het koppie Duiveland kan muur van SSV'65 niet afbreken sport 133 Robbert Uijl verlost DZC'09 na ruim 14 uur van 'doelpuntendroogte' Vier clubs in XerxesDZB Karakteristiek De stamboom van XerxesDZB bestaat uit vier clubs. De zaterdagclub Phoenix ging in 1979 op in Xerxes, een ande re zaterdagclub WIA (Wakker In Alles) ging in 1988 op in DZB (De Zomerhof Boys), dat in 2000 samensmolt met Xerxes tot XerxesDZB. maandag 7 februari 2011 Barry Steenpoorte (links) is SSV'er Urvin van Hekelen te snel. Op de achtergrond kijkt ploeggenoot Marcel Zwager toe. foto Dirk-Jan Cjeltema de helft van XerxesDZB. Op dat moment moest de aanval van Kloetinge de regie overnemen, maar met een onzichtbare Ingmar Quist, een onzichtbare Mark Schuit en af en toe een flitsje van Etiënne Mallie was de noest wer kende spits Daan Esser een roepen de in de Sahara. In een 'Brother Act' zette Daan Es ser zijn broer Jaap na twee minu ten alleen voor de XerxesD- ZB-doelman, maar deze redde. Daan Esser schoot daarna nog een keer voorlangs en in de tweede helft claimde hij een strafschop maar kreeg een (dubieuze) gele kaart voor een schwalbe. En na een mislukte lob waren de aanval lende wapenfeiten van Kloetinge geteld. „We komen voorin kracht tekort", erkende Houtepen. Het aantrek ken van een echte aanvalsleider is daarom voor volgend seizoen prio riteit nummer één, maar eerst moet Kloetinge maar 's zien dat het in de hoofdklasse blijft. „Tegen XerxesDZB-Kloetinge 5-0 (3-0). 5. Michel Maaskant 1-0 (eigen doelpunt), 8. Marvin Strik 2-0, 18. Marvin Strik 3-0, 74. Kevin Liefheb ber 4-0, 84. Andy Bouterse 5-0. Scheidsrechter: j.H. Schuring Ge le kaart: Michel Verwater (XerxesD ZB), Daan Esser en Ingmar Quist (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Sam Biester- bosch; Corné Schilperoort (70. Ab dullah Asian), jaap Esser; Ingmar Quist (61. Rick Mulder), Mark Schuit, Etiënne Mallie (46. Sofyan Azzagari); Daan Esser. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De eerste competi tietreffer van DZC09 sinds 19 sep tember vorig jaar bracht de span ning in de wedstrijd tegen Vos meer maar heel kort terug; twee minuten later sloeg de thuisploeg 1 opnieuw toe en was de wedstrijd j definitief beslist: 3-1. Bij Renesse tegen Hansweertse Boys stond halverwege een 0-3-stand op het bord, maar ook hier knokte de thuisploeg zich te rug in de wedstrijd. De tweede helft kende een spannende slotfa se, waarin de bezoekers met de hakken over de sloot de drie pun ten wisten mee te nemen naar Hansweert. Renesse-Hansweertse Boys 2-3; De thuisploeg won de toss en koos er bewust voor om in de eer ste helft met de wind tegen te spe len. Dit leek niet goed uit te pak Xerxes hoefden we geen punten te pakken", zei Maaskant. „Volgende week is dat veel belangrijker." Dan komt DTS'35, dat evenveel punten heeft, op bezoek. De uit wedstrijd werd met 5-0 gewon nen, maar tijden veranderen: DTS'35 heeft na de winterstop ge wonnen van RWH (2-1) én AS- WH (4-1). Bovendien moet Kloe tinge het stellen zonder zijn club topscorers Quist en Daan Esser, die beiden geschorst zullen zijn. En de 'spelersspoeling' is al zo dun bij Kloetinge. Zaterdag moest eerstejaars senior Sam Biesterbosch op linksback bij voorbeeld de geschorste Maarten van Rosevelt vervangen. Uiteinde lijk kwamen de assist bij drie van de vijf goals van zijn directe tegen stander, Kevin Liefhebber. Niet dat dat Biesterbosch bij zijn eerste ba sisbeurt werd nagedragen, maar het verschil tussen basis en bank is bij Kloetinge te groot voor een hoofdklasser. XerxesDZB maakte dat pijnlijk dui delijk. Na de drie vroege doelpun ten (de derde viel uit een zwak ver dedigde hoekschop) hield Kloetin ge de schade lang beperkt. De drei ging van meer tegengoals hing ech ter continu boven de markt. In het laatste kwartier liet de Rotterdam se club het Faas Wilkessportpark (wel kunstgras, geen tribune) nog twee keer juichen. Michel Maaskant baalde vanzelf sprekend van de wedstrijd, maar telde ook zijn zegeningen. Vóór de winterstop baalde hij omdat hij nauwelijks speelde. „Maar de trai ner zei dat ik geduld moest heb ben. Dat vond ik moeilijk. Bij RBC heb ik vorig jaar een moeilijke pe riode gehad. Ik was het plezier kwijt. Bij Kloetinge heb ik dat nu gelukkig teruggevonden." Daaraan kon de rottige middag in Rotterdam niks veranderen. ken, want halverwege stond het 0-3 door treffers van Barend Schik, Jordan van Langevelde en Jacky Kaiser. Na de rust waren de rollen omgedraaid en was het Renesse dat aandrong. Dat leide in de 68e minuut tot de 1-3 van Evert de Jon ge. Tien minuten voor het einde werd Wilco Jochem gevloerd en kon Vincent Goedegebuure vanaf elf meter 2-3 aantekenen. Bijna had Goedegebuure in een zinde rende slotfase ook de gelijkmaker op zijn naam gebracht, maar zijn kopbal van dichtbij eindigde in het zijnet: 2-3 de eindstand. Vosmeer-DZC'09 3-1: Een sterk gestart Vosmeer opende al na twaalf minuten de score via Benja min Suurlant: 1-0. Even later schoot Joshua van Willigen de bal uit een vrije trap direct in en leid de de thuisploeg comfortabel met 2-0. Ook na de rust kende Vos meer een sterke start, maar geleide door Tom Vennink MIDDELBURG - Vorig seizoen ver wenden Duiveland en SSV'65 het publiek in Oosterland met acht doelpunten. Het werd toen 3-5 voor de Goesenaren. Zaterdag wa ren de doelpunten duur in het on derlinge treffen in de tweede klas se. Het was en bleef 0-0. Beide teams schoten daarmee weinig op. Ze blijven middenmoters, die met een schuine blik naar onderen moeten blijven kijken. WC'68 en Dinteloord voeren de ranglijst aan (komende zaterdag spelen ze tegen elkaar); Nieuw- dorp en Arnemuiden zijn de- Zeeuwse achtervolgers. Komende zaterdag gaat Duiveland op bezoek bij Oostkapelle. Duiveland-SSV'65 0-0: In de vori lijk nam DZC'09 het initiatief over. In de 73 minuut leidde dit tot de aansluitingstreffer: 2-1 door Robbert Uijl, waarmee de bezoe kers na 848 minuten, ruim 14 uur, weer eens doel troffen. Lang nage nieten was de spelers van DZC'09 echter niet gegund, want twee mi nuten later werd Ricky de Klerk ge vloerd en schoot Jeffrey Kruf van af de stip de marge weer naar twee doelpunten: 3-1 de eind stand. Kwadendamme-Kaaise Boys 3-0 (1-0). Martijn Zuidhof 1-0, Mariusz Mo- siej 2-0, Mariusz Mosiej 3-0. Lepelstraatse Boys-Lewedorpse Boys 4-1 (1-0). Koen Botermans 1-0, Roy van Loon 2-0, Roy van Loon 3-0, Ja'sper Verdonk 3-1, Koen Botermans 4-1 (strafschop). Zeeland Sport-NVS 1-1 (1-0). Najim Bousantouh 1-0, onbekend 1-1. Renesse-Hansweertse Boys Dirk-Jan Geltema ge speelronde overrompelde Dui veland de toenmalig koploper Ar nemuiden met 5-0. Tegen SSV'65 werkte het aanvalsapparaat voor geen meter. Duiveland was aanvankelijk veel sterker en zette SSV'65 klem op ei gen helft. Dat overwicht nam gedu rende de eerste helft af, hoewel de thuisclub het meeste balbezit hield. Kansen bleven aan beide zij des uit. Dat bleef zo tot de pauze. En tot ergernis van trainer Henk Schouten was Duiveland ondanks beter spel ook na rust niet in staat de goal van SSV te bedreigen. „We konden die muur van SSV'65 maar niet breken", aldus Schou ten. Het bleef bij ongevaarlijke afstands schoten van buiten het zestienme tergebied, waarvan een groot deel door de stormachtige wind af- zwiepten. Dennie le Comte was in de zeventigste minuut dan toch dicht bij de verlossende treffer, maar faalde. De beste mogelijk heid voor SSV'65 werd door Pim Bruins gemist. Na afloop wezen de trainers van beide ploegen de harde wind aan als spelbreker. Nieuwdorp-Oostkapelle 3-1 (1-1). Ja- nick van As 1 -0, Arjen Pattenier 1 -1Tu- ran Dogan 2-1, Martin Smaardijk 3-1. Pelikaan-Arnemuiden 3-2 (2-1). Erwin van Dis 1-0, Erwin van Dis 2-0, Jesper Poortvliet 2-1, Marc van Haneghem 2-2, Marcel de Geus 3-2. Serooskerke-DFC 0-0. WC'68-AZW 1-0 (0-0). Ramon Suij- kerbuijk 1 -0. Zwaluwe-De Noormannen 1-1 (1-0). Joey Konings 1-0, Rick Hengst 1-1. mammmÊÊKmmÊmmammmmmmmmmmammimÊmimÊÊmimmmKBÊmammmmmmiimmmmmMmmmmKmmmmmammammmmimmmKmm Renesse (rode shirts) legde Hansweertse Boys in de tweede helft het vuur na aan de schenen, maar kwam net tekort voor een punt. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43