Zeeland PZCU D66 is bezorgd over traag beleid Meer lol dan leed in 'smartlap' SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 14 en 15 UITSTEL Toekomstbeeld Schouwen-Duiveland laat op zich wachten Politie zoekt getuigen van felle brand in Middelburg almanak Compliment Bedrijfsleven van Brouwershaven toont kracht met presentatie Maandag 7 februari 2011 Plan nieuw complex Bruse Boys is goed geland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow zierikzee - De fractie van D66 in de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad is bezorgd over de tra ge beleidsvorming van het college. Het- uitstel van de presentatie van een bestuurlijk toekomstbeeld voor de gemeente voor de komen de dertig jaar, de zogeheten Strate gische Visie 2040, wekt kritische vragen op bij deze partij. Het college van B en W heeft laten weten dat de gemeenteraad niet zoals gepland in april, maar pas in oktober kennis kan nemen van dit toekomstbéleid. Daarin moet ant woord worden gegeven op basale vragen als: Waar staat Schou wen-Duiveland voor en waar moet het heen met deze regio? In afwachting van de Strategische Vi sie geldt nu een zogeheten 'beleids arme periode'. D66 informeert bij het college of die beleidsarme periode nu ook tot oktober duurt en welke zaken daardoor nog meer uitgesteld moe ten worden. Anderzijds vraagt de fractie zich af of besluiten die wél genomen zouden worden in die periode niet strijdig zouden zijn met het beleid voor de toekomst. „De strategische visie moet, naar de mening van onze fractie, een kapstok worden waaronder het be leid van deze gemeente komt te hangen zodat we zorg dragen voor een samenhangend, toekomstge richt beleid", zegt fractievoorzitter Serge Vogelenzang en hij vraagt het college of het deze mening deelt. De fractie van D66 pleit ervoor de gemeenteraad actiever te betrek ken bij de totstandkoming van de Strategische Visie. „Dit kan voorde lig zijn voor de visie maar ook voor een toekomstgerichte besluit vorming in de periode tot okto ber", zegt Vogelenzang. Als B en W die mening ook zijn toegedaan zou hij zou graag verne men welke acties het college van plan is te ondernomen om daar ge volg aan te geven. Als één van de oorzaken voor de opgelopen ver traging voeren B en W aan 'het niet tijdig in kunnen zetten van ambtenaren om de visie op schrift te stellen'. De D66-fractie vraagt zich af hoe het college dit pro bleem in de toekomst wil voorko men. De bevolking krijgt door middel van inspraak voorafgaand aan de besluitvorming door de raad gele genheid mee te praten over de toe komst van de gemeente. door Ali Pankow zierikzee - Het Smartlappenfesti val in Brogum in Zierikzee bood zaterdagavond meer lol dan leed. Tijdens het optreden van Ronnie Ruysdael gold het enige verdriet zijn gestolen fiets en het lot van zijn vriendin Annemarie, die hij een beter leven gunde dan prosti tuee zijn, maar meer dan een lied had hij haar ook niet te bieden. Het evenement trok een flink aan tal bezoekers, maar kwam wat langzaam op gang, zodat Johnny Velthoven het nog met wat weinig publiek moest doen. Daarna stroomde de zaal snel vol. „Wat is het fijn om weer in Brogum te zijn", zette Ronnie Ruysdael zijn optreden in met muzikale onder steuning van Willem, Henk en Harry op orkestband. Veel bezoe kers hadden deze voormalige lead zanger van de Sjonnies al eens eer der zien optreden. Maartje - een van de vrouwen vooraan bij het podium - niet. Ronnie nodigde haar daarom uit samen met hem een duet te zingen. Een uitdaging die zij graag aan ging. Grote bril len, confetti en vlaggetjes verhoog den de sfeer. Toen vervolgens het Terneuzense duo De Maffoos het podium betrad, zat de stemming er dan ook helemaal in. Ronnie Ruysdael nodigde Maartje uit het publiek uit op het podium te komen om hem beter te leren kennen en om samen met hem een kermislied te zin gen en te dansen. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen middelburg - Een caravan naast een woonhuis aan de Burgerweide straat in Middelburg is gisteroch tend vroeg volledig in de as gelegd door een korte, uitslaande brand. Het naastgelegen woonhuis liep aan de buitenkant brandschade op. Ook vijf geparkeerde auto's in de buurt van de caravan raakten beschadigd. De politie evacueerde uit voorzorg de bewoners van drie naastgelegen woningen omdat de harde wind het vuur dreigde aan te wakkeren. Er raakte niemand gewond. De kippen, vogels en konijnen die in hokken in de schuur bij de wo ning zaten, overleefden de brand echter niet. Een scootmobiel in het schuurtje werd onherstelbaar beschadigd. De politie is op zoek naar getuigen van de brand. Volgens een woord voerster van de politie wordt brandstichting niet uitgesloten. Om de oorzaak te achterhalen is een deel van de Burgerweidestraat gisteren afgezet voor onderzoek. De brandweer rukte rond half zes in de ochtend uit voor de brand in de caravan. Door de exploderende gasflessen in de caravan, ontstond in korte tijd een uitslaande brand. Omdat de vlammen oversloegen naar het naastgelegen woonhuis en het schuurtje erbij, zette de brandweer groot materieel in. De brandweer kon voorkomen dat er in die woning ook brand ont stond. Om tien voor zes werd het sein brand meester gegeven. De na- bluswerkzaamheden duurden tot zeven uur. Het viel allemaal niet mee voor de moeder van drie kinderen. De opvoe ding viel haar zwaar. Daar kwam nog eens bij dat de mees te mensen er bij het klimmen der ja ren niet knapper op worden. Grijze haren kondigden zich aan, de eerste tekenen van ouderdom werden duide lijk zichtbaar, zo leerde haar spiegel beeld. Moeder was toe aan een compliment je. Dus stelde ze tijdens het ontbijt waarbij de pap weer rond de oren vloog de vraag: wat vinden jullie nu het mooiste van mama? Ja, daar hoefde Isabelle van 6 niet lang over na te denken. Dat weet ik wel hoor het mooiste wat mama heeft dat zijn wij! Ja, daar had moeders natuurlijk niets tegen in te brengen. Met glim lach pakte ze een doekje om de pap uit Matthijs zijn haar te vegen. Voor de zoveelste keer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35