Wellicht laatste 'Leuk om te mogen iól zeeland Op z'n Amerikaans Romantisch klassiek tot en met Tango St. Kamermuziek Zeeland Verkeersbord zeeland in de vorige eeuw KLASSIEKE MUZIEK Middelburgse bestuur krijgt maandag 7 februari 2011 KLASSIEKE MUZIEK Werken voor trio en duo. Door het Mendelssohn Trio Ber lin. Gehoord zondag 6 februari in de Foyer De Mythe in Goes. door Jeanette Vergouwen Andreas Fröhlich (pia no), Uta Klöber (viool) en Ramon Jaffé (cello) brachten een speciaal programma. Begonnen werd met Pianotrio in Bes op. u van Ludwig van Beethoven. In het virtuoze Al legro con brio was de balans tus sen de drie instrumenten niet ide aal. Dat lag niet aan de technische vaardigheden van de musici, maar vooral aan de Bösendorfer vleugel. De diskant was hard en omdat de klep van de piano volledig open stond, domineerde de pianopartij. Jammer. Na het expressieve adagio dat wat zwaar, langzaam en te gewichtig werd gespeeld, was het Allegretto een verrassing. Een thema met ne gen variaties en een coda waarin al le mogelijkheden van de instru menten benut werden. Rollende loopjes, passages in mineur, hefti ge, speelse en weemoedige varia ties en een klinkend slot. Twee van de aangekondigde wer ken voor duo werden vervangen. Zo vertolkte de violiste een Sonate van Schumann vol nuances en kleuren. Vooral het tweede deel werd met veel gevoel en in de juis te balans gebracht. De cellist speel de twee korte werkjes van Dvorak: Waldesruhe, een adagio met een nostalgische sfeer die als een elegie overkwam en Polonaise. Dit laatste werkje, met een vrij ritme, klonk dansant, een beetje volks en lekker ritmisch. Na de pauze tapte het trio uit een ander vaatje. Twee grootmeesters van de tango werden uitgevoerd. Graciela y Buenos Aires van José Bragato voor piano en cello was een hommage aan Buenos Aires. Zwoele frasen werden afgewisseld met ritmisch sterke en sprankelen de passages. Dat speciale ritme van de tango was ook aanwezig in de Cuatro Estaciones Portenas van Piazzolla. Met de cello als slag- én strijkinstrument, pittige effecten en sfeervolle beschrijvingen van de Zuid Amerikaanse seizoenen, overtuigden de musici het publiek. vlissingen - De politie heeft giste rochtend rond drie uur vier ver dachten aangehouden voor het ver nielen en meenemen van een ver keersbord in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het ging om een 18-jarige Middelburgse en drie 24-jarige mannen uit Vlissingen, Middelburg en Amsterdam. Uit de serie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh brengen we deze keer opnieuw een stadsgezicht in beeld. Onze vraag: waar is deze foto ge nomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De markt van Tholen Stad prijkt op de raad- kaart van vorige week, met op de achtergrond de Grote Kerk en de kruideners- zaak van Duivendijk. De foto is ge maakt rond 1920. Aan de linkerkant staat de travalje van de smederij van Van de Ho ven, met links de smid zelf, schrijft E.Laban-Snoep. André Soomers uit IJzendijke heeft goede herinneringen aan de plek: „In deze buurt ben ik gebo ren en heb daar in de jaren 50 en 60 dagelijks rondgezworven. Voet ballen tegen de kerkdeuren, onder het grote kerkraam rechts. Bood schappen doen bij 'De Kroon' de winkel van Melis van Duyven- dijck. In mijn tijd werd deze win kel helemaal vernieuwd tot een zelfbediening, dat was Ameri kaans. Je mocht toen zelf je bood schappen pakken en met je mand je naar Melis, die achter de kassa Tholen Markt met Ned. Herv. Kerk. stond", aldus Soomers. Ook C. van Elsacker uit Domburg heeft goede herinneringen aan de winkel. „Mijn vriendin Mina woonde er en haar broer woont er nog", schrijft ze. Van Elsacker woonde zeifin de Oudelandse straat, om de hoek. Ze ging naar school in de consistorie van de kerk. „In mijn schooltijd zaten in de scholen eerst Duitse en later Engelse solda ten. We zaten ook in het gymlo kaal." De hoek Markt en Oudelandse straat was volgens André Soomers een bedrijvig hoekje, toentertijd. De smederij en wagenmakerij aan de markt zijn volgens Soomers om gebouwd tot woonhuizen, de tra valje is verplaatst naar het midden van de markt. „Of de winkel er nu nog is weet ik niet." Winnaars raadkaart: C van Elsacker, Domburg; Henk Vos, Kapelle; C. Moeliker, Poortvliet. Het Nederlands Studenten Orkest telt dit jaar maar liefst 103 jongeren. Een van hen is Evelien de Vries, die af komstig is uit Middelburg. Ze woont momenteel op kamers in Tilburg, waar ze klarinet studeert aan het conservatorium. „Ik heb al meer projectorkesten ge daan, maar dit is de eerste keer dat ik met het Nederlands Studenten Orkest meedoe", vertelt ze. De Vries is geselecteerd op basis van audities die zijn gehouden. Ander halve week geleden zijn de uitver koren deelnemers bijeengekomen in Someren. Daar waren de repeti ties - drie keer drie uur per dag - en daar werd gisteravond ook de concertreeks ingeluid. Deze brengt het gezelschap naar tien steden in het hele land. Het slotoptreden is in het Concertgebouw in Amster dam, waarna nog een reis naar Po len volgt voor twee concerten in Krakau. Middelburg staat voor morgen avond op de agenda. Het orkest speelt een afwisselend programma met onder meer de première van Moriae Encomium, dat Marijn Si mons speciaal voor het orkest Het is een decennia oude tradi tie dat het Nederlands Studen ten Orkest om de twee jaar voor een optreden naar Middel burg komt. Het concert van mor gen in de Zeeuwse Concertzaal zou echter wel eens het laatste kunnen zijn. door Rolf Bosboom middelburg - Hanneke Visch-Cas- tenmiller, voorzitter van het Mid delburgse bestuur van het Neder lands Studenten Orkest, ziet het somber in. „Het is waarschijnlijk de laatste keer dat het orkest hier optreedt. Het is financieel niet meer rond te krijgen. Sponsors ha ken in deze crisistijd af en dan wordt het een hopeloze zaak." Het orkest wordt jaarlijks samenge steld uit studenten die zich in of naast hun opleiding intensief be zighouden met klassieke muziek. Een maand lang zijn ze bijeen, eerst om te repeteren en daarna door het land te reizen. De toekomst van het Nederlands Studenten Orkest staat al onder druk door de bezuingingen op cul tuursubsidies. Het orkest is echter ook afhankelijk van plaatselijke co mités, die de concerten organise ren en bijvoorbeeld zorgen voor slaapplaatsen voor het omvangrij ke gezelschap. Dat wordt steeds lastiger, nu de geldbronnen opdrogen, zegt Han- Contrabassisten van het Nederlands neke Visch-Castenmiller. Boven dien heeft zij na dertig jaar (vijf tien edities) besloten ermee te stoppen. Met haar vertrekt waar schijnlijk ook de rest van het vier- ad. resejveringstos'e" Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555 8-daagse Rondreis per touringcar touringcar i -alv.a rondreis per maart of 8 april Verlenging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38