4 Willeboordse krijgt handrem 281 sport Dick Jaspers sterkste in World Super Cup Hoogerland grijpt naast eindzege in Bessèges GRAND SLAM Titelkandidaat Elisabeth Willeboordse vindt in Parijs in de kwartfinales haar Waterloo. Na afloop is ze eerlijk: „Ik judode angstig." Superprestige gaat wederom naar Nys De Priester zegeviert op Dutch Open Robert Kubica loopt letsel op bij crash België en Rusland naar halve finale Boom slaat meteen zijn slag in Quatar maandag 7 februari 2011 In haar rijk gevulde prijzenkast hangt slechts één medaille van het Parijse toernooi. In 2010 pakte ze brons. Elisabeth Willeboordse neemt geen initiatieven tegen Lili Xu en verliest. HOOGSTRATEN Sven Nys kan de eindzege in de Su perprestige niet meer ontgaan. De Belgische veldrijder won gisteren de zevende en voorlaatste wed strijd. In Hoogstraten bleef hij land genoten Niels Albert (tweede) en Kevin Pauwels (derde) voor. Het is voor Nys de tiende keer dat hij de Superprestige wint. De num mer twee op de lijst van eindwin naars is Hennie Stamsnijder. De Ne derlander schreef de Superprestige vier keer op zijn naam. Volgend weekeinde is de laatste wedstrijd in Middelkerke. VELDHOVEN Dartster Kaylee de Priester heeft het prestigieuze Dutch Open in Veldhoven bij de jeugd op haar naam geschreven. De Middelburg se kwam ongeschonden de poulefa se door, waarna ze in de halve fina le Marilou Daamen tegenkwam. De Priester won met 3-0. In de finale versloeg ze Louise Bunk eveneens met 3-0. De Pries ter gooide zelfs een 180'er, waarna ze de partij met dubbel twintig uit gooide. Mede dankzij deze presta tie is het Nederlands team voor De Priester zeer dichtbij. ROME Robert Kubica is gisteren ernstig gewond geraakt. De 26-jarige Pool se Formule i-coureur van Lotus Renault crashte toen hij met zijn Skoda Fabia op weg was naar de start van de Rally van Andora, in de buurt van Genua. Hij zou aan daaraan meedoen. Kubica sloeg met zijn auto, die op volle snelheid lag, tegen de muur van een kerk. De Pool liep diverse breuken op in zijn hand, been en arm. De hand van Kubica is er het ergst aan toe en functioneert niet meer. MOSKOU België en Rusland hebben gisteren de halve finales van de Fed Cup be reikt. De Belgische tennissters ken den weinig moeite met de Verenig de Staten: 4-1. De Russinnen boek ten een zwaarbevochten zege op Frankrijk (3-2). Ook Tsjechië en Rusland schaarden zich bij de laat ste vier. België ontvangt in de halve eind strijd Tsjechië. Dat was met 3-2 te sterk voor buurland Slowakije. Rus land strijdt met titelverdediger Ita lië om een finaleplaats. DOHA Lars Boom heeft gisteren de pro loog van de Ronde van Qatar ge wonnen. De renner uit de Rabo- bankploeg bleef in de lastige tijdrit over twee kilometer de Zwitserse specialist Fabian Cancellara vier se conden voor. Tom Veelers (Skil-Shi- mano) finishte als derde. Boom leg de het parkoers af in 3.07,39. De Amerikaan Tyler Farrar sprint te gisteren naar de zege in de Tro- feo Palma, de eerste wedstrijd van de Challenge Mallorca, een reeks van vijf eendagskoersen. door Roeland van Vliet PARIJS - Fysiek is Elisabeth Wille boordse fit, mentaal nog niet. Dat zei ze zaterdag na haar relatief vroege uitschakeling tijdens de Grand Slam van Parijs. „Ik heb blijkbaar langer dan zes weken no dig om weer helemaal scherp te zijn en de handrem eraf te kun nen halen." De 32-jarige Willeboordse was weer angstig geweest op de judo- mat - een probleem waar de Mid delburgse al heel haar carrière mee worstelt. Regelmatig werkt de vrees om te verliezen in haar voor deel, maar vaak ook niet. In het pompeuze Palais Omnisports de Paris Bercy slaagde ze er nauwe lijks in het initiatief te nemen en goede acties te maken. De nummer vier van de wereld ranglijst struikelde daardoor al in de kwartfinales van de klasse -63 kilo. De Chinese Lili Xu, die uitein delijk tweede werd, zette haar de voet dwars, nadat ze nog wel had gewonnen van Po -Sum Leung uit Hong Kong en de Kroatische Marij- ana Miskovic. Hoofdschuddend verliet ze de speelhal, om vervol gens in een hoekje van de op- warmhal weg te duiken. Daar luis terde ze gedwee naar de troos tende en relativerende woorden van technisch directeur Cor van der Geest en bondscoach Marjo lein van Unen. „Ik ben zó teleurgesteld in me zelf', zei ze al vrij snel daarna. „De wil om hier een goed resultaat neer te zetten was er écht wel, maar er zat weer eens een vette rem op bij mij. Angst hield me te gen. Ik kwam er vooral tegen Xu niet doorheen." Willeboordse was in 2010 zeer succesvol, met de Europese titel in de klasse -63 kilo en de wereldtitel door Koen de Vries MIDDELBURC - Johnny Hoogerland is er niet in geslaagd de Ster van Bessèges op zijn naam te schrij ven. De wielrenner uit Yerseke ver overde vrijdag de leiderstrui in de Zuid-Franse etappekoers. Een dag later moest hij hem afgeven aan de Fransman Anthony Ravard en gisteren zag hij ook zijn ploegge noot Marcato in het algemeen klas sement nog voorbijkomen. Vacansoleil/DCM, de ploeg van Hoogerland, slaagde zaterdag niet in zijn opzet. De blauwgele equipe probeerde in de etappe met zes be klimmingen Hoogerlands grootste rivaal Anthony Ravard op achter stand te rijden, zodat de Fransman er niet meer in kon slagen om via bonificatieseconden opnieuw de leiding te pakken. De etappe eindigde echter in een met de Oranje-vrouwen als hoogtepunten. Rond kerst nam ze tien dagen afstand van de sport. „Ik had tijd nodig om te ontla den." Het opnieuw opladen kost nu meer dan tijd dan gedacht. „Achteraf was het misschien niet goed om in januari naar de Mas ters te gaan in Bakoe, waar ik er al in de eerste ronde uit vloog. Hier was ik alweer een slag beter, maar mijn hoofd heeft nóg meer tijd no- dig." Waarschijnlijk is pas over ruim drie maanden haar volgende toer nooi: het Europees kampioen schap in Istanbul. Daar gaat ze haar in Wenen verdiende titel ver dedigen. Later deze maand is nog wel de Grand Prix van Düsseldorf, maar die staat niet op haar plan ning. Van Unen acht haar deelna me in Duitsland ook niet noodza kelijk. „Ze kan er hooguit heen gaan om vertrouwen op te doen", zei de bondscoach. „Voor de olym pische ranking hoeft ze het name lijk niet te doen. Ze heeft dit sei zoen al prima resultaten staan." Van Unen werd overigens niet „nerveus" van de iets te snelle uit schakeling van haar pupil. „Elisa beth hoeft er nu nog niet te staan. Het is belangrijk dat ze er in 2012 in Londen staat. Dan pas hoeft ze echt goed te zijn. Ik weet dat ze er zelf niet zo tegenaan kijkt. Zij wil het liefst overal goed zijn. Maar ik ben er om haar te vertellen dat dat niet kan." De piekmomenten van 2011 zijn het EK (in mei in Turkije) en het WK (in augustus, ook in Parijs). Van Unen: „Ik maak me totaal geen zorgen om Elisabeth. Op zul ke eindtoernooien is zij wel op haar best. In de afgelopen jaren heeft ze steeds een belangrijke prijs gepakt en ik zie niet in waar om ze dat dit jaar niet zou kunnen doen." massasprint, waarbij Ravard één seconde terugsnoepte. Daarmee stonden Hoogerland en Ravard precies gelijk, maar de Fransman kreeg de leiderstrui omdat hij in de voorgaande etappes betere uit slagen kon overleggen. Gisteren in de slotetappe pakte Ra vard nog eens zeven bonificatiese conden, waardoor Hoogerland de eindzege kon vergeten. Marcato pakte ook nog twee boni's zodat hij tweede werd in het eindklasse ment en Hoogerland derde. De laatste etappe, die opnieuw in een massasprint eindigde, werd gewon nen door de Fransman Saïd Had- dou. In 2009 eindigde Hoogerland op de vierde plaats in de Ster van Bessèges. De Yersekenaar boekte echter wel een etappezege. Hij was indertijd de sterkste in de derde rit. ANTWERPEN - Biljarter Dick Jaspers heeft gisteren in Antwerpen de tiende editie van de World Super Cup driebanden gewonnen. De 45-jarige Nederlander deed dat door de Spanjaard Daniel Sanchez met 4-1 te verslaan. De setstanden waren 0-7, 7-0, 7-4, 7-0 en 7-2. Jaspers liet een gemid- Dick Jaspers delde van 4,000 optekenen. Jas pers is de wereldbekerwinnaar van 2010 en nummer één op de wereld ranglijst. Wereldkampioen Sanchez veroverde, is de nummer zes op de mondiale ranking. Het is de tweede keer dat Jaspers de Su per Cup wint, na 2008. Op de ere lijst volgt hij de Belg Frédéric Caudron op. Jaspers werd ook tot speler van het jaar uitgeroepen. De Europese kampioen kreeg met 162 punten de voorkeur boven Caudron (121 punten). Sanchez was de derde ge nomineerde. De beide prijzen le verden de Brabander tienduizend euro op. Op het WK in Sluiskil schakelde Sanchez Jaspers vorig jaar in de kwartfinales met 3-0 uit. Jaspers gemiddelde bedroeg toen een scha mele 1,400, terwijl Sanchez tot 2,647 reikte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58