de consument beseft zeeland 115 Bruse Boys 'Nota Kamperen is het nog niet helemaal' Psoriasis? www.psoriasistherapie.nl Film helpt bij zoeken naar zingeving Automobilist valt stil om roes uit te slapen Marinus van den Berg over Rouwen in de tijd Hennepkwekerij ontmanteld Taxatie en inkoopdag boeken en kaarten SP op de bres voor weegbrug Sint Philipsland maandag 7 februari 2011 ms BMia mmmm mg^0m unss >a^sism^ 99 a m sss^sw mnpip men. Het bestuurslid kreeg van di verse ondernemers de uitnodiging 'binnenkort maar eens te komen praten'. De gemeente Schouwen-Duive- land draagt zorg voor de aanleg van de nieuwe sportvelden op het bedrijventerrein aan de Vluchtha- ven. Bruse Boys neemt de bouw van kantine en kleedkamers voor haar rekening. Het huidige sportcom plex aan de Dijkstraat moet plaats maken voor woningbouw. Tijdens de presentatie van de plannen is ook de nadruk gelegd op de nood zaak van uitbreiding voor Bruse Boys. In de huidige situatie ontbreekt de mogelijkheid een gastclub op ade quate wijze te ontvangen, volgens Ketting. Hij laat weten dat nieuwe kantine annex kleedkamers als casco wor den opgeleverd. Bruse Boys zal dus een stevig deel zelfwerkzaam heid moeten leveren. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De concept-nota Kam peren van de gemeente Schou- wen-Duiveland is een flinke stap in de goede richting, maar is het nog niet helemaal. Dat zegt Jacque line van Burg, fractievoorzitter van LSD. „De wetgever heeft de ruimte geboden om grotere kam- peerhuisjes vergunningvrij te bou wen. Wij zijn van mening dat die ruimte ook benut moet worden en dat gebeurt nu niet. Maar de markt vraagt nu eenmaal om gro ter en meer luxe", zegt Van Burg. Volgens de wet mag een kampeer- huisje tot een oppervlakte van maximaal 75 m2 zonder omge vingsvergunning worden ge bouwd. Het college van B en W gaat dit te ver en stelt voor vergun ningvrij te bouwen tot een opper vlakte van 55 m2. Een belangrijk ar- Jeanette van den Hamer neemt een bezoeker van de Ondernemersbeurs in het Tonnenmagazijn de maat. foto Dirk-Jan Gjeltema LEWEDORP Pastor Wiel Hacking van de katho lieke kerken op Schouwen-Duive- land en de Bevelanden, begtint maandagg 14 februari met de eer ste van drie filmavonden. Aan de hand van fragmenten kunnen deel nemers in gesprek over vragen die de kern van het menselijk bestaan raken. De bijeenkomsten in de ontmoe tingszaal van de Eligiuskerk in Le- wedorp, duren van 20 tot 22 uur. De volgende bijeenkomsten zijn op 14 maart en 11 april. Belangstellenden wordt een bijda- ge van 2,50 euro gevraagd. NIEUWDORP Op het Coudorp in Nieuwdorp heeft de politie zaterdag het rijbe wijs afgepakt van een 55 jarige man uit de gemeente Borsele, die heel erg dronken in zijn auto werd aangetroffen. De man zat in een diepe slaap achter het stuur van zijn personenauto. De motor draai de nog. Eenmaal goed wakker gemaakt, mocht de Borselaar een ademtest doen. Die wees uit dat er vijf keer te veel alcohol in het bloed zat. MIDDELHARNIS Marinus van den Berg houdt don derdag 10 februari in de Emmaüskerk in Middelharnis een lezing naar aanleiding van zijn re cente boek Rouwen in de tijd. Van den Berg werd in 1977 tot pries ter gewijd en werkte 8 jaar in Apeldoorn in het verpleeghuis Ran- deorde. Daarna was hij 15 jaar pas toraal vormingswerker voor de ge zondheidszorg. Hij is nu pastor en geestelijk verzorger voor Antonius IJsselmonde in Rotterdam. Hij geeft veel lezingen en cursussen over omgaan met verlies en af scheid. De lezing begint om 20 uur. gument is dat de gemeente hier mee nog enige controle houdt op de kwaliteit van de inrichting van de kampeerterreinen. Van Burg vindt dat de onderne mers de maximale vrijheid moe ten krijgen die de wet momenteel geeft. Naast begrip voor de gast die meer ruimte en luxe vraagt, wil Leefbaar Schouwen-Duiveland ook nadrukkelijk aandacht voor de jongeren. „Wij willen laten uitzoe ken of het niet mogelijk is om bij voorbeeld met de Pinksteren en zes weken in de zomer ontheffin gen te geven voor campings om wat extra tentjes te kunnen plaat sen. Dan doel ik met name op die jongeren die met die kleine tentjes komen en die niet overal welkom zijn." Vanavond worden de wijzigingen in de kampeernota besproken in de commissievergadering. HULST Bij de ontmanteling van een hen nepkwekerij in de Zoutestraat in Hulst heeft de politie zaterdaga vond rond 19.00 uur vijf mensen aangehouden. Het groepje bestond uit een 42-jari- ge man uit de gemeente Hulst en vier uit Bulgarije afkomstige vrou wen. Zij waren 18, 21, 25 en 42 jaar oud. De man en de vier vrowen zijn allen in verzekering gesteld. De politie heeft een vuilniszak met henneptoppen in de woning aange troffen. De planten zijn in beslag genomen. AA"'"1"1" Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld.^ UW MENING TELT De gemeente zou gastvrijer moeten zijn voor de detailhandel. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland. CULTUUR DICHTBIJ Veel af te dingen op '1953, De Musi cal', maar wel respectvol benaderd. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE Taxateur en veilingmeester Arie Molendijk uit Rotterdam houdt morgen van 13.00 tot 16.30 uur zit ting in restaurant De Proeverij, Kraanplein 12-14 in Zierikzee. Hij zal daar oude en zeldzame boe ken, handschriften en oude bijbels voor het publiek op waarde schat ten. Molendijk is vooral gespeciali seerd in oude geschiedenis, topo grafie, (staten)bijbels en theologie. Ook oude foto's, ansichtkaarten en albums zijn welkom. Voor de taxatie wordt 3 euro per persoon gevraagd. SINT-PHILIPSLAND - De SP-fractie in de gemeenteraad van Tholen kan niet begrijpen waarom het college van B en W een aanbod heeft afge slagen om de weegbrug in Sint-Phi- lipsland voor één euro te kopen. De Heemkundige Kring heeft nota bene aangeboden het industriële monumentje te willen opknappen en onderhouden. De fractie heeft over het onderwerp schriftelijke vragen gesteld. De SP wil weten of het college er wel alles aan wil doen om de eigenheid van de ver schillende kernen in de gemeente in stand te houden. Het is de frac tie ook opgevallen dat er qua inves teringen vanalles kan, als het maar in Tholen stad is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37