tegen koploper Goes sport 131 Aardenburg stunt met late zege in Oosterhout HW'24 laat kansen liggen, Axel wint wel Kloetinge is er met het hoofd niet bij tegen kopsterk XerxesDZB Karakteristiek maandag 7 februari 2011 'De overwinning was verdiend. Wij lieten zien dat we wilden winnen, we hadden 'het'. Goes vond ik vooral afwachtend.' Terneuzen-trainer Diederik Hiensch door Michiel Bouwman goes - De armen van Diederik Hiensch gingen na het laatste fluit signaal gestrekt de lucht in. Van vreugde, welteverstaan. Zijn Ter- neuzen had de tot dan toe ongesla gen koploper Goes afgetroefd (o-i) en was de absolute winnaar van het weekeinde, ook omdat de con currenten TSC en Halsteren verlo ren. Voor de rood-zwarten bete kent het de vijfde overwinning op rij. De Zeeuws-Vlaamse ploeg heeft ook al evenzoveel wedstrij den op rij de nul gehouden. Dominique Verlinde was de gevier de man bij de Terneuzenaren, na dat hij vlak voor rust de enige en dus winnende treffer had ge maakt. Een vrije trap van Remco van Leeuwen werd door Goes- keeper Daniël Koole maar half ver werkt, waarna de spits de bal het laatste zetje gaf „Dit is een verdiende overwin ning", vond de spits. „Al hadden we twee doelpunten meer kunnen en moeten maken, dit is onze ver dienste. Als je kijkt hoe Dennis de Kraker er op het middenveld steeds kort op zat... De strijd is op het middenveld beslist, door onze druk konden zij niet voetballen." Het behoorde tot het tactisch strijdplan van Terneuzen, dat tot de laatste balomwenteling pressie bleef houden. „We kenden ze goed. We hebben ze goed bestre den door vroeg druk te zetten op Gert-Jan van Leiden en Wouter de Craene, om de aanvoer af te snij den", zei trainer Diederik Hiensch na afloop. „Daar hebben we het veel over gehad, want dat ging in de eerste wedstrijd (1-4-verlies) fout. Toen stapten we steeds dóór en gaven we achterin veel ruimte weg. Nu zakten we terug naar on ze keeper als zij tóch naar voren kwamen, om de steekbal eruit te halen. Het stond goed, daarom heb ik ook lang gewacht met wisse len." Door de overwinning is Terneu zen koploper Goes tot op vijf pun ten genaderd. Tel daar de vrijwel zekere drie punten van de in okto ber gestaakte wedstrijd tegen Oos terhout - nog 45 minuten te spe len tegen acht man met een o-2-voorsprong - en het gat is nog maar twee punten. „Dit was onze laatste kans", erken de Diederik Hiensch. „De overwin ning was verdiend. Wij lieten zien dat we wilden winnen, we had den 'het'. Goes vond ik vooral af wachtend." Goes-Terneuzen 0-1 (0-1). 43. Do minique Verlinde 0-1. Scheidsrech ter: J.W. Brummer (Roosendaal). Gele kaart: Wouter de Craene (Goes), Robbin Dekker (Terneu zen). Aantal toeschouwers: 300. Goes: Daniël Koole; Lionel Fitsch, Regillio Vandepitte, Wouter de Craene (75. Ray Kroon), Shannon Braafhart; Gert-Jan van Leijden, Niels Paardekooper (56. Trung Tran), Rodie Uranie (51Yves Nyemb); Kyle Doesburg, Lunven Vermeer, Robin de Pagter. Terneuzen: Dennis Wondergem; Fabian Wilson, Bert den Hamer, Roel Alberti, Robbin Dekker; Den nis de Kraker, Jordy van Bremen (90. Jarno Waebeke), Tom Janssen (79. Can Kiran); Remco van Leeu wen, Dominique Verlinde (86. Niels Burm), Erik-Jan Naudts. Zijn collega bij Goes, Gérard de Nooijer, deelde die mening. „Het zou denigrerend zijn naar onze te genstander om te zeggen dat dit onze slechtste wedstrijd was. Soms heb je zo'n gevoel van: we gaan niet scoren. Maar dan moet je o-o kunnen spelen. Hun eerste schot op doel was gelijk een doel punt, terwijl wij twee, drie goede kansen hebben gehad in de eerste helft. De tweede helft was een for maliteit, toen had ik net zo goed binnen kunnen blijven." Dat had wel iets weg van een un derstatement, want wie een feller en gretiger Goes in het tweede be drijf had verwacht, kwam inder daad bedrogen uit. Gert-Jan van Leiden was nog het dichtst bij een doelpunt, maar de poging van de middenvelder was te slap ingeschoten. Clubtopscorer Kyle Doesburg kwam al helemaal niet in het be drijf voor. Hij werd uit de wed strijd gespeeld door Robbin Dek ker. „Natuurlijk is Doesburg snel, maar ik kan ook lopen!", zei de linksback na afloop. „Ik vond ons de eerste helft beter, de tweede helft ging het meer gelijk op. Toch zijn ze niet echt gevaarlijk ge weest, ondanks dat we flinke te genwind hadden." Al met al viel de derby ietwat te gen. Het was vooral een papieren topper, maar dat was het niet al leen; ook in de praktijk was het dat ook, vond De Nooijer. „Het is jammer dat het publiek geen bete re wedstrijd heeft gezien." Bij Terneuzen werd na afloop ook nog nagepraat over de ontvangst in Goes. Omdat zowel het derde als vijfde elftal van Goes thuis- speelde, was er geen kleedkamer beschikbaar voor de Terneuzena ren. De spelers moesten zich in het sponsorhome van Goes omkle den, maar boekten vervolgens wel de vijfde zege op rij. oosterhout - Met een verrassen de overwinning heeft Aardenburg gisteren een positieve wending ge geven' aan een roerige periode. TSC, de nummer twee van de tweede klasse E, werd in Ooster hout met 1-2 verslagen. Aardenburg werd voor het eerst ge leid door Robbie de Muynck, als interim-trainer de vervanger van de opgestapte Fonny Verstraeten. De Muynck zag zijn nieuwe ploeg halverwege de eerste helft op voor sprong komen. Een mooie combi natie tussen Quinten de Muer en Steven de Croock werd succesvol afgerond door De Croock, die over de grond beheerst afwerkte: o-i. In de tweede helft drong TSC aan, maar de ploeg moest met tien man verder toen een speler gebles seerd uitviel en er al drie keer was gewisseld. Toch kwam TSC tien minuten voor tijd uit een scrimma ge op gelijke hoogte: 1-1. Vijf minu ten later leverde een counter Aar denburg alsnog de winst op. De in gevallen spits David van Kerscha- ver, vorige maand overgekomen van Maldegem, verschalkte de TSC-keeper met een doeltreffende lob: 1-2. Toen de thuisploeg daar op, na een tweede gele kaart, met negen man kwam te staan, was de wedstrijd gespeeld en bewees Aar denburg behalve zichzelf ook kop loper Goes en nummer drie Ter neuzen een goede dienst. door Jos van Belzen middelburg - In de derde klasse A verloor HW'24 gisteren van Inter nos, dat hierdoor de Zeeuws-Vla mingen verdrong van de tweede plaats. Axel won van BSC en klom naar de tiende plaats. Zeelandia Middelburg zakte verder weg na de derde nederlaag op rij. Internos-HW'24 3-0: De thuis ploeg kende een felle start, maar al snel nam HW'24 het initiatief over. Juist in een sterke fase van de bezoekers werd de score aan de an dere kant geopend door Rawaz Rashid: 1-0. Ook hierna bleef Inter nos onder druk staan, maar op nieuw was het een uitval waar door lorick Beijers in de 28e mi nuut 2-0 kon aantekenen. De twee de helft liet opnieuw een aandrin gend HW'24 zien, waarbij de bes te mogelijkheid op de aansluitings treffer niet werd benut door Cri- stoph Praet, wiens inzet naast het doel eindigde. TXvintig minuten voor het einde viel de definitieve beslissing toen Yunus Karafakilli de 3-0 op het bord bracht, tevens de eindstand. Axel-BSC 2-0: Het waren de be zoekers die met de wind in de rug druk zetten, maar de beste moge lijkheden waren via uitvallen voor Axel. Na twintig minuten was het Roy van Ham die uit een van de kansen voor de thuisploeg de sco re opende: 1-0. Een kwartier later verdubbelde Danny Aarnoudse uit een scrimmage voor het doel van de Brabanders deze voorsprong: 2-0, wat tevens de ruststand was. In de tweede helft was de kans dat Axel verder zou uitlopen groter dan dat de ploeg een tegentreffer zou moeten incasseren: Het bleef echter bij 2-0, waardoor de tweede seizoenszege van de ploeg uit Axel een feit was. Victoria'03-Zeelandia Middel burg 2-1: De bezoekers gingen met een o-i-voorsprong de rust in dankzij een benutte strafschop van Jerfy Booy. Na de gelijkmaker in de tweede helft was er een twee de gele kaart voor Thomas van Houte en werd het elf tegen tien. In de slotfase revancheerde de thuisploeg zich via een 2-1-zege voor de 0-6-nederlaag eerder dit seizoen. door Rudy Boogert rotterdam - Wat Kloetinge be treft had scheidsrechter Schuring zaterdag na achttien minuten al mogen affluiten. De Bevelandse hoofdklasser was in ijltempo naar een 3-0-achterstand gespeeld door XerxesDZB. Door drie kopballen. „Ze waren een maatje te groot", concludeerde trainer Cees Hout epen. Het werd uiteindelijk 5-0. De bus stond gelukkig vlak bij de uitgang. De spelers konden linea recta van de kleedkamer de bus in duiken. Nauwelijks tijd om hoon over zich heen te krijgen. Michel Maaskant wilde zijn wandelingetje van dertig meter wel even onder breken. Hij wist dondersgoed- dat hij bij de eerste twee goals niet he lemaal vrijuit ging, maar manmoe dig deed hij zijn verhaal. De Bruse jongeling kopte na vijf minuten de 1-0 achter zijn eigen doelman en drie minuten later bij de 2-0 kwam hij niet aan de bal bij Marvin Strik. „Klote", vatte hij zijn gevoel samen. „Bij de eerste goal wilde ik de bal wegkoppen en bij de tweede twijfelde ik en dacht dat ik rugdekking had. Ik kon wel door de grond zakken." Voor Kloetinge was het leed echter nog niet geleden. „We komen voor in kracht tekort", erkende Hout epen. Het aantrekken van een ech te aanvalsleider is daarom voor vol gend seizoen prioriteit nummer één, maar eerst moet Kloetinge maar 's zien dat het in de hoofd klasse blijft. „Tegen Xerxes hoef den we geen punten te pakken", zei Maaskant. „Volgende week is dat veel belangrijker." Dan komt DTS'35, dat evenveel punten heeft, op bezoek. De uit wedstrijd werd met 5-0 gewon nen, maar tijden veranderen. DTS'35 heeft na de winterstop ge wonnen van RWH (2-1) én AS- WH (4-1). Bovendien moet Kloe tinge het stellen zonder zijn club topscorers Ingmar Quist en Daan Esser, die beiden geschorst zullen zijn. En de 'spelersspoeling' is al zo dun bij Kloetinge. XerxesDZB-Kloetinge 5-0 (3-0). 5. Mi chel Maaskant 1-0 (eigen doelpunt), 8. Marvin Strik 2-0, 18. Marvin Strik 3-0, 74. Kevin Liefhebber 4-0, 84. Andy Bou- terse 5-0. Scheidsrechter: J.H. Schuring (Meppel). Gele kaart: Michel Verwater (XerxesDZB), Daan Esser en Ingmar Quist (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 200. L Kijk voor een video van de 3-0 rSE op www.pzc.nl RIA W.-aanvaller Derek de Booij (midden) wurmt zich tegen zijn oude club langs een verdediger van Biervliet. Rechts Stefan Janse. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51