Podia slaan de handen ineen c Wordt het Zorro, Mega Mindy GG h- Compliment j 1 Ool Zebrapad naar finale Steenworp almanak maandag 7 februari 2011 PORCY Samenwerking jazzpodium en theater door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Scheldetheater en Porgy 8c Bess gaan intensiever samenwerken. Porgy benaderde theaterdirecteur Frans Lievens om de club uit financiële moeilijkhe den te halen. „Er was sprake van een noodsitua tie. Ik ben daarom bereid om dit gerenommeerdejazzcafé te hel pen", aldus Lievens. Hij financier de de afgelopen jaren al zes klassie ke concerten per seizoen. Dit jaar verhoogt hij het aantal bijdrages aan concerten in de jazztempel tot twaalf, volgend jaar tot vijftien. Voorzitter Hans Zuiderbaan van de Stichting Porgy 8c Bess is blij met de toezegging. „Er ontstond een rare situatie. Wij zijn een cul tureel instituut, dat afhankelijk is van de bar-omzet. Die viel de laat ste tijd tegen. Combineer dat met een verbouwing van het dak die duurder uitpakte dan verwacht en er is sprake van een financiële te genvaller. We klappen heus nog niet om, maar om onze toekomst veilig te stellen zoeken we een aan tal structurele oplossingen." Zo gaat Porgy 8c Bess onder meer een samenwerking aan met de Stich ting Theater Exploitatie Zeeland om de concerten van alle 'bespe lers' van de club (de stichtingen PorgyScJazz, Roots, Prometheus en Open Haardconcerten) breder te promoten. Zuiderbaan: „We moeten meer gebruikmaken van het sterke merk Porgy 8c Bess. Me de daarom wordt een stichting, die in 2007 is opgericht om het vijf tigjarig bestaan van Porgy te vie ren, omgevormd tot Stichting Po dium Porgy 8c Bess. Binnen die formule blijven de huidige stichtin gen die in Porgy concerten hou den, vrij om hun eigen program ma's samen te stellen." Die nieuwe stichting hengelt naar een nieuwe subsidieregeling van het Fonds Podiumkunsten, de zo genoemde SKIP-regeling. Binnen dertien weken wordt duidelijk of Porgy in aanmerking komt voor de regeling, waarbij het fonds tot en met 2013 tot een nog te bepalen maximumbedrag per concert de helft van het verlies betaalt. WESTDORPE - De Zeeuws-Vlaamse punkrockband Zebrapad heeft de eerste voorronde van de nieuwe bandwedstrijd Steenworp gewon nen. De punkrockers bleven in de chillsoos in Westdorpe Hide this scum, Dread en Mindstone de baas. De jonge coverband Mindstone ging wél met de publieksprijs aan de haal en maakt daardoor nog kans op een plek in de finale. Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West Zctuwsch Vlaanderen De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 9 februari vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: brief aan GS inzake standpunt m.b.t. bezuinigingen ILG; presentatie rapportage Eigenwijs Landschap; eindrapportage waaiergesprekken landbouw; werkbegroting 2011; De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het klachtencontactcentrum de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de openbare bibliotheken te Breskens en Oostburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van te voren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl iMnw Het viel allemaal niet mee voor de moeder van drie kinderen. De opvoe ding viel haar zwaar. Daar kwam bij dat de meeste mensen er bij'het klimmen der jaren niet knapper op worden. De eerste tekenen van ouder dom werden duidelijk zichtbaar. Moeder was toe aan een compliment je. Dus stelde ze tijdens het ontbijt waarbij de pap weer rond de oren vloog de vraag: wat vinden jullie nu het mooiste van mama? Ja, daar hoefde Isabelle van 6 niet lang over na te denken. Het mooiste wat ma ma heeft dat zijn wij! ja, daar had moeders niets tegen in te brengen. Met glimlach pakte ze een doekje om de pap uit Matthijs zijn haar te vegen. Voor de zoveelste keer... door Raymond de Frel Nee, toch maar niet. Leg maar weer weg. Op naar het volgende rek kleurige kledij. Kijk! Een Flintones-pak! Wow, dat staat mij vast fantastisch! In de wereld die carnaval heet is helemaal niets gek. In een Flintsto- nes-pak op een doorsnee dag over straat lopen zou opmerkingen op leveren in de trant van 'die is hele- Tip? redactie@pzc.nl Maandag 7 februari gesloten VS,EV% Vlietslraat 15,Temeuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" maal zot'. Maar dat is in carnavals- tijd nou juist de bedoeling. Het kan niet zot genoeg. En dus zoch ten leutvierders afgelopen week end op twee carnavalsbeurzen naar leuke, fleurige setjes. In de hoop dat de twijfel of het Zorro, Mega Mindy of toch Superman eindelijk kon worden gestopt. Zaterdag konden nog twijfelende carnavalvierder terecht in de San- deschool in Kloosterzande. „We doen dit voor de derde keer", ver telde leerkracht Bas Gijsel. „Een deel van de opbrengst gaat naar de school, het andere deel gaat naar de mensen die spullen te koop aan bieden. Doorgaans levert het ons zo'n tweehonderd euro op." Vier vrouwen uit Sas van Gent zijn het er op dat moment over eens: ze gaan dit jaar een van de vijf dagen als supervrouwen ver kleed. De tienjarige Britt Baart en zevenjarige Tessa Leijs weten ook al in welke gedaante ze carnaval in Kloosterzande zullen vieren: als stewardessen. Het holbewoners- gemeentesLUis Mandaatbesluit fiscalisten parkeerbelastingen De heffingsambtenaar maakt bekend dat zij bij besluit van 27 januari 2011 een aantal personen heeft aangewezen om namens haar op te treden bij het vaststellen van de naheffingsaanslagen parkeerbelastingen. Het besluit wordt aangehaald als 'Mandaatbesluit fiscalisten parkeerbelastingen januari 2011'en treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van deze bekendmaking. Het besluit is op 28 januari 2011 in het Register Gemeentelijke Verordeningen Sluis opgenomen onder nummer 28012011/1 en ligt voor iedereen kosteloos ter inzage in het Klanten Contact Centrum (KCC), Nieuwstraat 22 te Oostburg. Kopieën van het besluit zijn tegen betaling van de kosten (leges) verkrijg baar. Inhoudelijke informatie over het besluit kan worden verkregen bij de afdeling Bedrijfsvoering via tel. 0117 - 457 272. Oostburg, 7 februari 2011 De heffingsambtenaar, M.A.Tas Britt Baart (links) en Tessa Leijs uit Kloosterzande, hier nog in holbewonerspak en superheldinnentenue, zijn er uit:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46