Zeeland PZC In Markt nog voor de zomer aangepakt Marmara in oude stadhuis Mutsjes voor India ZEEUWS-VLAANDEREN 14 14 en 15 WERKGROEP Alle neuzen staan in dezelfde richting voor het opfleuren van Markt tot 'huiskamer van Terneuzen' Deuren dicht Hennepkwekerij Scheldetheater en Porgy Bess slaan handen ineen Maandag 7 februari 2011 b. w v*'- mmmssmm z x wi. mgsmst, ss m& t Wordt het Zorro, Mega Mindy of Superman? Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel terneuzen - De Markt in Terneu zen heeft vanaf deze zomer een an der smoel. Tenminste, als de hore- ca-ondernemers, marktkooplui, ge meente Terneuzen en alle andere betrokkenen net zo eensgezind blijven als nu. Een werkgroep moet er in de ko mende maanden voor zorgen dat de Markt dan toch eindelijk uit groeit tot 'de huiskamer van Ter- door Raymond de Frel terneuzen - Shoarma- en grillres taurant Marmara verkast op nog onbekende termijn van de Nieuwstraat naar het monumenta le oude stadhuis in de Noordstraat in Terneuzen. Marmara moet weg uit de Nieuwstraat in het kader van reno vatie. De gemeente bereikte met makelaar Hans Smolders overeen stemming over verkoop van het stadhuisje. Het pand wordt ver huurd aan Marmara-eigenaar Iep- py Keten. Tot vorig jaar was een fo tozaak in het stadhuisje, daterend uit 1594, gevestigd. „We wilden het graag verkopen, ook om er voor te zorgen dat er beweging op deze plek blijft. Voor ongeveer vier ton hebben we het nu van de hand gedaan", zegt wethouder Co van Schaik van de gemeente Ter- neuzèn. „We gaan nog met Keten in overleg over de invulling. Wij zien er graag een hoogwaardige ho recazaak verrijzen. Geen zaak voor alleen een broodje, maar waar je ook van de kaart kunt eten." Keten is verrast door het nieuws en houdt zich daarom nog op de vlakte. „Als het rond is, denk ik aan een dubbele invulling. Aan de ene kant restaurant, aan de andere zijde een broodjeszaak." neuzen'. Bram Stoffels van onder nemerskoepel Centrum Manage ment en de onlangs gepensioneer de cafébaas Piet Michielsen lanceer den een plan om drie terrasblok- ken op het midden van de Markt te plaatsen. Alle horeca-exploitan- ten op de Markt omarmen het idee en ook de marktkooplui wil len meedenken. „Het is een optie om de weekmarktkramen (woens dag) aan de buitenkanten van de Markt te plaatsen. Daarnaast blij ven ook verplaatsing naar de Rose- gracht en Herengracht opties", zegt Stoffels. Van Koninginnedag tot en met de kermis (september) moet de Markt autovrij zijn, om meer evenementen mogelijk te ma ken. Daarna moet er overal op het plein weer kunnen worden gepar keerd. De werkgroep, die behalve uit Stof fels bestaat uit vertegenwoordigers van de weekmarkt, gemeente en Schelde Jazz, hoopt binnen een paar maanden een voorstel aan de gemeenteraad voor te leggen, zo dat de omvorming nog voor de zo mer kan starten. Stoffels: „Ik schat de kosten op zo'n zestig- tot zeventigduizend euro. Dat is heel wat, maar we moeten het nu in een keer goed doen. Het zou mooi zijn als de on dernemers en gemeente allebei een deel voor hun rekening ne men. Stel nou dat de gemeente de aanschaf voor mobiele afscheidin gen en een muziektent voor haar rekening neemt. Dan kunnen de ondernemers zich richten op de aankleding van de Markt. Als het een succes blijkt, dan is het tijd voor een volgende stap. Denk bij voorbeeld aan een fontein en een speelschip voor kinderen. Op die manier krijgen we toch nog een beetje water terug op de Markt." Wethouder Pim Broekhuysen juicht elke verbetering toe. „Maar we zullen goed moeten kijken naar de mogelijkheden voor de weekmarkt en de kermis. De eens gezinde insteek is in elk geval al heel positief." oostburg - Deuren dicht, alstu blieft! Er zijn maar weinig winkeliers die het over hun lippen kunnen krij gen, bang dat klanten denken dat hun etablissement gesloten is. Toch hielden veel ondernemers in Oost burg (zaterdag, foto) en Hulst (zon dag) afgelopen weekend hun toe gangsdeuren dicht. Ze deden mee aan een actie van de Zeeuwse Mi lieufederatie en Natuur&Zo. Vol gend weekend gaan de 'groene meis jes' aan de slag in Axel en Terneu zen om hun standpunt over energie besparing te verkondigen. foto Peter Nicolai ■HBBHBEaaKBsassBBa door Wilma Valk De breiende dames weten van geen ophouden. foto Peter Nicolai oostburg - Jaarlijks sterven ruim twee miljoen kinderen in India, vaak door onderkoeling in de win ter. Save the Children is daarom de actie Brei babymutsen voor India begonnen. Tien dames uit Oostburg, vooral bewoonsters van de KWL-residen- tie, hebben in ruim twee maan den maar liefst 307 mutsjes ge breid. Het moesten per se kleurige mutsjes worden. Alleen wit was ta boe, want dat is in India de kleur van rouw. Volgende week gaan ze naar het verzamelpunt in Rotter dam, daarna op transport naar In dia. De dames hebben er nog geen genoeg van. Ze starten binnenkort met een volgend project: mutsen en sjaals voor jongeren in Musso- la, een plaatsje bij de Nepalese grens. Een project van de' stichting Hand for the Helpless, opgezet door twee dames uit Terneuzen. hulst - Bij de ontmanteling van een hennepkwekerij in de Zoute- straat in Hulst heeft de politie za terdag om 19.00 uur vijf mensen aangehouden. Het groepje bestond uit een 42-ja- rige man uit de gemeente Huist en vier uit Bulgarije afkomstige vrou wen van respectievelijk 18, 21, 25 en 42 jaar oud. Zij zijn allen in ver zekering gesteld. De politie heeft een vuilniszak met henneptoppen in de woning aangetroffen en in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45