sport 133 Zoutelande Nieuwland verrast VCK Individuele klasse helpt Oemoemenoe aan winst Waisapy schiet Jong Ambon naar zege Oostkapelle wint derby van Smerdiek maandag 7 februari 2011 'We waren tevreden geweest met een gelijkspel, maar als je in de laatste minuut nog op 0-1 komt, dan is het wel gestolen' John Tahapary, trainer van Domburg door Merlijn van Dierendonck zoutelande - De voetballers van Domburg hebben de wedstrijd te gen De Meeuwen met meer geluk dan wijsheid winnend afgesloten. Domburg, dat dankzij de zege een plekje omhoog gaat in de klasse ring in de derde klasse, won in ex tremis met o-t. Het duurde lang voordat beide ploegen gewend waren aan de weersomstandigheden. De thuis ploeg had veel balbezit en speelde veel aanvallender dan Domburg, dat ondanks de wind in de rug, al leen maar tegenhield. Het verdedi gen van Domburg had echter wel effect, want vaak strandden de aan vallende pogingen van De Meeu wen. In de 31e minuut schoot Vin- cenzo Lorello een afgeslagen bal net naast en enkele minuten later waagde Kevin Janse ook een po ging. Maar ook hij zag zijn schot naast gaan. De tweede helft was een stuk aan trekkelijker. Dat kwam vooral doordat De Meeuwen de druk op Domburg opvoerde en daardoor goede mogelijkheden kreeg. Meeu wen-coach Hans van de Rafelaar: „De eerste helft hebben we wel het betere voetbal gespeeld, maar ook niet echt grote kansen ge creëerd. En dus spraken we af Domburg bij de strot te grijpen." In de 56e minuut verving Sjoerd Wijkhuis Pieter Roelse en met de komst van Wijkhuis, kwam er ook meer gevaar voor de goal van Domburg-keeper Jacco Leijdek- kers. Drie minuten na zijn entree miste Wijkhuis een grote kans om de score te openen en een minuut later zorgde diezelfde Wijkhuis weer voor gevaar. Hij zag zijn kop bal van de lijn gehaald worden. De Meeuwen, dat qua kansen en aan vallend spel meer aanspraak maak- door Hans Markusse middelburg - De rugbyers van Oe moemenoe troffen in Oisterwijk het laaggeklasseerde Oysters. De thuisploeg maakte het de Middel burgers knap lastig. Na een o-13-voorsprong bij rust zegevier de Oemoemenoe met 5-18, waar door ze in het spoor blijven van koploper HRC 2. Het was al snel duidelijk dat de hekkensluiter alles in het werk had gesteld om een goed resultaat te behalen tegen Oemoemenoe. Een aantal ervaren oud-spelers - vier seizoenen geleden speelde Oysters nog in de ereklasse - was van stal gehaald om het Oemoeme noe vooral fysiek moeilijk te ma ken. Vooral door de zwaardere voorwaartsen had de thuisploeg een overwicht in de scrum, maar bij Oemoemenoe gaf de klasse van door Klaas Verspoor te op de zege dan Domburg, ging onverminderd door met proberen om te scoren. In de 64e minuut kopte Timme Kwast nog een bal te gen het aluminium en daarna volg den nog enkele schoten op doel. De grootste kans voor Domburg op de voorsprong kwam tien mi nuten voor tijd. Na een uitbraak kwam Ronald Hendrikse oog in oog met Meeuwen-keeper Denni Oosse, maar hij wist deze mogelijk heid niet verzilveren. Na deze gemiste kans leek de wed strijd af te stevenen op een doel puntloze remise. Totdat Domburg in de blessuretijd opnieuw coun terde. De bal kwam vanuit een uit trap van keeper Leijdekkers uitein delijk terecht bij Chiel Maranus. Hij begon aan een solo richting het doel en wilde de bal voorzet ten op Ronald Hendrikse. De voor zet werd echter in eigen goal gegle den door een verdediger van De Meeuwen: 0-1. Niet lang daarna floot scheidsrechter Van Meerkerk voor het einde van de wedstrijd en dat bezorgde Domburg en trai ner John Tahapary de langver wachte, vierde zege van het sei zoen. „We waren tevreden ge weest met een gelijkspel", zei Taha pary na afloop, maar als je in de laatste minuut nog op 0-1 komt, dan is het wel gestolen, maar ik ben er niet minder blij om." Hans van de Rafelaar was erg onte vreden over het spel van zijn ploeg. Als je bovenin mee wil doen, dan moet je van de onderste kunnen winnen. Dat ben je aan je stand verplicht", constateerde Van de Rafelaar, Ik miste een beetje het heilige vuur." De Meeuwen - Domburg 0-1 (0-0). 90+2 Chiel Maranus 0-1. Gele kaart: Sjors Lankhaar, Kevin Janse (De Meeu wen), Maurice Bernard (Domburg). Scheidsrechter: Van Meerkerk (Streef kerk). Aantal toeschouwers: 150. middelburg - Nieuwland boekte in de derde klasse A van het zater dagvoetbal een even verrassende als verdiende 3-0-uitoverwinning op VCK. Veere pakte tegen SKNWK drie belangrijke punten en neemt daardoor net als Nieuw land wat meer afstand van de on derste plaatsen. VCK - Nieuwland 0-3: Een kost bare nederlaag voor VCK in de strijd om het kampioenschap. Nieuwland boekte een verdiende overwinning, die na een o-o-rust- stand pas in de tweede helft gestal te kreeg. Bart-Jan Kroes opende uit een strafschop de score. Met een prachtig schot zette André Goedhart de bezoekers op 0-2. Via Carsten Feleus kwam Nieuwland daarna nog aan een derde treffer. Veere - SKNWK 2-1: Alle goals kwamen uit een vrije trap tot stand. Na tien minuten opende Valmir Shala namens Veere, met een vrije trap vanaf de zijkant van het veld, de score. Drie minuten voor rust tekende Theo van Taten- hove voor de 2-0-ruststand. In de 50e minuut leverde Martin Kiesen- berg een kopie af van de openings treffer, want uit een identieke si tuatie zorgde hij voor de 2-1. Daar na kreeg SKNWK een paar kansen op de 2-2, maar Veere-doelman René Bil redde onder meer uitste kend op een inzet van Kiesenberg. Daarentegen haalde Kristian Bouwman nog een Veerse inzet van de doellijn. Yerseke - Heinkenszand 5-2 (4-0). Niels Poleij 1-0, 4-0 en 5-1.Michel de Rooij 2-0, Bart van Steveninck 3-0, Maarten Griep 4-1 en 5-2. Colijnsplaatse Boys - Kapelle 0-2 (0-2). Robin Boogaard 0-1, Tom Jonker 0-2. DFS - Spui 3-1 (2-0). Lennart Padmos 1-0, Pieter de Munnik 2-0, Kevin de Roode 2-1, Bas Hogenstein 3-1. Derde klasse B. Krabbendijke-FSV 0-2 (0-0). Wiebe de Kok 0-1, Wiebe de Kok 0-2. Rillandia-Smerdiek 2-4 (2-2). Andreas Vroegop 0-1, Jaimy Tims 1-1, Bud Asch- man 2-1, Martijn Lindhout 2-2, Andreas Vroegop 2-3, Souliman el Bauz- zaoui 2-4 (strafschop). Seolto-WHS 3-1 (3-1). Joshua Broe ders 1 -0, Patrick de Klerk 2-0, Patrick de Klerk 3-0, Robin van Dijke 3-1 Tholense Boys-Klundert 0-4 (0-4). Eric Fuanani 0-1, Peter van Wingerden 0-2, Leon Hollemans 0-3, Leon Holle mans 0-4. Noad'67-The Gunners 1-1 (1-1). Paul Pedersen 0-1, Stefan van de Peet 1-1. door Jos van Beizen middelburg - Koploper Ria W leek in de vierde klasse in Biervliet met een 0-3-ruststand op weg naar een eenvoudige overwinning. In de tweede helft knokte de thuis ploeg zich echter terug in de wed strijd, maar het bleef bij 2-3. Wal- cheren-Breskens (1-1) en Oost- burg-Robur (0-0) eindigden onbe slist, terwijl long Ambon met mi nimaal verschil (0-1) won in Sluis kil. In de vierde klasse B boekte Luctor'88 de eerste overwinning sinds op 31 oktober de eerste perio- detitel werd binnengehaald. Sluiskil-Jong Ambon 0-1: Bij de openingswedstrijd van de competi tie werd het in Middelburg nog 6-0 voor Jong Ambon, maar nu zat een dergelijke uitslag er zeker niet in. De wedstrijd was zeer ma tig met van beide zijden veel mid denveldspel en dus weinig spekta kel voor de doelen. Na twintig mi nuten werd Martin Waisapy matchwinnaar namens Jong Am- bon door één van de weinige mo gelijkheden onberispelijk binnen te schieten: 0-1. Walcheren-Breskens 1-1: Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, waarbij de beste moge lijkheid voor de bezoekers was. In de tweede helft was Walcheren heer en meester, maar zoals zo vaak dit seizoen bleek scoren een groot probleem voor de Vlissin- gers, ook door goed keeperswerk van Roy den Dunnen bij de bezoe kers. Hij kon echter ook niet voor komen dat Paul Bunnik vanaf elf meter zijn ploeg op voorsprong bracht: 1-0. In blessuretijd kreeg de ploeg van Dennis de Nooijer de rekening gepresenteerd voor alle gemiste kansen toen Johnny de Jaeger na een scrimmage de gelijk maker binnentikte: 1-1. Oostburg-Robur 0-0. Patrijzen-Hontenisse 2-1 (1-1). Jeroen Verschuren 0-1, Edwin Capello 1-1, Ray mond Rovers 2-1 Biervliet-Ria W 2-3 (0-3). Tim van Herreweghe 0-1, Huber van de Hemel 0-2, Ryan de Regt 0-3, Thomas Leur- gans 1-3, Stefan Janse 2-3. Clinge-Steen 1-0 (1-0). 43. Jochem Marcus 1-0. Vierde klasse B: Luctor'88-DIVO 1-0 (0-0). Thijs van den Dries 1-0. Quinten van Dijk en de trefzeker heid van zijn neef Laurent Leg rand toch de doorslag. Na een mis ser in de tiende minuut was Lau rent Legrand niet veel later twee keer trefzeker met een penal ty-kick: o-6. Vlak voor rust had Quinten van Dijk maar een klein gaatje nodig om de eerste try van de wedstrijd te drukken. Laurent Legrand bepaalde de ruststand met een conversion op 0-13. Direct na rust kwam Oysters terug tot 5 - 13, maar de Middelburgers lieten zich niet van de wijs breng en. Echt gevaarlijk werd de thuisclub nooit en halverwege de eerste helft was het opnieuw Van Dijk die het duel definitief besliste. Tovaal trof op eigen veld een zwak ke broeder in Amsterdam Acade micals, maar zelfs tegen de oud-studenten konden de Goese- naren geen potten breken: 0-12. oostkapelle - Het vrouwenteam van Oostkapelle heeft de Zeeuwse derby tegen Smerdiek gewonnen. An- nelien van Hecke was opnieuw een doorslaggevende fac tor voor de thuisploeg. Het hele duel werd overscha duwd door windvlagen die de ene naar de andere pass verpeste. De beslissing in de tegenvallende derby viel halverwege de tweede helft; Marieke Kwast stuurde An- nelien van Hecke alleen op het Smerdiekse doel af. Doordat de keepster aarzelde kon Van Hecke haar twaalfde goal van het seizoen binnenschieten. Later ver zuimde ze haar dertiende te scoren. In de slotminuten kwam Oostkapelle goed weg toen een Smerdieks schot via de binnenkant van de paal uit de goal bleef. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63