er nog niet af Li Jiao wint vierde Top Twaalf Timmerman neemt revanche na verprutst open NK 29 Joeri van der Hooft pakt goud op NK Olympische nominatie heeft weinig waarde Nederlagen liggen altijd aan haar zelf maandag 7 februari 2011 Elisabeth Willeboordse kan zich maar weinig nederlagen heugen die niet door haar eigen falen kwamen. „Bijna altijd verlies ik omdat ik mijn hoofd niet op or de heb" zei ze zaterdag. „Eén uitzondering was afgelopen jaar de uitschake ling door Agbegnenou in Tokio. Die maakte echt een knap punt. Zij was mij op dat moment te slim af." foto Roeland van Vliet PARIJS - Een schrale troost was dat Elisabeth Willeboordse met haar kwartfinale in Parijs een olympisch nominatie van het NOCNSF ver diende. Veel waarde hechtte de Walcherse judoka er echter niet aan. „Het is hooguit prettig om hem al vroeg in het seizoen te heb ben", zei ze. Olympische nominaties zijn ook niet al te veel waard. Om de Spelen van Londen te halen moet name lijk een veel strengere eis van het IOC gehaald worden: op 30 april 2012 bij de beste veertien op de olympische ranglijst staan. Ruim een jaar voor de peildatum heeft Willeboordse goede papieren. Maar die heeft landgenote Anicka van Emden, die in dezelfde klasse uitkomt en zaterdag eveneens in de kwartfinales strandde, ook. De twee judoka's in de klasse -63 waren niet de enigen die een nomi natie opstreken. Ook Jeroen Mooren (vijfde in -60), Dex El- mont (vijfde in -73), Linda Bolder (vijfde in -70) en Danny Meeuw- sen (vijfde in -100) slaagden daar in. Henk Grol (eerste in -100), Guil- laume Elmont (derde in -81) en Edith Bosch (derde in -70) lieten hun olympische nominaties giste ren zelfs gepaard gaan met me dailles. De zege van Grol was de eerste Nederlandse overwinning sinds 2007. door Koen de Vries LUIK - Het was zondagmorgen om een uur of elf. Li Jiao moest op het Top Twaalf-tafeltennistoernooi haar halve-finalepartij nog spelen. Toch wist ze al vrijwel zeker dat ze het evenement voor de vierde keer op haar naam zou schrijven. In de Country Hall in Luik zou ze bij de laatste vier haar landgenote, vrien din en buurvrouw Li Jie treffen, van wie ze al twaalf keer gewon nen had en nog nooit verloren. Even eerder had ze Europees kam pioene Viktoria Pavlovich zich zien plaatsen voor de finale, net als Li Jie een verdedigster. En van verdedigsters wint Li Jiao nage noeg altijd. Na een afgetekende 4-0-zege op Li Jie, liet ze ook Pavlo vich met 4-0 kansloos. En dat terwijl Li Jiao een dag eer der lange tijd met een zuur gezicht rondliep. De 38-jarige Chinese met Nederlands paspoort kon haar draai niet vinden. In haar poule versloeg ze met moeite de Roemeense Samara en verloor ze van de Turkse. Hu Melek. Juist die nederlaag bleek alle deuren naar de eindoverwinning te openen. Li Jiao trof aan de andere kant van het schema alleen nog verdedig sters, het type speelster waar ze wel pap van lust. De in Arnhem woonachtige tafeltennisster is ge specialiseerd in het slopen van muurtjes die tegenstanders voor haar optrekken. In de kwartfinale speelde ze zater dagavond een wereldpartij tegen de Poolse verdedigster Li Qian (4-1) en gisterochtend had ze geen kind aan Li Jie. Vroeger barstte Li Jie nog wel eens in huilen uit na een zware nederlaag, maar daar was nu geen sprake van. „Het went om van Jiao te verliezen", gaf ze na de kansloze missie aan. Li Jie had eerder nog stoer aange kondigd dat ze zich helemaal leeg zou knokken. Na anderhalve game van het kastje naar de muur ge stuurd te zijn, legde ze zich echter neer bij een nieuwe nederlaag. „Ik denk dat we minstens tien keer te- 'Zege Kreanga Oe Griekse tafeltennisser Kalini kos Kreanga heeft gisteren voor het eerst in zijn loopbaan de Euro pese Top Twaalf gewonnen. Hij ver: sloeg in de finale de Wit-Russische speler Vladimir Samsonov in ze ven games: 11-8, 9-11, 12-10, 13-11,6-11,3-11,11-9. Samsonov won het prestigieuze toernooi in 1998,1999, 2001 en 2007. Hij verloor de finale ook in 1997, 2002, 2003, 2005, 2008, 2009 en 2010. gen elkaar gespeeld hebben. Vorig jaar had ik in de finale van de Mas ters een kans. Toen werd het 4-2. Vandaag was ik kansloos." Extra handicap is dat Jiao elke ve zel van het spel van Jie kent. Ze trainen dagelijks met elkaar. Ook voor Li Jie stond gisterochtend al vast dat Li Jiao het toernooi zou winnen. Maar zo moeilijk was die voorspelling nu ook weer niet, want Li Jiao had de Wit-Russische al vier keer verslagen en nog nooit van haar verloren. Het werd 11-8 11-7 11-6 en u-i. „Ik moet erken nen dat ik een droomloting had", gaf Li Jiao toe. „Maar zo simpel had ik het niet verwacht. Ik vraag me wel eens af waarom ik zo goed tegen verdedigers speel. Ik weet het echt niet. Eigenlijk is er maar één verdedigster van wie ik niet vaak win. Dat is een Chinese, maar die komt dan ook van een andere planeet." Li Jiao boekte in Luik haar vierde Top Twaalf-zege, een evenaring van het record dat op naam staat van de Hongaarse Beatrix Kishasi. Ter vergelijking: Bettine Vriese- koop won het toernooi twee keer. Zes van de acht kwartfinalisten tij dens waren dit keer van Chinese afkomst. Het toernooi werpt zo z'n schaduw vooruit naar het WK, over drie maanden in Rotterdam. Dan worden erepodia met louter (ex)-Chinezen verwacht. door Sjaak Sinke APELDOORN - Joeri van der Hooft van De Wielingen heeft met over macht zijn Nederlandse titel hink- stapspringen geprolongeerd. In zijn eerste poging bij de jongens A sprong hij 13,51 meter, een afstand waar geen van zijn zeven concur renten aan kon tippen. Vorig jaar won de Oostburger bij de jongens B met een afstand van 13,05 meter. Bren Meijer (NEA Vol harding) was de tweede deelne mer die de grens van dertien me ter slechtte: 13,20 meter. Thomas Kempe (Dynamica) vero verde brons op de sterk bezette 60 meter. In de halve finale stopte de tijdwaarneming op 7,33 seconden en in de finale op 7,31 seconden. De 60 meter werd gewonnen door Yannick Mahieu in 7,26 seconden, dezelfde tijd was er ook voor de nummer twee Filip van der Hoven (Lycurgus). Mariska Bun (RKHAV) kwam uit op 60 meter en de 60 meter hor den bij de meisjes B. Op de sprint werd ze vierde in haar serie met 8,06 en in vierde in de halve finale met 8,02. Daarmee kwam ze 0,07 seconden tekort op haar persoon lijk record van vorig week (7,95 se conden op dezelfde baan) en haal de zij de finale niet. Op de 60 me ter horden haalde Bun met een persoonlijk record van 9,08 secon den in de serie wel de finale. Daar in werd ze zevende in 9,10 secon den. Edwin van Bemden (AV'56) had aan een persoonlijk record van 8.93 seconden en de vijfde plaats in de serie 60 meter horden bij de jongens B niet genoeg om de finale starten. Esther Platteeuw (Scheldesport) behaalde de finale niet na 2.26.05 op de 800 meter. door Harm Vonk Karlo Timmerman schreeuwt het uit na zijn overwinning in de Alternatieve Elfstedentocht. foto Vincent Jannink TECHENDORF - Na het open NK van afgelopen woensdag wil de Karlo Timmerman het liefst weg van de Weissensee. Te rug naar huis. De 24-jarige geboren Staphorster had gefaald: de grote favoriet had zich laten aftroeven. Zaterdag nam de schaatser van SOS Kinderdorpen met winst revanche in de Alternatieve Elfstedentocht. Zijn ploegmaats hadden het er bijna ingestampt: jij bent on ze sprinter, wij doen de rest. Dat, en een motiverend ge sprek met ploegmanager Pascal Vergeer, had Timmerman nodig gehad. En hij was maar wat blij dat ie naar zijn omge ving had geluisterd, want van het zielige hoopje schaatser dat overbleef na woensdag boekte Timmerman op de Oos tenrijkse Weissensee de grootste zege in zijn loopbaan. „Dit was de beste dag uit mijn leven", glunderde de student be drijfseconomie. Misschien beleefde hij op het Open NK wel z'n slechtste dag: Timmerman was toen als enige sprinter mee in de kop groep, maar liet zich aftroeven door Gary Hekman. Timmer man kwam in een mentale dip. „Ik was er klaar mee." De concurrentie had hem kapotgereden en hij voelde het als fa len, al helemaal omdat zijn ploegmaten hem in een zetel naar de finish brachten. „Ik had het verprutst." Maar SOS slaagde erin om Timmerman weer het vertrou wen te laten voelen' wéér belandde hij in de eerste kop groep, die wéér standhield tot het einde. „Je kunt maar be ter alvast voorin zitten, het was allesbehalve een risico om vroeg mee te gaan", vond Timmerman. Hij kreeg het gelijk aan zijn zijde, want de enigen die nog aansluiting vonden waren negen die het gevaar onderkenden. De rest, waaron der de hele BAM-ploeg, was gezien. „De ploeg heeft beulswerk verricht", complimenteerde Tim merman zijn companen. Met overmacht verwees hij eerste jaars A-rijder Mart Bruggink naar de tweede plaats. Martijn van Es werd derde. Ook de gebroeders Erwin en Niels Mesu reden mee op de Weissensee. Voor het eerst in hun loopbaan voltooiden zij een wedstrijd over tweehonderd kilometer. Voor Erwin was het de vierde poging. Vorig jaar moest hij opgeven met een kromme schaats. Dit keer finishte hij op de 29e plaats in vijf uur, achtendertig minuten en 51 seconden. Erwins jongere broer Niels deed er twee seconden langer over. Hij reed in de laatste honderden meters nog een gat dicht met de tweede groep, waarin Erwin reed. Erwin Mesu zat gisteravond thuis in Middelburg uitgeput op de bank. „Ik ben zo stijf als een plank. Maar dat zal over een paar dagen wel weg zijn", vertelde hij. Er staan nog twee wedstrijden om de Marathon Cup op het programma, in Groningen en Heerenveen. Bij de vrouwen ging de overwinning op de Weissensee naar Mariska Huisman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49