Stuurloos Zierikzee drijft steeds verder af sport 31 Troubleshooter Emiel Dorst matchwinnaar Trainer van Zaamslag: 'Onverdiende zege' Karakteristiek Karakteristiek 'We vervielen weer in oude fouten. Het is treurig dat het bij ons wéér helemaal wegzakte' Barry Hage, speler van Zierikzee door Klaas Verspoor poortvliet - Zierikzee speelde za terdag uit bij SPS als een schip zon der kapitein. Na de trainerswissel van de afgelopen week bleef een schokeffect uit. Zierikzee verloor in Poortvliet met 2-0, waardoor het kampioenschap in de vierde klasse B steeds verder aan de hori zon verdwijnt. Waar trainer Marcel van Duijn ver trok, kwam Adriaan Nieuwen- huijse als nieuwe verantwoordelij ke. Althans, dat is de bedoeling, want de Kruiningse trainer is sinds donderdag slachtoffer van de griepepidemie. Morgenavond maakt hij, indien hersteld, dan ook pas kennis met zijn nieuwe spelersgroep. En dat Nieuwenhuijse aan de bak zal moeten, dat is wel duidelijk. De kopjes van de Zierikzeese spe lers hingen na 'SPS' naar beneden, want de vierde nederlaag van het seizoen kwam aan als een moker slag. Vooral op mentaal vlak valt er nog veel werk te verrichten voor Van Duijns opvolger. Zierik- zee-voorzitter Toon van Tiggelho- ven, die donderdagavond nog met de vertrokken trainer én elftallei der Michel Holm, de opstelling be paalde, baalde van de ontstane si tuatie: „Maar we moeten niet meer terugkijken. Alleen vooruit." Zierikzee had in de eerste helft daartoe een grote stap voorwaarts kunnen zetten. Het kreeg een aan tal mogelijkheden om een vroege beslissing in de wedstrijd te force ren, maar liet dat na. „De eerste helft hebben wij vier kansen ge had", zag Barry Hage direct na af loop met de aanvoerdersband om zijn arm. „En na de 1-0 stortte het weer in. We vervielen weer in oude fouten. Het is treurig dat het bij ons wéér helemaal wegzakte. Alles zat ook tegen: de scheidsrech ter floot veel tegen ons, ér werden veel overtredingen gemaakt en we kwamen zelf gewoon niet meer aan voetballen toe." Die aanvoer dersband kreeg Hage vlak voor tijd, nadat Elmar Verhage wegens twee gele kaarten uit het veld was gestuurd. De moedeloosheid waarmee Freek Torensma en Thomas Vos in de slotfase tijdens een blessurebehan deling naar de kant kwamen, sprak ook boekdelen. „Al voetbal len we nog een uur, we scoren toch niet meer", sprak Vos aan de zijlijn richting dug-out. En Torens- ma: „]e geeft het gewoon zelf weg, omdat je de eerste helft niet scoort." Frank van der Helm kreeg in de SPS-Zierikzee 2-0 (0-0). 50. Ber rie Hage 1-0, 88. Willem Bevelan der 2-Q. Scheidsrechter: C.K. van de Linde (Goes). Rode kaart (2x geel): 90. Elmar Verhage (Zierik zee). Gele kaart: Lars Holm (Zierik zee), Willem Bevelander en Jan-Pie- ter Bevelander (SPS). Aantal toe schouwers: 85. Zierikzee: Jeffrey Bongers, Björn Boot (73. Kevin van 't Veer), Freek Torensma, Remon de Jonge, Barry Hage, Lars Holm, Martijn van Grunsven, Elmar Verhage, Jaouad Fertoute, Frank van der Helm en Thomas Vos. 17e minuut de eerste grote kans, maar SPS-doelman René Uijl red de uitstekend op de inzet. Lars Holm schoot een vrije trap over en Thomas Vos vond in de 28e mi nuut Uijl op zijn weg. In de slotfa se werd een goal van Jaouad Fer toute, nadat een schot van Van der Helm via de twee palen terug het veld in stuiterde, afgekeurd we gens een overtreding op de doel man. Hage: „Jaouad zei dat hij de keeper niet raakte." Vijf minuten na de pauze kwam SPS, toen nog tegen de verhou ding in, op 1-0. Uit een voorzet van Jan-Pieter Bevelander torende Berrie Hage boven Björn Boot en doelman Jeffrey Bongers uit. Zijn kopbal liet het net bollen. Vanaf dat moment zonk Zierikzee steeds dieper weg. SPS liet het in een aan tal situaties na om het stuurloze Zierikzee het genadeschot te ge ven. Pas in de 88e minuut haalde Willem Bevelander de trekker over, na prima voorbereidend werk van de zojuist ingevallen Jo- han Uijl. Voor de derde wedstrijd op rij kwam Zierikzee niet tot scoren. De ploeg heeft op de ranglijst nu tien punten achterstand op leider Vosmeer, maar nog wel twee duels minder gespeeld. Hage keek terug op een roerige week: „Het is duidelijk dat wij weer met voetballen bezig moeten zijn. We hebben gelukkig al wel wat op zak (een periodetitel). Maar dit is wel een streep door de rekening. Je moet er niet aan den ken dat deze ploeg volgend jaar in de vierde klasse moet spelen. Deze ploeg mag flink aangepakt wor den. Daar moeten wij onze winst vandaan gaan halen." maandag 7 februari 2011 door Klaas Verspoor aalst - Bruse Boys boekte in de eerste klasse C de derde uitzege van het seizoen. Roda Boys/ Bom- melerwaard werd op een 2-1-ne- derlaag getrakteerd en Emiel Dorst maakte namens Bruse Boys de winnende treffer. Voor Dorst was dat de eerste tref fer van het seizoen. Door alle bles sures bij de ploeg van trainer Ro nald van Oeveren komt de routi nier meer aan spelen toe dan bij aanvang van dit seizoen gepland was. Bij Bruse Boys ontbraken Marco Ketting, Robin Meertens, Peter Willemse, Rudi van der Bijl en Dimitri Hooftman. Zonder dat vijftal kreeg Bruse Boys in Aalst van meet af aan de beste kansen, al kreeg de thuis ploeg door het windvoordeel legio hoekschoppen. Doelman Rick Pos- tema heerste echter in de lucht. Mats Willemse kreeg namens Bru een grote kans op 0-1, maar faalde alleen voor de doelman. Tien mi nuten voor rust haalde hij toch zijn gram door de assist voor de openingstreffer te verzorgen. Op aangeven van Willemse zorgde Blomaard, die net als in de thuis wedstrijd (3-1-zege Bruse Boys) scoorde. In de blessuretijd van de eerste helft kwam Roda Boys uit een vrije trap van Toby Tan aan de ge lijkmaker. „Dat was even een te genvaller. In de rust heb ik gezegd dat we in elk geval met veel spelers achter de bal moesten blijven spe len", aldus trainer Ronald van Oeveren. Vlak na rust belandde een inzet van de thuisploeg boven Postema op de kruising. In de 58e minuut bediende Gerard Vogel George Ge luk die vervolgens de Bruse trou bleshooter Emiel Dorst een niet te missen kans bood: 1-2. Van Oeve ren: „Daarna hadden we de 1-3 moeten maken. Doordat die uit bleef, bleef het spannend." Dorst en Mats Willemse hadden aan de wens van hun trainer kun nen voldoen. Doelman Postema bleef tot op het eind alert en had één keer de hulp van Thomas Groeneveld nodig. Hij haalde een bal van de doellijn. „Het was een verdiende overwinning, maar het had ook 2-4 kunnen zijn", besloot een blije Van Oeveren. Met Bruse Boys bezet hij nu de veilige negen de plaats op de ranglijst. Komende zaterdag komt Zaamslag op bezoek in Bruinisse. Emiel Dorst Roda Boys/Bommeierwaard-Bru- se Boys 1-2 (1-1). 34. Tom Blom- aard 0-1, 45. Toby Tan 1-1, 58. Emiel Dorst 1-2. Scheidsrechter: L.J. Duarte (Schiedam). Aantal toe schouwers: 150. Bruse Boys: Rick Postema, Johan Vroegindeweij, Olaf Willemse, Ru- do van den Berge, Jasper Maas kant, Tom Blomaard, George Geluk (61. Eric Duffner), Thomas Groene veld, Mats Willemse, Gerard Vogel en Emiel Dorst (81, Dennis Feijtel). Brouwershaven (witte shirts) hield met veel strijd lang stand tegen koploper Vosmeer. foto Dirk-Jan Gjeltema middelburg - Met de derde zege op rij (2-1) maakte Zaamslag een grote stap op weg naar lijfsbehoud in de eerste klasse. Toch heerste na afloop geen uitbundige stemming. Na het laatste fluitsignaal sloeg de vlam in de pan, nadat Coen Goos- sen (Zaamslag) en Lucas Adelino (De Zwerver) elkaar te lijf waren gegaan. Bovendien werd beseft dat Zaamslag met winst rijkelijk was bedeeld. Scheidsrechter Van Beijsterveld liet weten naar aanleiding van de ongeregeldheden op en rond het veld rapport op te maken van zijn waarnemingen. Van Zaam- slag-kant klonk niet alleen -in de bestuurskamer een welgemeend excuus voor de gestolen zege. „Als er één wedstrijd is geweest, waar in we het niet verdiend hebben om drie punten te pakken, dan was het deze wel", zei Kenny Ver- hoene. Een hete middag bleef Jacob van den Berge even verderop bespaard als scheidsrechter bij Terneuzense Boys-Alblasserdam (1-1). GPC Vlis- singen incasseerde een riante ne derlaag (4-0) en wees met de be schuldigende vinger naar de arbi ter, terwijl Dauwendaele moed putte uit de kleine nederlaag. FC Dauwendaele-Achilles Veen 0-1 (0-1). Kees Schellekens 0-1. Terneuzense Boys-Alblasserdam 1-1 (0-1). Richard van de Berg 0-1, Tim Faassen 1-1. WGZ-GPC Vlissingen 4-0 (1-0). Ke vin Vermeulen 1-0 (strafschop), Erik Zwaan 2-0, Raymond Watamaleo 3-0, Stephan Vermeulen 4-0 (strafschop). Zaamslag-De Zwerver 2-1 (0-1). Vin cent Luiten 0-1, Peter Dieleman 1-1, Marvin van der Staal 2-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41