j§ Kloetinge is er niet helemaal bij met 32 DFS maakt tegen Spui geen fout in de titelrace met Yerseke Nederlaag bij Apollo'69 is domper voor ZSC'62 Kloetinge incasseert in Rotterdam de grootste nederlaag van het seizoen. XerxesDZB zorgt voor een 5-0-afstraffing. maandag 7 februari 2011 XERXESDZB-KLOETINCE Kloetinge kwam in bijna de helft van zijn wedstrijden (zes van de der tien) niet tot scoren. door Rudy Boogert Kloetinge-verdediger Björn Quartel (midden) maakt na de derde tegengoal een verwijtend gebaar. Zijn medespelers Corné Schilperoort (links) en Jaap Es- ser zien het tafereel aan. foto Martin Hulsman ROTTERDAM - Wat Kloetinge be treft had scheidsrechter Schuring zaterdag na achttien minuten al mogen affluiten. De Bevelandse hoofdklasser was in ijltempo naar een 3-0-achterstand gespeeld door XerxesDZB. Door drie kopballen. „Ze waren een maatje te groot", concludeerde trainer Cees Hout epen. Uiteindelijk keerde Kloetin ge met een 5-0-nederlaag huis waarts. De bus stond gelukkig vlak bij de uitgang. De spelers konden linea recta van de kleedkamer de bus in duiken. Nauwelijks tijd om hoon over zich heen te krijgen. Michel Maaskant wilde zijn wandelingetje van dertig meter wel even onder breken. Hij wist dondersgoed dat hij bij de eerste twee goals niet he lemaal vrijuit ging, maar manmoe dig deed hij zijn verhaal. De Bruse jongeling kopte na vijf minuten de 1-0 achter zijn eigen doelman en drie minuten later bij de 2-0 kwam hij niet aan de bal bij Marvin Strik. „Klote", vatte hij zijn gevoel samen. „Bij de eerste goal wilde ik de bal wegkoppen en bij de tweede twijfelde ik en dacht dat ik rugdekking had. Ik kon wel door de grond zakken. Gelukkig heb ik me in de rest van de wed strijd kunnen herpakken." Voor Kloetinge was het leed ech ter nog niet geleden. De score liep uiteindelijk op naar 5-0, de groot ste nederlaag onder het bewind van Cees Houtepen. Tot zaterdag was dat de smadelijke 4-0-neder- laag van vorig seizoen bij Rijsoord. „Xerxes is verder dan wij", zei Houtepen. „Ze hebben veel bewe ging, veel kracht en veel snelheid." Toch vond Houtepen het veldspel van zijn ploeg niet eens zo ver keerd. Dat klopte tot halverwege door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A kenden de twee eilandelijke ploe gen wisselend succes. SKNWK ver loor met 2-1 van Veere en zag me dedegradatiekandidaat Domburg wél winnen. DFS deed thuis tegen Spui wat het moest doen. De ploeg van trainer Edwin Kriens won met 3-1. Koploper Yerseke won eveneens. DFS-Spui 3-1: Lennart Padmos schoot in de tiende minuut een corner rechtstreeks achter Spui-doelman Jeroen Bottinga. Huib Nortier (schot net over) en Padmos (schot op de lat) kregen daarna kansen op de tweede DFS-treffer. Na een overtreding op Tom van de Berg kreeg DFS in de 36e minuut een vrije trap, waaruit Pieter de Munnik (hij scoorde al vier duels op rij) voor 2-0 zorgde. Spui kwam in de 58e minuut te rug tot 2-1. Kevin de Roode schoot een vrije trap hard langs de kanslo ze Kevin Verboom. Twee minuten later maakte Hogenstein er op aan geven van De Munnik, en na mistasten van Bottinga, echter al weer 1-3 van. Via De Roode was Spui nog dicht bij een treffer, maar zijn inzet belandde op de paal. Veere-SKNWK 2-1: Alle doelpun ten kwamen uit een vrije trap tot stand. SKNWK speelde voor rust tegen de wind in. Na tien minuten opende Valmir Shala namens Veere, met een vrije trap vanaf de zijkant van het veld de score. Drie minuten voor rust tekende Theo van Tatenhove voor de 2-0-rust- stand. In de 50e minuut leverde Martin Kiesenberg een. kopie af van de openingstreffer, want uit een identieke situatie zorgde hij voor de 2-1. Daarna kreeg SKNWK een paar kansen op de 2-2, maar Veere-doelman René Bil redde onder meer uitstekend op een inzet van Kiesenberg. Daaren tegen haalde Kristian Bouwman nog een Veerse inzet van de doel lijn. SKNWK staat laatste met vier punten achterstand op Colijns- plaatse Boys, maar nog wel met één duel minder gespeeld. Colijnsplaatse Boys-Kapelle 0-2 (0-2). Robin Boogaard 0-1, Tom Jonker 0-2. De Meeuwen-Domburg 0-1 (0-0). Chiel Maranus 0-1. VCK-Nieuwland 0-3 (0-0). Bart-Jan Kroes (strafschop) 0-1, André Goed hart 0-2, Carsten Feleus 0-3. Yerseke-Heinkenszand 5-2 (4-0). Niels Poleij 1-0, Michel de Rooij 2-0, Bart van Steveninck 3-0, Niels Poleij 4-0, Maarten Griep 4-1, Niels Poleij 5-1, Maarten Griep 5-2. door Tom Vennink MIDDELBURG - ZSC62 leed de eer ste nederlaag sinds 16 oktober 2010. Toenmalig koploper Bevelan ders was toen met 3-1 te sterk, za terdag maakte Apollo'69 een einde aan de ongeslagen status van de Schrendijkse elf: 4-2. Apollo'69-ZSC'62 4-2: Een span nende confrontatie tussen Apollo en ZSC is voor de laatste in mi neur geëindigd. ZSC'62 begon goed, want in de zesde minuut, schoot Gerard Verhoek een vrije trap fraai binnen. Maar Apollo kwam op gelijke hoogte via Ard- jan Bolink en nam de benen toen oude ster Jean Paul Harthoorn zijn invalbeurt in het eerste elftal met een treffer bekroonde. Ook na rust bleef het duel schom melen. Robin Provoost maakte na mens ZSC gelijk, maar zag Robin Braam een ogenblik later aan de andere kant 3-2 maken. De doel puntrijke middag eindigde uitein delijk met een ongelukkig eigen doelpunt van Mark Provoost, zo dat Apollo de volle buit meenam. 's-Heer Arendskerke-Wolfaartsdijk 4-3 (2-2). Danny Nieuwenhuijze 0-1 (ei gen doelpunt), Avner van der Westen 1-1, Wilfred van den Dries 1-2, Walter de Kok 2-2 (strafschop), Harm Fluijt 3-2 (eigen doelpunt), Stefan van Sab- ben 4-2, Wilfred van den Dries 4-3. Borssele-Bevelanders 0-1 (0-0). John Riemens 0-1. MZVC-SVD 2-1 (1-0). Alexander Bom 1-0, Rens Groefsema 1-1, Martijn de Vries 2-1. Waarde-Hoedekenskerke 0-3 (0-1). Ronald Zuidweg 0-1, Ronald Zuidweg 0-2, Jermo Stoel 0-3. Wemeldinge-Cadzand 6-1 (5-1). Niels Kole 1 -0, 2-0, 3-0, Chris Kole 4-0, Kole 5-0, 6-1, Dominique van Strijbosch 5-1. ?CMN0MAR!NE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42