden de Zeeuwen er niet in om met de volle buit naar huis te gaan. De eigen opslag werd, min der en de servicepass viel weg. In aanvallend opzicht kon WS'92 niet meer zo domineren als in de eerste drie sets. Dat leidde tot een krappe nederlaag. Elze Blankenburgh wordt op de huid gezeten door een speelster van Maassluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66