weer lachen sport 131 Kloetinge is er niet helemaal bij Nuenen-Vlissingen haalt einde niet Goes kan geen vuist maken tegen Terneuzen en verliest op eigen veld Temeuzense Boys in gesprek met Leonhart maandag 7 februari 2011 door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - Supporters van zondag-eersteklasser RCS konden gisteren na enkele maanden einde lijk weer eens met een glimlach sportpark de Alblas verlaten. RCS versloeg EFC op eigen veld met 2-0. Een verdiende overwinning voor de thuisploeg, die de gehele tweede helft met tien man speelde nadat op slag van rust Roy van de Kaap de rode kaart kreeg. RCS-trainer Michel Leonhart had zijn elftal op drie plaatsen gewij zigd ten opzichte van de vorige wedstrijd. Dit had onder andere met een aantal schorsingen te ma ken wat onderhand als een rode draad door het seizoen van RCS loopt. Wekelijks worden er onno dige gele en rode kaarten geïncas seerd, waardoor er elke wedstrijd spelers geschorst zijn en er dus ge schoven moet worden in de opstel ling. Een positief gegeven gisteren was het debuut van de Belg Kjell van der Haeghen. Hij werd in de winterstop aangetrokken om voor doelpunten te zorgen en begon in de basis. Mede door de stevige wind en het matige veld begonnen beide ploe gen zwak aan de wedstrijd. Pas na een half uur spelen was het debu tant Kjell van der Haeghen die de wedstrijd open brak. Na uitste kend doorzetten van Lorenzo de Groot kwam de bal bij de aanval ler. Hij schoot in eerste instantie te gen de keeper maar in de rebound was het toch raak en zette zo zijn ploeg op voorsprong: 1-0. EFC kon hier weinig tegenover stellen totdat RCS-middenvelder Roy van der Kaap na een overtre ding een discutabele rode kaart kreeg voorgehouden van de scheidsrechter. Een opstootje volg de maar gek genoeg werden nu wel de kaarten op zak gehouden. Michel Leonhart was in de rust ge noodzaakt een tactische wissel door te voeren waardoor Len Eversdijk werd vervangen door de meer controlerende Benjamin Ver west. Of de rode kaart slecht uit kwam voor RCS was nog maar de vraag. De ploeg begon de tweede helft als een hecht team en men was be reid om een stapje extra te zetten. Er werden veel duels gewonnen en EFC was niet bij machte om de man meer situatie om te zetten in grote kansen. De bezoekers kregen in de hele tweede helft slechts drie kansen waarvan doelman Arvid Pieterse er twee prima pakte en één keer de hulp van de paal kreeg. In het laatste kwartier was het RCS die de wedstrijd naar zich toe trok. Tot tweemaal toe was het invaller Okan Baskos die een pri ma steekpass afleverde en zo z'n medespelers vrij voor de doelman zette. Rafael Vulin miste .echter maar Joey van der Zweep besliste de wedstrijd. Oog in oog met de keeper schoot hij prima binnen en was de broodnodige overwinning een feit. „Het was geen beste wed strijd van onze kant maar we heb ben wel veerkracht getoond na de rode kaart en hebben eindelijk een keer wel het geluk aan onze zijde", zei een blije Michel Leonhart na af loop. Ook nieuwkomer Kjell van der Haeghen was content met de over winning. „Het is geweldig om in je eerste wedstrijd te scoren. Daar voor ben ik ook aangetrokken en ik hoop RCS de rest van het sei zoen zo te kunnen helpen." RCS-EFC 2-0 (1-0). 28. Kjell van der Haeghen 1 -0, 82. Joey van der Zweep 2-0. Scheidsrechter: H. Tempelaar. Gele kaart: Len Eversdijk, Kjell van der Haag hen (RCS), Dennis van der Berg (EFC). Rode kaart: Roy van der Kaap (RCS). Aantal toeschouwers: 150. Het bestuur van Terneuzense Boys kiest deze week uit drie kandidaten de nieu we trainer. Voorzitter Robert Matthijs wilde de namen nog niet prijsgeven, maar kon niet onder Michel Leonhart uit. De trainer van RCS werd eerder al ge tipt als opvolger van Karl Vergouwen, die naar VC Vlissingen vertrekt Deze week heeft Leonhart een laatste gesprek, evenals zijn twee medekandidaten. door Rudy Boogert ROTTERDAM - Wat Kloetinge be treft had scheidsrechter Schuring zaterdag na achttien minuten al mogen affluiten. De Bevelandse hoofdklasser was in ijltempo naar een 3-0-achterstand gespeeld door XerxesDZB. Door drie kopballen. „Ze waren een maatje te groot", concludeerde trainer Cees Hout epen. Uiteindelijk keerde Kloetin ge met een 5-0-nederlaag huis waarts. De bus stond gelukkig vlak bij de uitgang. De spelers konden linea recta van de kleedkamer de bus in duiken. Nauwelijks tijd om hoon over zich heen te krijgen. Michel Maaskant wilde zijn wandelingetje van dertig meter wel even onder breken. Hij wist dondersgoed dat hij bij de eerste twee goals niet he lemaal vrijuit ging, maar manmoe dig deed hij zijn verhaal. De Bruse jongeling kopte na vijf minuten de 1-0 achter zijn eigen doelman en drie minuten later bij de 2-0 kwam hij niet aan de bal bij Marvin Strik. „Klote", vatte hij zijn gevoel samen. „Bij de eerste goal wilde ik de bal wegkoppen en bij de tweede twijfelde ik en dacht dat ik rugdekking had. Ik kon wel door de grond zakken. Gelukkig heb ik me in de rest van de wed strijd kunnen herpakken." Voor Kloetinge was het leed ech ter nog niet geleden. De score liep uiteindelijk op naar 5-0, de groot ste nederlaag onder het bewind van Cees Houtepen. Tot zaterdag was dat de smadelijke 4-0-neder- laag van vorig seizoen bij Rijsoord. „Xerxes is verder dan wij", zei Houtepen. „Ze hebben veel bewe ging, veel kracht en veel snelheid." Toch vond Houtepen het veldspel van zijn ploeg niet eens zo ver keerd. Dat klopte tot halverwege de helft van XerxesDZB. Op dat moment moest de aanval van Kloetinge de regie overnemen, maar met een onzichtbare Ingmar Quist, een onzichtbare Mark Schuit en af en toe een flitsje van Etiënne Mallie was de noest wer kende spits Daan Esser een roepen de in de Sahara. In een 'Brother Act' zette Daan Es ser zijn broer Jaap na twee minu ten alleen voor de XerxesD- ZB-doelman, maar deze redde. Daan Esser schoot daarna nog een keer voorlangs en in de tweede helft claimde hij een strafschop maar kreeg een (dubieuze) gele kaart voor een schwalbe. En na een mislukte lob waren de aanval lende wapenfeiten van Kloetinge geteld. „We komen voorin kracht tekort", erkende Houtepen. Het aantrekken van een echte aanval sleider is daarom voor volgend sei zoen prioriteit nummer één, maar eerst moet Kloetinge maar 's zien dat het in de hoofdklasse blijft. „Te gen Xerxes hoefden we geen pun ten te pakken", zei Maaskant. „Vol gende week is dat veel belangrij ker." Elan komt DTS'35, dat evenveel punten heeft, op bezoek. De uit wedstrijd werd met 5-0 gewon nen, maar tijden veranderen. DTS'35 heeft na de winterstop ge wonnen van RWH (2-1) én AS- WH (4-1). Bovendien moet Kloe tinge het stellen zonder zijn club topscorers Quist en Daan Esser, die beiden geschorst zullen zijn. En de 'spelersspoeling' is al zo dun bij Kloetinge. Zaterdag moest eerstejaars senior Sam Biesterbosch op linksback bij voorbeeld de geschorste Maarten van Rosevelt vervangen. Uiteinde lijk kwamen de assist bij drie van de vijf goals van zijn directe tegen stander, Kevin Liefhebber. Niet dat dat Biesterbosch bij zijn eerste ba sisbeurt werd nagedragen, maar het verschil tussen basis en bank is bij Kloetinge te groot voor een hoofdklasser. BMNMMBmHHOMai ■rasasosBsnnaagaHsnBBSHBaHB door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De voetballers van VC Vlissingen hebben gisteren in het duel met Nuenen het eindsig naal niet gehaald. Scheidsrechter Van Oostrom staakte het duel net na de rust, nadat Danny ter Steege zijn tweede gele kaart kreeg. Op het moment van staken was de stand 2-1 in het voordeel van Nue nen. „Jammer, dat ze een scheidsrech ter in opleiding op zo'n belangrijk duel zetten. De Leidsman nam in de wedstrijd een paar discutabele beslissingen en leidde het duel chaotisch", zei Vlissingen-trainer Roy Hendriksen na afloop. De aan leiding voor het stilleggen was dat de spelers van Vlissingen verhaal gingen halen voor de tweede gele kaart van Ter Steege. Van Oostrom ging eerst over tot een afkoelings periode, waarna hij het duel defini tief staakte. Hendriksen: „Zowel Vlissingen als Nuenen heeft er al les aan gedaan om de wedstrijd uit te spelen zonder poespas. Wij kon den sowieso met negen man niet meer winnen en zouden dan het duel uitspelen zonder verdere gele kaarten." Vlissingen stond al na twee minuten met een man min der, nadat Dangelo Martien een doorgebroken speler de vrije door gang belette. Hendriksen: „Uit de penalty werd de openingstreffer gemaakt, maar uit de volgende uit braak werd het weer gelijk door een goede actie van Jonathan (Constancia) die Said Bouzambou goed bediende. Dan kom je op ach terstand doordat er ruimtes ont staan, maar we bleven aardig com bineren. Maar zoals ik al zei, ieder een heeft er alles aan gedaan om het duel uit te spelen, maar de scheidsrechter wilde er niet meer aan." RKSV Nuenen-VC Vlissingen 2-1 (ge staakt in 53e minuut). 2. Mart van de Gevel 1-0, 3. Said Bouzambou 1-1,11. Richard van Malten 2-1. Scheidsrech ter: I. van Oostrom (Oudewater). Rode kaart: Dangelo Martien en Danny ter Steege (twee keer geel, beiden Vlissin gen). Gele kaart: Verlijsdonk, Kadur en Janssen (Nuenen) Thomas Ragut (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 300. Dominique Verlinde (links) heeft Terneuzen op 0-1 gezet. Goes-doelman Daniël Koole heeft het nakijken. foto Willem Mieras door Michiel Bouwman GOES - De lichaamstaal van Robin de Pagter sprak boekdelen. Zijn vrije trap, met bedoeling gevaar te stichten voor het Terneuzense doel, belandde na een uurtje spe len ergens over de achterlijn. De aanvaller van Goes stond er een paar seconden verslagen bij en be sefte dat het niet liep bij de koplo per in de tweede klasse. Mede daardoor ging Goes voor het eerst dit seizoen onderuit: o-i. Het was echter niet alleen het ma tige spel van de thuisploeg dat daarvoor zorgde. Terneuzen had zijn zaakjes goed voor elkaar en gaf weinig weg aan het normaal zo makkelijk scorende Goes. Zo werd clubtopscorer Kyle Does burg uit de wedstrijd gespeeld door Robbin Dekker. Dat de Terneuzense winst belang rijk was voor de Zeeuws-Vlamin gen, blijkt wel uit de cijfers. In ver- Eespunten is de achterstand op Goes - de gestaakte wedstrijd te gen Oosterhout, waarin Terneu zen een 2-o-voorsprong verde digt, meegerekend - nog maar twee punten. „Het is jammer dat je in zo'n wed strijd verliest", vond Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop, daarmee doelend op het punt verlies van de andere topploegen. „Of dit onze slechtste wedstrijd was? Dat zou denigrerend zijn naar de tegenstander. Maar het is wel zo dat we in de eerste helft twee, drie goede kansen hadden en zij bij hun eerste schot op doel gelijk scoorden. De tweede helft was een formaliteit. Ik had net zo goed binnen kunnen blijven." Dat had wel iets weg van een un derstatement, want wie een feller en gretiger Goes in het tweede be drijf had verwacht, kwam inder daad bedrogen uit. Gert-Jan van Leiden was nog het dichtst bij een doelpunt, maar de poging van de middenvelder was te slap ingeschoten. De Nooijer: „Die had-ie moeten maken... Soms heb je zo'n gevoel van: we gaan niet scoren. Maar dan moet je op o-o kunnen spelen." Dat die score niet de eindstand was, kwam door een optelsom van slordigheden. Knullig balver lies van Goes noopte Wouter de Craene tot een overtreding net buiten het zestienmetergebied, waarna de vrije trap van Remco van Leeuwen niet goed verwerkt werd door keeper Daniël Koole. Via de doelman en de paal bleef de bal liggen op de lijn, waarna Dominique Verlinde hem binnen prikte. Oosterhout-Aardenburg 1-2: Met een verrassende overwinning heeft Aardenburg gisteren een po sitieve wending gegeven aan een roerige periode. TSC werd in Oos terhout met 1-2 verslagen. Robbie de Muynck, als interim-trainer de vervanger van de opgestapte Fon- ny Verstraeten, zag zijn ploeg hal verwege de eerste helft op voor sprong komen via Steven de Croo- ck. David van Kerschaver maakte de andere treffer .voor Aarden burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61